reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc, czy to hashimoto?

reklama
Witam, lekarz powiedział, ze mogę mieć chora tarczyce zrobiłam badania i moje wyniki wyglądają tak
TSH 7
Anty TG ponad 81 przy normie laboratoryjnej do 4
Anty TPO 0,83 norma do 5
Progesteron w 21 dniu cyklu 0,55
I podwyższone leukocyty
Czy to oznacza hashimoto? Lekarza mam dopiero we wtorek
Żadna z nas tego nie powie, to może zrobić lekarz. Przeciwciała wysokie nie są i mogą być związane raczej z nieuregulowana niedoczynnością tarczycy, bo TSH jest zdecydowanie za wysoko. Natomiast wracając do Hashimoto, to do pełnej diagnozy potrzeba jeszcze USG tarczycy i gdyby były guzki to biopsji. Tak więc zaczekaj cierpliwie na wizytę. Lekarz powie ci co nie gra i jakie zastosować leczenie. Powodzenia
 
A przy przeciwciałach Anty - Tg wartość 20 razy powyżej max wyniku nie jest wysoka?
Oczywiście, że wysoką, ale TSH też, norma do ok 5, a przy staraniach o dziecko 1-1,5 najlepiej. Badania hormonów razem z obrazem USG dadzą odpowiedź. Niestety nie jestem endokrynologiem. Mam niedoczynność tarczycy i miewam TSH w granicach 7 jak nie biorę leków. U mnie nad tg nikt się nie rozczula, rzadko badają, i póki co mimo zmian w tarczycy Hashi wykluczono. Stąd znam proces diagnozowania. Nawet jeśli masz Hashi, to przecież nie wyrok. Z dobrą dieta obniżysz przeciwciała, leki wyregulują TSH, albo dieta też pomoże, zależy od organizmu, albo jedno i drugie. Nie stresuj się tak bardzo. Na pewno musisz wyregulować TSH, bo możliwe, że masz zwiększony apetyt, jesteś nerwowa i senna bardziej niż zwykle. Takie dolegliwości mogą się pojawić.
 
Do góry