reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem ze spaniem

Witam. Od kilku dni moja Maja (kończy własnie 6 tydzień) w nocy strasznie się wierci, steka, wydaje różne dźwięki, macha rączkami i nóżkami. Przy tym wszystkim ma zamknięte oczy. Nie wiem czy to normalne? Moze to związane jest ze skokiem rozwojowym? Dzisiajszej nocy nie chciała zasnąć po karmienu nocym o 1. czy któraś z Was tak miała?
 
reklama
wlasnie mój tak robi.wierci się wali nogami steka placze ,kreci się ,ale jak go wezme to jest spokój(przewaznie bo dziś nie bardzo) dostalam jakies syropy
 
Aga, mam identyczny problem. Moja Konstancja polozona w naszym lozku potrafi przespac cala noc, czasem otwierajac oko i sprawdzajac czy ktos jest. Jesli nie ma - placze. U siebie w lozeczku spi przez jakis czas, a jak sie obudzi to juz budzi sie co chwila az do momentu, gdy wezme ja do naszego lozka. Mysle, ze dziecko ciagle potrzebuje kontaktu fizycznega, a poza tym to chyba czas na leki separacyjne. Wydaje mi sie, ze mozemy tylko przeczekac.
 
Ja tez mam problem i nie wiem czy dawac mu leki.mały mój spal do 5 jadl i się bawil potem o 7 zapypial na 40 minut i tyle.A teraz pośpi 4h i ryk.Rzuca sie potwornie kopie nogami o materac ,placze.Wezme go na rece to jest spokój,odloze znów to samo,ryczy kopie szarpie się.wczoraj wziełam go do łózka ,ale spal 40 minut budził sie i znowu to samo,wiec bralam na rece chwilke i odkładałam na swoje wyrko,Jak kapnal się to ryk był.Pare razy prukal i po tym sie uspokajal.przedwczoraj bylam u lekarza bo myslałam ze ma problem z brzuszkiem ,dala jakies leki ale nie dalam mu jeszcze bo myslałam że chce na raczki lub coś.Nie wiem co mu jest.Jak się obudził o trej swojej godzinie to był pogodny wiec nie wiem .


w sklepach sa herbatki pomagajace na problemy brzuszkowe, sa to mieszanki kopru wloskiego, melisy i rumianku. Sprobuj podawac je Antosiowi, bo moze to kwestia gazow. Jesli nie chce pic samej herbatki, zrob na niej mleczko.
 
witam wszystkie mamy :)
pisze pierwszy raz poniewaz mam pewnien problem
jestem mama 4,5 mies szymonka Do niedawna byłam zadowolona wyspana mama Miałam ciezkie poczatki (cesarka, mało pokarmu, karmienia ktore trwały ponad 1,5 godz i tak co godzine, wzdecia i kolki) wszystko to opanowane Młody najada sie teraz do syta z cycora Czasami musze odciagnac bo czuje ze nie wszystko wypił Na noc jak skonczył 1,5 mies dawałam 2 piersi bo sie domagał i spał od 21 do 2 potem cycek i do 5 :) jak skonczył 2,5 mies to na noc 2 cycki + sztuczne albo moje odciagniete w ciagu dnia i przesypiał coraz dłuzej od 21 do 4 :) potem wprowadziłam sztuczne bo mi cycki odpadały od odciagania a i tak juz mu nie wystarczało wiec jak skonczył 3,5 mies dostaje na noc 2 cycki i ok 200ml sztucznego i spał jak zabity od 21 do ok 5 czasami nawet do 6 W ciagu dnia mało spi ale mi to odpowiadało
od jakis 2 tyg jest dramat :( Młody je tyle ile zawsze ale budzi sie od ok 1 w nocy pare razy No to dawalam mu paracetamol na noc wiec bylo ok przez 6 dni Teraz znowu pobudki Glodny nie jest bo jak dam smoczek to zasnie na jakas godz i to samo Nie widze zeby mu szly zabki chociaz ma inne kupki (takie bardziej zbite, czasami termometrem musze mu pomóc a do niedawna robił luzne )czasami jest nerwowy i brzydko je piers(szarpie i sie denerwuje) ale ogolnie jest gzreczny Tylko te noce mnie martwia Moze to zeby??bo kloki opanowane ale nie widze zeby dziasła były jakies zmienione Zimno ani za ciepoło nie ma, powietrze ma odpowiednie nie kaszle w nocy nie kicha itp. poradzcie co to moze byc i jak dziecku pomóc zeby spał Bo jak mamy zarwana noc to dzien jest makabra Nawet dwór nie pomaga zeby spał
miłego dnia zycze i z góry dziekuje za wszelaka pomoc
 
Do tej pory byłaś przyzwyczajona do maluszka,który je,śpi i nie marudzi.Jednak jak każdy człowiek,nawet taki maleńki ma prawo do zmiany nastrojów.Moim zdaniem nie masz powodów do niepokoju,bo jak sama piszesz brak objawów chorobowych takich jak gorączka,wymioty,kaszel itp.Lecz jeśli bardzo cię niepokoi zachowanie twojego synka,to w ramach spaceru przejdź się do pediatry i przedstaw swój problem.A tak na koniec chciałam zapytać w jakim celu podawałaś paracetamol zdrowemu maluszkowi???To nie jest panaceum dobre na wszystko i wcale nie takie obojętne dla zdrowia.

Pozdrawiam
 
a zaparcia pewnie spowodowane sztucznym mlekiem...jak podajesz butelke to pamietaj o dopajaniu woda albo herbatka i zacznij dawac jabłko..To ze sie budzi to moze oznaka zbyt pełnego brzuszka... Moj synus ma ponad 2 latka i nie przespał jeszcze nocy ciagle szuka cycusia a jak mu nie dam to robi koncert na osiedle..
 
jutro ide do pediatry na szczepienie i zapytam moze co doradzi
myslałam zeby juz podac jakis owoc małemu alepewnie mnie zbruzga ze chce juz cos wprowadzic do jadłospisu oprocz cycka Na sztuczne mleko nosem kreciła to jej zaproponowałam wizyte u mnie w domu ok 21 i niech go sama na głodnego uspi to troche spusciła z tonu
dzisiaj mlody nie tylko w nocy nie spał ale i w dzien byl niespokojny a jak zasnał to budził sie z placzem a nigdy tak nie było Jak sie obudził to sobie pod noskiem gaworzył a dzisiaj nie poznawalam swojego dziecka Na dworze koncert wiec do domu wrociłam Zasnal wkoncu na 1,5godz a nie spał od 6 rano do 11 ale sen jak wczesnije pisalam niespokojny
Paracetamol dawalam bo pediatra powiedziała jak miał kolki i wzdecia zeby mu podawac przez tydzien na noc paracetamol i viburcol bo na poczatku sadziłam ze to brzuszek ale odstawiłam bo to nie jest na dłuzsza mete a poza tym tak jak pani pisze nie jest chory wiec bez sensu to podawac.
a juz sie cieszyłam ze jak wroce do pracy to nie bede wygladac jak zombie i jakos bede funkcjonowac a tu widze po glebszym przestudiowaniu forum ze moge to sobie wybic z głowy... :(
 
reklama
Oj dziecko Ci dorasta:-) I zgadzam sie z dziewczynami co do kupki to musisz dawać jej herbatki np z rumianku Kupki będą żadsze i brzusio nie bedzie bolał
 
Do góry