reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z dupcią

Agdalena

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2021
Postów
214
Dziewczyny!!! Jestem 3 tydz. po porodzie cc i mam hemoroidy. Czy to się cofnie ? Miałyście toto ? W ciąży ok a w trakcie pologu dostałam zaparcia i to uruchomiło lawinę. Kupiłam procto hrmolan ale pomaga średnio. Ok jest do wizyty w toalecie a później jedyna rzecz o której myślę to mój tyłek.
 
reklama
Idz do proktologa, oceni ktorego stopnia to hemoroidy i jakie wdrożyć leczenie. Na zaparcia bardzo polecam syrop laktuloza, nie uzaleznia i można przy nim karmić. Ja urodziłam przez cc 6 msc temu i ciagle stosuje prewencyjną minimalną dawkę bo 2 tyg po porodzie trafiłam do szpitala na lewatywe, taka byla masakra😟
 
Nawilżaj go. Ja często smarowałam, i husteczkami się najlepiej podcierac, żeby go nie podrażniać. Zanim dotrzesz do lekarza, to właśnie najlepiej nawilżać go.
 
Możesz brać cyclo3forte, ale dla pewności porozmawiaj o stosowaniu z lekarzem. Dostępny bez recepty. Duże dawki wit C sprawdziły się u mnie. Dobre są też czopki do krioterapii. Można kupić w Gemini. Bynajmniej u mnie to rodzinny patent bo obkurczają guzki krwawnicze i niwelują ból. Reklamowane maści i czopki nic mi nie dały. Warto żeby te hemoroidy obejrzał proktolog i ocenił, czy wystarczy leczenie farmakologiczne ,czy potrzebny będzie zabieg. Moje były bardzo małe i je miałam głęboko w du.. Nawet nie wiedziałabym, że je mam gdyby nie to, że któregoś pięknego dnia dostałam okresu tylko nie tą dziurą i się trochę zestresowałam widząc muszle klozetową udekorowaną, jak po ubiciu świni.
 
Unigel maść i czopki Posterisan- 2 tygodnie po porodzie zapomniałam o hemoroidach, a po porodzie sn wyszły mi okropne balony, że usiąść nie mogłam.
 
Mi się zrobiły pod koniec ciazy. Próbowałam wszystkiego. Było bardzo źle, bralam wszystkie dostępne maści i czopki, ciut pomogło ale dopiero po ponad tygodniu stosowania. Urodziłam coreczke naturalnie i zaczęło się pieklo. Nie mogłam siedzieć, chodzić, wyszedł mi na wierzch, doszło krwawienie. Zaleczylam nasiadowkami z rumianku i kora debu, oraz maściami. Piłam tez codziennie rano błonnik zeby zlikwidować zaparcia. Udałam się też do chirurga, zbadał określił ze nie jest najgorzej, były to hemoroidy na granicy 2 i 3 stopnia. Wdrożył leczenie. Czopki, takie specjalnie robione w aptece, po dwóch poczułam poprawę oraz dwie maści do smarowania na zmianę. Po dwóch tygodniach poszlam na rektoskopie, coś tam zostało bo już niestety naczynia żylne były za bardzo naciągnięte zeby mogły się całkowicie wchłonąć ale na razie mam spokój. Nie muszę nic usuwać, nie ma takiej potrzeby. Wstydziłam się tej wizyty okropnie ale zmusił mnie do tego bol, nie mogłam normalnie funkcjonować,zajmowac się córka, domem. Idź do lekarza, powiedz ze słyszałaś o takich czopkach, przepisze Ci i na pewno pomoga. Rób tez nasiadowka z kory debu. W necie są proporcje. Ja robilam dość mocne stężenie i siadałam w misce 3 razy dziennie na 15 minut. Działa to super ściągająco, po takiej nasiadowce hemoroidy się obkurczaly. Powodzenia
 
Jeśli są na zewnątrz polecam okład codziennie gotowanej świeżej cebuli, mi wyszedł jeden po kilku dniach zero bólu
 
reklama
Rodzę za 3 tygodnie i tez mam hemoroidy jakoś od miesiąca, już nawet nie pamietam dokładnie, dopiero ostatnio soe zwiększył taki jeden, mam dwa małe i jeden wielkosci fasolki na zewnątrz, smaruje je maścią ale nie pomaga zbyt. Po porodzie planuje smarować częściej i odwiedzić lekarza w tej sprawie , także No chyba lekarz powie nam co z nimi robić i jak działać dalej. W każdym razie da się to ogarnąć i myśle ze będzie dobrze z czasem. 3 maj sie
 
Do góry