reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z mlekiem?

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej dziewczyny 🖐️
Kolejny raz proszę Was o pomoc, bo mam problem 🌷
Moj maluszek zaczął 2 miesiac, karmie go piersią po czym on na niej zasypia (już pomijam kwestie, że mam problem z odstawieniem go do łóżeczka, bo od razu się budzi jak nie czuje rąk 🤷‍♀️) Jak zasypia to on strasznie płaczę i się denerwuje, bo slysze jak przelyka pokarm, a on pewnie już chce sobie cyckać do uspania 🤔 Smoczek nie pomaga, bo wypluwa, ja wkladam, on płaczę i tak w koło 😔
Co robić? 😵
Dziękuję 🌷
 
reklama
Rozwiązanie
Hej dziewczyny 🖐
Kolejny raz proszę Was o pomoc, bo mam problem 🌷
Moj maluszek zaczął 2 miesiac, karmie go piersią po czym on na niej zasypia (już pomijam kwestie, że mam problem z odstawieniem go do łóżeczka, bo od razu się budzi jak nie czuje rąk 🤷‍♀️) Jak zasypia to on strasznie płaczę i się denerwuje, bo slysze jak przelyka pokarm, a on pewnie już chce sobie cyckać do uspania 🤔 Smoczek nie pomaga, bo wypluwa, ja wkladam, on płaczę i tak w koło 😔
Co robić? 😵
Dziękuję 🌷
Mój ma 3,5 miesiąca. Smoczka jak nie chciał tak dalej nie chce, więc już nawet przestałam go namawiać. Miałam przetestowane chyba z 7 różnych firm. U mnie zasypia prawie zawsze przy cycku. Temu jak widzę, że jest zmęczony, ale przy mnie nie może zasnąć, bo...



 
reklama
Moje tez najlepiej czuło sie przy mamie, jak usypial u nas w łóżku to na pieluszce flanelowej i z tą pieluszką go potem do łóżeczka przenosilam. Czasem sie udawało 🙈
 
Mój syn jest starszy, ale na od początku karmilam na leżąco- bo ręce mi odpadały...
Są różne Metody- u nas najlepiej teraz działa, jak leżymy na tym samym poziomie, ja z ręką do góry. Ale były takie etapy (na poczatku, jak miałam dużo pokarmu), że rękę wkladalam pod głowę synka, albo kładlam go wyżej (tzn np poducha do karmienia albo poskladany koc).
Możesz poskładać sobie pod plecy poduszkę, żeby nie musieć trzymać ciągle stabilnej pozycji.
U nas do tej pory smoczka nie ma (ponad 11 msc), ale zasypia na piersi. Odkładanie do łóżeczka opanowalam do perfekcji.
Twój synek ma dopiero 2 miesiące, bardzo Cie potrzebuje, jestes jego swiatem. Jeszcze za tym zatęsknisz- jak ja.
Trzymaj się i bądź dzielna:)
 
Poczytałam o tej metodzie Tracy Hogg i nie mam pojęcia jak można ją polecać tak samo jak metodę 3-5-7. Przecież to jest znęcanie się nad dzieckiem. Nie pozwól zasnąć jak czuje się komfortowo, nie mów do niego jak płacze, weź na ręce i po chwili odłóż. Dziecko to nie robot i na wszystko potrzebuje czasu.
Ale ja jej nie polecam, napisałam tylko że jest taka możliwość. Nie stosowałam i nie zamierzam tego robić ale wiem też że są różne dzieci i różni rodzice i nie krytykuje tego jak kto wychowuje swoje dziecko. Wiem też co to znaczy mieć nieodkladalnego malucha i masz rację że często potrzeba czasu ale moja córka darła się od urodzenia przy przebieraniu, przy kąpieli, gdy się ją odłożyło i co miałam jej dać czas czy po prostu to robić mimo krzyków? Bardzo dużo do tej pory noszę i przytulam swoje dziecko, śpiewam i bujam, dlatego napisałam że metoda Tracy jest kontrowersyjna tak jak wiele tematów dotyczących dzieci
 
Ale ja jej nie polecam, napisałam tylko że jest taka możliwość. Nie stosowałam i nie zamierzam tego robić ale wiem też że są różne dzieci i różni rodzice i nie krytykuje tego jak kto wychowuje swoje dziecko. Wiem też co to znaczy mieć nieodkladalnego malucha i masz rację że często potrzeba czasu ale moja córka darła się od urodzenia przy przebieraniu, przy kąpieli, gdy się ją odłożyło i co miałam jej dać czas czy po prostu to robić mimo krzyków? Bardzo dużo do tej pory noszę i przytulam swoje dziecko, śpiewam i bujam, dlatego napisałam że metoda Tracy jest kontrowersyjna tak jak wiele tematów dotyczących dzieci
Mój maluszek tez płacze przy przebieraniu, zmianie pieluszki, kąpieli w ogóle przy dotyku 🤷‍♀️ Do tego jest zlekniony 😔 sam siebie wybudza z lękiem w oczach jak sobie cmoknie czy zachrapie 😔
 
