reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z dzieckiem

Dołączył(a)
1 Luty 2022
Postów
5
Witam. Mam bardzo poważny problem z prawie roczna córką. Przez prawie 3 miesiące praktycznie placze. Kiedy zasypia w nocy potrafi przez sen płakać nie da się jej uspokoić i to kilka razy potrafi robić . Nie mogę juz nic prawie zrobić bo w dzień ciężko zasypia w nocy placze albo sie budzi. Próbowałam juz wszystkiego, lekarz rodzinnu mówi że nic jej nie jest wyniki sa dobre a ona i tak placze nie wysypia się mniej zaczęła jeść. Czasem pochodzi sobie i nagle potrafi się rozpłakać. Moze ktoś mi cos poradai pomoże bo ja juz nie wiem a co raz bardziej w panikę wpadam bo myślę ze na coś jest chora albo coś ja znowu zrobiłam. Proszę moze ktoś tez miał taka sytuację ze dziecka wogle nie da się juz prawie uspokoić i w nocy placze przez sen
 
reklama
Wspominasz o lekarzu rodzinnym, a u jakiegokolwiek specjalisty byłaś? Konsultowałaś się np z neurologiem?
 
Witam. Mam bardzo poważny problem z prawie roczna córką. Przez prawie 3 miesiące praktycznie placze. Kiedy zasypia w nocy potrafi przez sen płakać nie da się jej uspokoić i to kilka razy potrafi robić . Nie mogę juz nic prawie zrobić bo w dzień ciężko zasypia w nocy placze albo sie budzi. Próbowałam juz wszystkiego, lekarz rodzinnu mówi że nic jej nie jest wyniki sa dobre a ona i tak placze nie wysypia się mniej zaczęła jeść. Czasem pochodzi sobie i nagle potrafi się rozpłakać. Moze ktoś mi cos poradai pomoże bo ja juz nie wiem a co raz bardziej w panikę wpadam bo myślę ze na coś jest chora albo coś ja znowu zrobiłam. Proszę moze ktoś tez miał taka sytuację ze dziecka wogle nie da się juz prawie uspokoić i w nocy placze przez sen
Tu by się przydała konsultacja z neurologiem, fizjoterapeuta i gastroenterologiem. Czy na rączkach jest spokojna czy też płacze? Ten płacz przez sen i w randomowych sytuacjach trochę śmierdzi refluksem utajonym, warto sprawdzić pod tym kątem
 
Witam.
Wiem, że zadaje pytanie w nieodpowiednim wątku, ale poszukuje mam, które brały udział w projekcie GIraFFE przeprowadzanym w szpitalu dziecięcym w Poznaniu na ul. Szpitalnej. Polegającym na podawaniu dziecku mieszanki mleja koziego. Chciałabym uzyskać informacji jak maluchy reagowały na podaną mieszankę mleka. Jeśli, którąkolwiek z mam jest w stanie powiedzieć coś więcej w tym temacie byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.
 
Witam. Mam bardzo poważny problem z prawie roczna córką. Przez prawie 3 miesiące praktycznie placze. Kiedy zasypia w nocy potrafi przez sen płakać nie da się jej uspokoić i to kilka razy potrafi robić . Nie mogę juz nic prawie zrobić bo w dzień ciężko zasypia w nocy placze albo sie budzi. Próbowałam juz wszystkiego, lekarz rodzinnu mówi że nic jej nie jest wyniki sa dobre a ona i tak placze nie wysypia się mniej zaczęła jeść. Czasem pochodzi sobie i nagle potrafi się rozpłakać. Moze ktoś mi cos poradai pomoże bo ja juz nie wiem a co raz bardziej w panikę wpadam bo myślę ze na coś jest chora albo coś ja znowu zrobiłam. Proszę moze ktoś tez miał taka sytuację ze dziecka wogle nie da się juz prawie uspokoić i w nocy placze przez sen
Ja bym też się zastanowiła, czy dziecko może mieć jakieś lęki. Czy dzieje się w dzień coś, co dziecko może przeżywać w nocy?
 
@Wercia16 bardzo dobrze, że skonsultujesz to ze specjalistą. Do tego czasu jednak Sproboj się wyciszyć i uspokoić. Twój maluch na pewno czuje, że coś jest nie tak, że możesz być zdenerwowana. Potrzebuje mieć w tobie ostoję spokoju zwłaszcza, jeśli coś się dzieje. Jeśli to refluks, to możesz mała układać na lekkim podniesieniu. To pomaga spać.
Taki maluch też już przeżywa bodźce dnia codziennego. Warto zadbać o spokojny dzień, bez osób trzecich (jeśli możliwe bez żłobka, niani), bez tv, bez wielkich wrażeń. Bo te są odreagowywanie właśnie przez sen w nocy. Nawet płaczem. To też czas, kiedy dziecko uczy się, że jest kimś odrębnym niż mama, choć lek separacyjny z tym zwiazany pojawia się ok 9-10 miesiąca życia. Zanim się jednak dziecko tego nauczy mija trochę czasu. Pamiętaj, że każde dziecko inne. Warto też zwrócić uwagę na poziom magnezu u dziecka, zwłaszcza jeśli przechodziliscie covid. Niestety może pozostawiać niepokój w człowieku. Dziecko w tym wieku jednak ci tego nie powie. Mam nadzieję, że szybko znajdziecie rozwiązanie tej sytuacji i znów będziecie pełne radosci
 
Ja bym też się zastanowiła, czy dziecko może mieć jakieś lęki. Czy dzieje się w dzień coś, co dziecko może przeżywać w nocy?
Te same tak naprawdę rutyny dnia, czasem coś sie nowego zdarzy. Ma problem ze zaśnięciem kiedyś moglam położyć ja do łóżeczka i sie bawiła teraz juz tego nie chce.
 
reklama
Do góry