reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z antykoncepcja. Spirala

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Witam, jestem 8,5msc po porodzie po połogu dostałam tabletki jednoskladnikowe, niestety przez ponad 7msc krwawilam co półtorej tygodnia doszły bóle migrenowe które utrudniają funkcjonowanie.. I powtarza to się w kółko co półtorej tygodnia ból głowy, krwawienia, wkoncu wybrałam się do ginekologa, doradzil odstawienie tabletek zamienić na prezerwatywy dopóki karmie piersią i pomyśleć o spirali.. Co do tematu prezerwatyw nie chce ich używać, nie ten komfort i wiem że może skończyć to sie wpadka.. Co do spirali trochę czytałam na ten temat ale posty są stare.. Czy są osoby które mogą wypowiedzieć się o spirali miedzianej.?hormonalnej nie biorę pod uwagę, myślę że również będę się po niej źle czuła.. Czy samo zakładanie spirali boli.? I jak jest podczas stosunku? Czy można zachaczyc itd? Dziękuję za odpowiedz
 
reklama
Witam, jestem 8,5msc po porodzie po połogu dostałam tabletki jednoskladnikowe, niestety przez ponad 7msc krwawilam co półtorej tygodnia doszły bóle migrenowe które utrudniają funkcjonowanie.. I powtarza to się w kółko co półtorej tygodnia ból głowy, krwawienia, wkoncu wybrałam się do ginekologa, doradzil odstawienie tabletek zamienić na prezerwatywy dopóki karmie piersią i pomyśleć o spirali.. Co do tematu prezerwatyw nie chce ich używać, nie ten komfort i wiem że może skończyć to sie wpadka.. Co do spirali trochę czytałam na ten temat ale posty są stare.. Czy są osoby które mogą wypowiedzieć się o spirali miedzianej.?hormonalnej nie biorę pod uwagę, myślę że również będę się po niej źle czuła.. Czy samo zakładanie spirali boli.? I jak jest podczas stosunku? Czy można zachaczyc itd? Dziękuję za odpowiedz
Zakładanie nie boli, ale nie jest przyjemne. Zakłada się ją w pierwszy dzień miesiączki, więc przy kp jeszcze trzeba ta miesiączkę mieć. Spirala miedziana nasila krwawienia miesiączkowe, także jeśli masz problem z obfitością, to nie jest zalecana. Może nasilać też skłonności do infekcji. Przy stosunku może być wyczuwalna jeśli "wąsy" są pozostawione za długie,ale to już w gestii ginekologa leży. Po pierwszej miesiączce po założeniu trzeba skontrolować położenie, potem po pół roku. Miałam założona Nova-T ze srebrem (lepsza niż sama miedź) jestem w 37 tygodniu ciąży. Zaszlam ze spirala
 
reklama
Miałam założona Nova-T ze srebrem (lepsza niż sama miedź) jestem w 37 tygodniu ciąży. Zaszlam ze spirala

Jagódka, nie umiem sobie wyobrazić jakie oczy miałaś jak się dowiedziałaś.
Kobiety demonizują tabletki ale ja naprawdę uważam ze w porównaniu z innymi metodami są najlepsze. Oczywiście takie prawidłowo dobrane.
 
Jagódka, nie umiem sobie wyobrazić jakie oczy miałaś jak się dowiedziałaś.
Kobiety demonizują tabletki ale ja naprawdę uważam ze w porównaniu z innymi metodami są najlepsze. Oczywiście takie prawidłowo dobrane.
Jeslli chodzi o skuteczność sa dobre, ale o skutki uboczne i to wcale nie musi byc samopoczucie to jest dramat. Po czasie wszystko wylazi. Chociaz ja mialam tez na biezaco.. zmieniane byly to nic nie dawało, tak czasem organizm reaguje. Teraz szwedam sie po lekarzach i kazdy pyta czy to biore, bralam, bo to moze miec wplyw na moj stan zdrowia teraz.
Zaloze ta hormonalna i dam wam znac jak jest po niej. Ona jest jedna z najbardziej innowacyjnych metod i najbardziej skutecznych. Ja przy 3 miesiecznej corce, wlasnie takie mam oczekiwania. Zobaczymy
 
reklama
Ale chyba tak może być? Uwierz ze wolałabym zero krwawien niż krwawienia co tydzień plus wiecznie być na tabletkach że wzgledu na poprzez zająca migrene. Nic tylko się ciesz, bo ja muszę szukać innego rozwiązania hehe
Tak tak jasne, ze to nie jest zle, ale przy moim schizowaniu o ciąży to mozesz sie domyslac jak jest :p zreszta ze spirala tez tak będzie :/
 
Do góry