reklama

Problem z butami dla małej stópki

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez GosiaMi, 14 Luty 2014.

1. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

rozmiar bucika dopasowuje się w ten sposób, że stawiasz nóżkę maluszka na kartce papieru i robisz obrys, potem mierzysz odległość od dużego palca do środka pięty i dodajesz od 7mm do 1 cm, czyli jeżeli córcia ma około 10 cm stópkę to spokojnie możesz kupić buciki 11 cm, nóżka dziecka rośnie bardzo szybko, poza tym najlepiej aby w domu i tak biegała bez bucików, a na podwórkowe spacery jeszcze chyba za wcześnie ;-)

2. mama_janka

mama_janka Zaciekawiona BB

Ja moje dziecku robiłam buty na zamówienie. Przy dużych szpitalach często są zakąłdy ortopedyczne, które robią również zwykłe buty na zamowienia :)

3. reklama
  4. BajkoweUbranka_pl

BajkoweUbranka_pl Fanka BB :)

Można dopasować buciki właśnie w ten sposób jak mowa o tym powyżej,ale można także zmierzyć rozmiar w cm odrysowując stopkę na kartce papieru,obydwie formy są poprawne i bez problemu dopasujesz wtedy rozmiar na podstawie długości stopy dziecka.

5. MajeczkaPL

MajeczkaPL Fanka BB :)

ja kupiłam buty dla córki w sklepie bartek, poszłam razem z małą, dobrała w ten sposób by mała miała jeszcze ok. 1 cm zapasu, mija 3 miesiąc i zapasu jest juz ciutkę mniej, ale nadal jest, córka ma roczek, stópka juz nie rośnie w jakimś zatrwarzającym tempie

6. BajkoweUbranka_pl

BajkoweUbranka_pl Fanka BB :)

Akurat w kwestii obuwia dla dzieci,to moim zdaniem właśnie tak jest najlepiej,czyli udać sie do sklepu i przymierzyć,sprawdzić który rozmiar będzie odpowiedni dla naszego dziecka. Samego zakupu można już dokonać przez internet znając rozmiar.

7. Arnika85

Arnika85 Początkująca w BB

Stopki rosną chyba dość wolno, nasz maluch ma koło 9,5cm i w tym tygodni dostała swoje pierwsze pantofelki. Mała jeszcze nie chodzi, ale nie chcę żeby marzła jak wychodzimy z domu, a pogoda ostatnio bardzo się popsuła

8. złośka

złośka Fanka BB :)

Zrobienie takich butów na zamówienie to bardzo dobry pomysł.

Poleć forum