reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc w sprawie amniopunkcji

Dołączył(a)
5 Styczeń 2018
Postów
1
Miasto
Elblag
Mam 31lat i jestem w 12tygodniu ciąży lekarz na usg stwierdził brak kości nosowej i skierował mnie do Gdańska na amniopunkcję czy ktoś może mi doradzić?
 
reklama
Pozostaje pytanie czy to coś zmieni jeśli dowiesz się że dziecko ma zespół downa ?
Aminopunkcja może wywołać poronienie..
Raczej nic to nie zmieni .
Poczekaj do usg polowkowego w 20 tyg tam jeszcze dokładniej badają dzidziusia i właśnie dodatkwo sprawdzają jeszcze raz kość nosowa jak jest jakie ma wymiary musi mieć chyba 5 mm bo jak ma 2 albo 3 to źle świadczy.
w 1 trym 60 % dzieci z ZD jej nie ma
 
Możesz zrobić test Nifty lub Harmony / koszt spory, ale duża pewność - 99%, przy zerowym ryzyku dla dziecka. Badane jest dna dziecka wyodrębnione z Twojej krwi pobranej z żyły jak na morfologię. Ja nie dałabym rady czekać do 20tc i w razie złych Nifty byłam gotowa na zrobienie amiopinkcji. A może jeszcze jedno usg genetyczne u jakiegoś certyfikowanego lekarza?
 
Mam 31lat i jestem w 12tygodniu ciąży lekarz na usg stwierdził brak kości nosowej i skierował mnie do Gdańska na amniopunkcję czy ktoś może mi doradzić?
Spokojnie ja jak robilam te badania to tez mi wyszlo brak kosci nosowej i do tego przeziernosc karkowa 2.8 gdzie norma 2.6 na tescie pappa ZD 1:20 po tym dostalam skierowanie na amniopunkcje. Przed jej zrobieniem mialam dluga rozmowe z genetykiem... Zdecydowalam sie na amniopunkcje i wyszlo ze zdrowa corka. Dzis ona ma 6 tygodni.
 
Pozostaje pytanie czy to coś zmieni jeśli dowiesz się że dziecko ma zespół downa ?
Aminopunkcja może wywołać poronienie..
Raczej nic to nie zmieni .
Poczekaj do usg polowkowego w 20 tyg tam jeszcze dokładniej badają dzidziusia i właśnie dodatkwo sprawdzają jeszcze raz kość nosowa jak jest jakie ma wymiary musi mieć chyba 5 mm bo jak ma 2 albo 3 to źle świadczy.
w 1 trym 60 % dzieci z ZD jej nie ma
Krotka kosc nosowa o niczym nie swiadczy, na usg polowkowym moja miala maly pomiar po prostu lekarz stwierdzil ze taki jej urok i maly nosek moze miec.
 
Krotka kosc nosowa o niczym nie swiadczy, na usg polowkowym moja miala maly pomiar po prostu lekarz stwierdzil ze taki jej urok i maly nosek moze miec.
Chodziło mi o to , że jeśli dziecko JA MA w 1 trymestrze na badaniu genenetycznym to sprawdzają jeszcze raz na polowkowym czy jak jest jakie ma wymiary bo w 1 trym tylko 60% dzieci z zespołem downa jej nie ma .
I jak ma za małe to można się martwić.
 
Tez miałam z tego powodu amniopunkcję. Wyszło mi zdrowy syn. Amniopunkcja to nic strasznego, nie ma się czego bać. W razie choroby dziecka inaczej prowadzi się taką ciąże. Druga sprawa sama wiem jak to jest gdy rodzi się dziecko niepełnosprawne gdy się tego nie wie. To jak przebycie długiej żałoby. Lepiej wiedzieć wcześniej i przygotować się na to odpowiednio. Życzę powodzenia i samych dobrych wyników. Na wątku amniopunkcja robić czy nie otrzymasz wsparcie.
 
reklama
Tez miałam z tego powodu amniopunkcję. Wyszło mi zdrowy syn. Amniopunkcja to nic strasznego, nie ma się czego bać. W razie choroby dziecka inaczej prowadzi się taką ciąże. Druga sprawa sama wiem jak to jest gdy rodzi się dziecko niepełnosprawne gdy się tego nie wie. To jak przebycie długiej żałoby. Lepiej wiedzieć wcześniej i przygotować się na to odpowiednio. Życzę powodzenia i samych dobrych wyników. Na wątku amniopunkcja robić czy nie otrzymasz wsparcie.
Bez amino też można się dowiedzieć że dziecko jest chore..
 
Do góry