reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prośba o wsparcie

Dołączył(a)
9 Wrzesień 2021
Postów
4
Staramy się o dziecko od kilku miesięcy, ale bez presji.
Badania w miarę dobrze, ale nie rewelacyjnie. Cykle różnie od 21 do 27 dni, więc niespecjalnie regularne.
Okres miałam ostatni 20 sierpnia. Ale jakiś krótki i skąpy. Zbliżenia po skończonym okresie średnio co 2 dzień. Owulacja wychodziła jakoś na 1/2 września. W niedzielę, 5 września miałam ból jajnika, w poniedziałek dostałam plamienia, takie nitki bardziej. Myślałam że to może być na owu, ale nigdy wcześniej tak nie miałam. Z ciekawości we wtorek zrobiłam test, wyszedł pozytywny (lekka kreska). Umówiłam teleporade. Gin powiedziała, że to nie może być ciąża, jeszcze by nie wyszła, test wadliwy, ale wykluczmy testem beta Hcg. Zrobiłam, wynik wskazuje na wczesna ciążę.
Weszłam na czat z położna z lux med, bo akurat była dostępna, co robić dalej i czy może 2 test z beta, a ona mi pisze ze to nie ciąża i że nie ma co robić tej bety.
I ja wiem, że jest bardzo wcześnie, ale chciałabym wykluczyć choćby ciążę pozamaciczna, jak poronię w ten tydzień, dwa to trudno, ale jak mogę coś zrobić żeby temu zapobiec, lub być trochę spokojniejszym, to chciałabym zrobić. Czy powinnam już umówić się na poradę od ginekologa? Prosić o skierowanie na tą betę? Czy odpuścić i poczekać choćby do terminu @? Kilka dni, tydzień...

A jeżeli to znak jakiejś choroby, nie ciąża... To też chcialabym jak szybciej zainterweniować jeżeli mogę... Powtórzenie tego testu chyba mogłoby już coś dać...

Wiem że trzeba soe uzbroić w cierpliwość i czekać, ale to nie jest najłatwiejsze.... 😅
 
reklama
Staramy się o dziecko od kilku miesięcy, ale bez presji.
Badania w miarę dobrze, ale nie rewelacyjnie. Cykle różnie od 21 do 27 dni, więc niespecjalnie regularne.
Okres miałam ostatni 20 sierpnia. Ale jakiś krótki i skąpy. Zbliżenia po skończonym okresie średnio co 2 dzień. Owulacja wychodziła jakoś na 1/2 września. W niedzielę, 5 września miałam ból jajnika, w poniedziałek dostałam plamienia, takie nitki bardziej. Myślałam że to może być na owu, ale nigdy wcześniej tak nie miałam. Z ciekawości we wtorek zrobiłam test, wyszedł pozytywny (lekka kreska). Umówiłam teleporade. Gin powiedziała, że to nie może być ciąża, jeszcze by nie wyszła, test wadliwy, ale wykluczmy testem beta Hcg. Zrobiłam, wynik wskazuje na wczesna ciążę.
Weszłam na czat z położna z lux med, bo akurat była dostępna, co robić dalej i czy może 2 test z beta, a ona mi pisze ze to nie ciąża i że nie ma co robić tej bety.
I ja wiem, że jest bardzo wcześnie, ale chciałabym wykluczyć choćby ciążę pozamaciczna, jak poronię w ten tydzień, dwa to trudno, ale jak mogę coś zrobić żeby temu zapobiec, lub być trochę spokojniejszym, to chciałabym zrobić. Czy powinnam już umówić się na poradę od ginekologa? Prosić o skierowanie na tą betę? Czy odpuścić i poczekać choćby do terminu @? Kilka dni, tydzień...

A jeżeli to znak jakiejś choroby, nie ciąża... To też chcialabym jak szybciej zainterweniować jeżeli mogę... Powtórzenie tego testu chyba mogłoby już coś dać...

Wiem że trzeba soe uzbroić w cierpliwość i czekać, ale to nie jest najłatwiejsze.... [emoji28]
Skoro wynik z krwi bhcg wskazuję ciążę to jesteś w ciąży, widocznie owulacja była wcześniej. Powtórz wynik bhcg i sprawdź czy prawidłowo przyrasta. Ok 6-7 tyg od ostatniej miesiączki umów się na wizytę do ginekologa powinno być już wszystko widoczne.
 
Powtorz bete po 48h , moze to juz beta spadkowa, a ta skapa miesiączka to było plamienie ,ale musisz bete powtórzyć
 
Powtórz betę. Tutaj może być różnie. Mogła się przesunąć owu, mogło być plamienie implantacyjne, może to, może śmo.. Dopóki nie wiesz czy rośnie czy nie, nic nie wiesz ;) jeśli będzie rosła, to do ginekologa za około dwa tygodnie. Jeśli spada, to też bym się umówiła, żeby zobaczyć, czy wszystko ok Trzymam kciuki!
 
reklama
Poczekaj...
Tu nic nie wiadomo- tak niski wynik beta zapala mi lampkę alarmową.. U mnie takie wyniki były przy biochemicznej..
 
Do góry