reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z jedzeniem łyżeczką

mama Natalki2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
261
może po raz kolejny mi doradzicie. Sytuacja wygląda tak: moja córka ma prawie 21 miesięcy. Córka ma refluks wrodzony. Przez długi czas był problem z jedzeniem, praktycznie do 15 miesiąca jadła tylko mleko z dodatkiem kaszki. Po rozpoczęciu podawania leku sytuacja się poprawiła, córka je większość rzeczy tylko problem polega na tym że wszystko je butelką (zupki, musy owocowe)... Nie ma opcji na jedzenie łyżeczką i to tylko w domu tak jest. Kiedy jest w żłobku wszystko normalnie je, panie normalnie karmią łyżeczką, je chleb i inne rzeczy. Ostatnio w domu też powoli zaczyna jeść chrupki, biszkopty czasem troche chlepa pokrojonego w kostkę ale łyżeczka to największe zło tego świata. Nie wiem już co robić żeby ją przekonać do "normalnego" jedzenia także w domu. Nie ma znaczenia kto ja karmi, czy ja czy mąż czy babcia...
 
reklama
Może pozwól jej zjeść samej? Najpierw po prostu rączką, albo nałóż na łyżeczkę i daj łyżeczkę do rączki, żeby sama się nią nakarmiła?
 
może w domu jej się źle kojarzy?pozwól jej samej, albo niech będzie w zasięgu aż zgłodnieje
Tak myślę że to w tym właśnie jest problem. Może jej się kojarzyć jedzenie z bólem który odczowala zanim zaczęliśmy leczenie reflukse. Psycholog mi zaproponowal metodę blw ale córka nie jest za bardzo zainteresowana taka formą. Chyba pozostaje mi cierpliwie czekać aż się przelamie.
 
może po raz kolejny mi doradzicie. Sytuacja wygląda tak: moja córka ma prawie 21 miesięcy. Córka ma refluks wrodzony. Przez długi czas był problem z jedzeniem, praktycznie do 15 miesiąca jadła tylko mleko z dodatkiem kaszki. Po rozpoczęciu podawania leku sytuacja się poprawiła, córka je większość rzeczy tylko problem polega na tym że wszystko je butelką (zupki, musy owocowe)... Nie ma opcji na jedzenie łyżeczką i to tylko w domu tak jest. Kiedy jest w żłobku wszystko normalnie je, panie normalnie karmią łyżeczką, je chleb i inne rzeczy. Ostatnio w domu też powoli zaczyna jeść chrupki, biszkopty czasem troche chlepa pokrojonego w kostkę ale łyżeczka to największe zło tego świata. Nie wiem już co robić żeby ją przekonać do "normalnego" jedzenia także w domu. Nie ma znaczenia kto ja karmi, czy ja czy mąż czy babcia...
A próbowałaś dziecku dać łyżeczkę i jedzenie żeby sama jadła? Ma 21 msc, powinna już powolutku ogarniać sztućce.
Ja swojej 18msc córce podstawiam talerzyk czy miseczkę z jedzeniem i łyżeczką i sama "zjada" czyli trochę się bawi, trochę uczy. Niby kontroluję ale też udaje że czymś innym się zajmuje, lub np. jej daje jedzenie, siadam obok ze swoim talerzem i też jem bez pomagania jej. Karmiona przeze mnie też nie chce być, taki typ że sama musi jeść i złości się kiedy ktoś jej podstawia pod usta łyżeczkę czy widelec z jedzeniem.
U nas najszybciej nauka jedzenia łyżeczką poszła z jogurtami i kaszkami dość gęstymi żeby tak szybko z łyżki nie spadały.
 
to chyba nie o wiek chodzi, a ten uraz spowodowany refluksem. Ja przynajmniej tak to zrozumiałam, córka mojej koleżankije widelcem a ma 16 msc, wiec to nie kwestia wieku.
Dajcie sobie czas, może jakies bajki terapeutyczne jej poczytaj albo pewnie sa takie animacje. Poszukaj sobie np. na chomiku. Albo jak juz pisałam, łyżka z ulubionym bohaterem
Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry