reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z oczkami

dzis bylismy na okulistyce. pani doktor stwierdzila, ze antos jest jeszcze za maly na zabieg, zalecila masaz i jeszcze inne krople przez miesiac a jak sie nie poprawi to dopiero wtedy plukanie kanalikow. odetchnelismy z ulga. podcxzas naszej wizyty inna dzidzia miala zabieg i tak plakala zalosnie a potem krzyczala, ze az ciezko bylo wytrzymac. jak masowalam malemu kanalik, to cos chyba peklo, maly zaplakal mocno i donosnie a z oczka polecialo duzo ropki. pani doktor mowi ze chyba mu jeden kanalik udroznilam, bo jest teraz czysty. masuje wiec cierpliwie po drugiej stronie i profilaktycznie tam gdzie juz czysto. mysle, ze sie uda masazem i kroplami.
 
reklama
U mnie Macius mial problem z zatkanym kanalikiem. Oczko mu bardzo ropialo, kilka razy stosowalismy kropelki, ale pomagaly tylko na chwile. Caly czas masaz i przemywanie woda. Jak mial okolo 11 miesiecy to sie mu odetkal, wiec moge zalecic tylko duzo cierpliwosci. Jako niemowlak mialam przetykane kanaliki i mama mi mowila, ze to najgorsze przezycie jakie miala ze mna zwiazane. Wtedy wbijano taki drucik w kacik oka.
 
Mojemu synkowi ropiało bardzo długo jedno oczko, nie pamiętam już nawet które ;-), tez przemywałam sola fizjologiczną, masowałam, wcierałam neomycynę i potem były jeszcze jakieś krople do oczu. Jak mały miał ponad trzy miesiące to spróbowałam metodę, o której pisał ktoś na naszym wątku zamkniętym i zaczęłam przemywać oczko zwykłą kranówką. Nie wiem, może to zbieg okoliczności, ale dolegliwość ustąpiła raz dwa. Jednak nie biorę odpowiedzialności za ewentualne skutki u innych :-p
 
Dziewczyny, od dwóch dni synkowi się jączy ropka niemozliwie z oczka, przypuszczam, ze przewiało mmu te oczko ponieważ dwa dni temu bylismy na spacerku i w pewnym momencie tak zawiało że hoho:szok:, dwa dni później rano zobaczyłam oczko-koszmar:szok:-oczko było tak zaropiałe że mały nie mógł go otworzyć..Dziś byłam u lekarza-i tak jak pisała tutaj Estera-zaleciła wymaz z oczka i dopasuje wtedy lekarstwo. Narazie przepisała jakies kropelki i maśc neomecynę na już, a za tydzien jak będa wyniki z wymazu, dostaniemy lekarstwo.
Jak piszecie tu o tym przetykaniu to mnie aż w gardle zaciska-jak nie będzie to takie konieczne, absolutnie nie zgodze sie na to przetkanie:angry:
 
Mojemu synkowi też tak oczko ropiało, przemywałam solą fizjologiczną i systematycznie masowałam, oczko przestało ropieć gdy na kilka dni wyjechaliśmy na wieś:) najwyrażniej zmiana powietrza mu pomogła.
A w szpitalu słyszałam, ze mozna oczko przetrzeć mlekiem z piersi, podobniez pomaga choc nie sprawdzałam..
 
hej moja 2 miesieczna córeczka ma prawa powieke przekrwiona a lewa delikatnie najbardziej w kacikach przy nosie przy kontakcie z woda lub przy płaczu robia sie coraz bardziej czerwone co to moze oznaczac moze potrzebny antybiotyk czy wiecie cos na ten temat
 
Witam.
Mój maluszek ma 2,5 miesiąca. W pierwszym miesiącu miał bakteryjne zaalenie oczu. Oczka miał czerwone strasznie mu ropiały. Dostaliśmy antybiotyk w kroplach. Zapalenie ustąpiło ale powieki zaczerwienione są dalej. Pytałam okuliste co z ty zrobić. Powiedzieł żeby przemywać czystym wacikiem zamoczonym w soli fiziologicznej. Powiedzieł też że go to raczej nie boli i że z czasem zejdzie ;-)
 
reklama
Witam wszytkich gorąco!
Jestem mamą 7 m-go mauszka Kacperka. Od dwóch dni budzi się z zaropiłym prawym oczkim. w lewym też ma troszeczke, ale to znikoma ilośc. Napiszcie mi prosze czym to może byc powodowane i czy powinnam to skonsutowac z lekarzem.
Pozdrawiam
Kasia
 
Do góry