reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zasypianiem u 2-latków

Iwka.o

Mama-Mili,Dominiki,Szymon
Dołączył(a)
12 Październik 2006
Postów
169
Miasto
Irlandia ,Midleton
Witam jestem mama blizniaczek i mam ostanio z nmi problem .Maja problem z zasnieciem nie tylko w dzien ale i wieczorem.Niedawno spali juz o 20 do rana a teraz coraz gorzej.Piski krzyki,zabawy w pokoju az brak mi sił.Wszytkie problemy zaczeły sie dokladnie wtedy jak odstawiłam im smoczki.Zwlekalam tak dlugo bo żal ,mi bylo Szymonka.Moje szkraby razem sie bawia i wogule wszytko razy 3 jak trojaczki.Razem śpią w jednym pokoju.Nie mogłam odstawić smoczków tylko dziewczynom.Szymon jako najmłodszy bez problemu zapomnial o smoczku ,dziewczyny ze 2 dni wołały potem tez zapomnialy.Ale problem ze spaniem pozostal.Zabralam z Sypialni wszytko co by ich rozpraszało misie lalki.Sypialnia jest tylko do spania bawia sie w innym pokoju.Próbowałam nie kalść ich spać w dzień ale nie dawalam rady bo marudzili a ja z 3 w domu szału dostawalam.Poradźcie drogie Mamy może któraś z was miala podobny problem.Pozdrawiam
 
reklama
Iwka czasem tak naprawde cięzko stwierdzic jaka jest konkretna przyczyna tego ze dzieci gorzej zasypiają, poniewaz ja mam podobne odczucia przy czym ja puki co mam jedno dziecko.
Jeszcze miesiac temu Macius migiem zasypial a teraz nieraz godzine sie przy nim siedzi...i podobnie jak Ty-oduczamy go smoczkowania. Zasypia juz bez smoka i cala noc bez niego spi, czasem jeszcze jak sie bardzo wczesnie rano przebudzi to mu dajemy.
Przekonalam sie jednak ze u dzieci to jak w kalejdoskopie -wszystko sie zmienia, Moze byc tak ze za tydzien , dwa wszystko wrtoci do normy. Dlatego GŁÓWA DO GÓRY Matko Polko :)
 
U mnie jest to samo odkąd oduczyłam Maję od smoka (czyli jak skończyła 2 lata). Wcześniej zasypiała sama w łóżeczku dosłownie w 5 min, teraz w najlepszym wypadku zasypianie trwa 30min., nieraz to już żałuję że ten smoczek został wyrzucony bo tak to bym miała chociaż spokój. Dodam,że to już trwa 5 m-cy i wcale nie zapowiada się na zmiany. Tak więc nie jesteście same dziewczyny
 
Szanowni Państwo

Prężenia, nieprawidłowe ułożenie ciała, zwiększone lub obniżone napięcie mięśni rąk i nóg, problemy ze ssaniem, krztuszenie się, nieprawidłowa wielkość lub pulsowanie ciemiączka, drżenia kończyn, nieprawidłowe ustawienie gałek ocznych i problemy ze snem mogą być pierwszymi objawami zaburzeń neurologicznych. Rodzice jak najszybciej powinni zgłaszać wszystkie niepokojące objawy lekarzowi pierwszego kontaktu lub pediatrze. Wcześnie wykryte nieprawidłowości, szybka rehabilitacja lub – jeśli jest potrzebne – leczenie mogą sprawić, że dziecko w kolejnych etapach życia będzie rozwijać się zupełnie prawidłowo. Dlatego właśnie ogromne znaczenie w przypadku schorzeń neurologicznych ma czas. U małych dzieci centralny układ nerwowy rozwija się bardzo szybko i ważne jest, by odpowiednie postępowanie terapeutyczne lub rehabilitacyjne rozpocząć już w pierwszym półroczu życia.

Zespół poznańskiego szpitala i przychodni Med Polonia
 
Do góry