Ale ja jej nie polecam, napisałam tylko że jest taka możliwość. Nie stosowałam i nie zamierzam tego robić ale wiem też że są różne dzieci i różni rodzice i nie krytykuje tego jak kto wychowuje swoje dziecko. Wiem też co to znaczy mieć nieodkladalnego malucha i masz rację że często potrzeba czasu ale moja córka darła się od urodzenia przy przebieraniu, przy kąpieli, gdy się ją odłożyło i co miałam jej dać czas czy po prostu to robić mimo krzyków? Bardzo dużo do tej pory noszę i przytulam swoje dziecko, śpiewam i bujam, dlatego napisałam że metoda Tracy jest kontrowersyjna tak jak wiele tematów dotyczących dzieci
Gdybyś jej nie polecała, to nawet byś o niej nie wspomniała, bo po co?
Pisząc, że dziecko potrzebuje czasu nie chodziło mi o to, że jak dziecko płacze, to nie można nic przy nim zrobić i trzeba czekać aż przestanie, tylko że potrzebuje czasu na to, żeby oswoić się z tym co się dzieje dookoła niego.
 
Mój maluszek tez płacze przy przebieraniu, zmianie pieluszki, kąpieli w ogóle przy dotyku 🤷‍♀️ Do tego jest zlekniony 😔 sam siebie wybudza z lękiem w oczach jak sobie cmoknie czy zachrapie 😔
A mówiłaś o tym pediatrze? Mój syn tego nie miał, ale jest coś takiego jak wzmożone napięcie mięśniowe i wtedy dziecko zachowuje się w ten sposób.
 
Mój maluszek tez płacze przy przebieraniu, zmianie pieluszki, kąpieli w ogóle przy dotyku 🤷‍♀️ Do tego jest zlekniony 😔 sam siebie wybudza z lękiem w oczach jak sobie cmoknie czy zachrapie 😔
No to dokładnie jak moja córka. Na szczęście przejdzie :) potrwa to pewnie trochę ale będzie lepiej, trzymaj się tej myśli i dasz radę ☺️ ja swojej śpiewałam przy wszystkich czynnościach i to nam pomogło
Gdybyś jej nie polecała, to nawet byś o niej nie wspomniała, bo po co?
Pisząc, że dziecko potrzebuje czasu nie chodziło mi o to, że jak dziecko płacze, to nie można nic przy nim zrobić i trzeba czekać aż przestanie, tylko że potrzebuje czasu na to, żeby oswoić się z tym co się dzieje dookoła niego.
Ok niech będzie że jestem złą matką bo natknęłam się na tą metodę, zgłębiłam temat i stwierdziłam że to nie dla mnie. Ja po prostu tego nie krytykuje bo wiem jak to jest mieć wymagające dziecko i że w akcie desperacji różne myśli chodzą po głowie
 
No to dokładnie jak moja córka. Na szczęście przejdzie :) potrwa to pewnie trochę ale będzie lepiej, trzymaj się tej myśli i dasz radę ☺️ ja swojej śpiewałam przy wszystkich czynnościach i to nam pomogło

Ok niech będzie że jestem złą matką bo natknęłam się na tą metodę, zgłębiłam temat i stwierdziłam że to nie dla mnie. Ja po prostu tego nie krytykuje bo wiem jak to jest mieć wymagające dziecko i że w akcie desperacji różne myśli chodzą po głowie
Ale ja nie powiedziałam, że jesteś złą matką, bo tak nie uważam. Też wiem jak to jest mieć wymagające dziecko, bo z synem też to przechodziłam, ale nawet nie przeszło mi przez myśl żeby szukać metod usypiania dziecka, bo to nie są zwierzęta, które można tresować
 
reklama
A mówiłaś o tym pediatrze? Mój syn tego nie miał, ale jest coś takiego jak wzmożone napięcie mięśniowe i wtedy dziecko zachowuje się w ten sposób.
Mój synek w rozpoznaniu na wpisie ze szpitala ma zdiagnozowane "nieco wzmożone napięcie mięśniowe i drżenie kończyn" Pediatra mówił, że jest malutki, że wyrośnie, że potrzeba czasu. Neurolog powiedziała, że wtedy kiedy jest zdnerowany to wtedy ma zacisniete piątki i jest taki spięty. Ze trzeba obserwowac, dała witaminki z grupy B. I rozpoznanie cech niedojrzalosci układu nerwowego. Mówiła, że jak ruszy z waga (nie zapytałam jaka 🤦🏻‍♀️, ale mam kontrolę w połowie lipca) to będzie lepiej. Synek urodził się z waga 2670 (25.05) w dniu wypisu (29.05) miał 2520 a w środę (24.06) miał 3300. Wydaje mi się, że ładnie przybiera, chociaż neurolog powiedziała, że mało 🤔 22.06 (PON) miał 3220 i ona sugerowała się waga urodzeniowa a nie z wypisu 🤔
 
Do góry