reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z rozszerzaniem diety- niejadek

Moim zdaniem na początku nie ważne jest żeby zjadła dużo tylko żeby poczuła smak i powoli się do niego przyzwyczajała. Możesz zrobić troszkę większe przerwy i wtedy dopiero jej dać - u mnie to działa. Mój Patryk zjada niemało wg mnie, ale i tak b.często musi sobie dojeść cycem ;) I się tym nie przejmuję. Co do jedzenia w nocy to Patryk ma prawie 8 mscy, a w nocy budzi się jeszcze 3-4 razy na jedzenie. Na razie też nie uważam tego za problem, ale jeśli nie będzie się ta ilość zmniejszać to zacznę się zastanawiać ;)
 
reklama
dossa na początku rozszerzania diety dziecko powinno próbować każdej nowości jak już spróbuje 3 to wtedy można zrobić z tego miks i próbować zastąpić posiłek mleczny obiadkiem. Ze starszym miałam (mam) okropne problemy żywieniowe bardzo wybredny jest z młodszą nie mam żadnych problemów ale każdą nowość wprowadzaną do obiadku podawałam jej przez 3 - 4 dni żeby sprawdzić reakcję czy smakuje i czy nie ma alergii. Jak było ok to dodawałam do zupki. Ja piersią karmiłam młodszą do 10 miesiąca sama przestała cycać. A co do nocnego jedzenia każde dziecko inne. Ja kaszki starszemu dawałam po 4 miesiącu na noc i po miesiącu zaczął spać od 22:30 do 7:00 rano bez pobudki na jedzenie. Młodsza przestała cycać w nocy jak miała 8 tyg. jak był skok rozwojowy to się domagała przez 3 noce ale tak to przesypiała mi identycznie jak starszy. Życzę wytrwałości :)
 
ja wiem na ten temat tyle, żeby nie dawać dziecku na głoda nowego jedzenia, jeżeli ma posmakować to niech jakiś czas wcześniej trochę poje, bo jak jest głodne to woła cyca, i właśnie nie będzie chciała jeść jak będzie wiedzieć że może dostać cyca
 
Każdy będzie mówił po swojemu. Nie wiem jak jest z odstawianiem dzieci od jedzenia w nocy-moja sama zrezygnowała w wieku4-5 miesięcy z nocnego jedzenia. Myślę, że dziecko może samo w końcu odstawi się od nocnego jedzenia. Ja bym jeszcze poczekała, może potrzebuje dojeść? W każdym razie słyszałam często-gęsto o tym, że dzieci lubią po obiadku jeszcze pocycować. Jak tego oduczyć? Nie wiem ale myślę, że nawet jeśli zje ładnie posiłek, to cyca będzie chcieć nawet po to by się przytulić.
 
Hej, moja mała ma skończnone 6 mcy i nie mogę jej w ogóle przekonać do kaszek. Podawałam jej nestle mleczno-ryżową ale pluje. ?Macie jakieś pomysły na podawanie kaszki niemowlęciu? nie chce też pić mleka mm. Ona w ogóle nie potrafi pić z butli ani z niekapka , nie wiem jak ją przekonać, nie długo będę ją odstawiać a ona nie potrafi nic pić.
 
A próbowalas dawać jej swoje mleko z butelki?Żeby poczuła, że to też jest cos do jedzenia;-):tak:.
Nie denerwuj się, ja mialam podobne obawy, moja niunia tez nie chciała nic innego, tylko pierś, a potem nagle, ni stąd ni zowąd się przekonała do butelki i mm:tak:
 
dzieci czasami nie lubią kaszek. Moje dziecię też rzadko kiedy zjada. Jemu nie pasuje konsystencja, ani za gęste, ani za rzadkie. Czasami udaje mi się rzadszą podać, ale tylko w butli wypije.
Może poszukaj różnych butelek do mleka, czy niekapki (inne ustniki). Mój syn ma jeden ulubiony kształt smoczka i z innego nie wypije;]
Powodzenia;)
 
Mój mały tymi kupnymi kaszkami też pluje... nie cierpi ich. U nas sprawdziła się kasza manna gotowana na MM (tak na rzadko) i do tego dodaje syrop owocowy (robimy swój z malin i wiśni) Mały je ją już pd pół roku codziennie na kolację. Innych nie ma mowy...



Co do butelek to spróbuj z różnymi typami smoczków... Mój przez pół roku była na piersi i nie chciał butelek - tak jak Twoja mała. Aż w końcu znajoma poradziła mi butelki TT (Timmy Tippy) i załapał! :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja mała też nigdy nie jadła kaszek nie chciała więc jej nie zmuszałam. Mozesz zawsze spróbować do kaszek dodać swojego mleka może to ją przekona. Z butelek to polecam TT smoczki są bardzo podobne do kobiecego sutka i raczej dzieci łatwo je akceptują no i na początku podawaj swoje mleko. Co do niekapków moja też dlugo nie chciała zaakceptować i dopiero jak poszła do opiekunki mając 11 miesięcy i tam wsród dzieci się nauczyła pić z niekapka. Nic na siłe. Odkąd skończyła rok zaakceptowała kaszkę butelką także robię bardzo rzadką i wypija ale to dopiero po roku. Jadła też owsiankę z owockami bardzo chętnie.
 

Podobne tematy

Do góry