reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

?

U

usunieta3

Gość
Miałam pierwszy dzień okresu 22 października a skończył mi się 27 października, 28 października uprawiałam sex z mężem skończył we mnie, lecz wydaje mi się ze to niemożliwe żeby po okresie w ciąże zajść (dni niepłodne), 10-11 listopada również doszło do sexu z wytryskiem w środku, lecz nie zgadza mi się co mówi ginekolog.. ze jestem w 5 tygodniu ciąży, może dlatego ze podałam jej zła datę ostatniej miesiączki? Zamiast 22 października podałam ze 27 października mi się zaczął (na odwrót, zakręcona byłam bo to będzie pierwsze dziecko). I już sama nie wiem czy stwierdziła 5 tydzień przez to ze podałam jej zła datę rozpoczęcia okresu? Mi się wydaje ze do zapłodnienia doszło 10-11 listopada tylko ze to 4 tygodnie i 1 dzień mijają do dnia dzisiejszego.. pomóżcie bo już mam natłok myśli
 
reklama
Rozwiązanie
Wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czyli u Ciebie jest juz 7 tydzień. Wiek zarodka według usg określa się na podstawie jego wielkości i tu lekarzowi mógł wyjść 5 tydzień bo być może akurat przesunął Ci się cykl. Zajście w ciążę tuż po okresie jest mało prawdopodobne ale możliwe. Przy ani jednej z podanych wyżej metod nie uwzględnia się daty poczęcia. Ale jeżeli już tak bardzo Ci zależy żeby to określić to w tym wypadku 10-11 listopada jest bardziej prawdopodobny.
Wiek ciąży się liczy wg daty ostatniej miesiączki najczęściej (od pierwszego dnia ostatniej miesiączki), a nie od daty zapłodnienia. Czyli w twoim przypadku powinno się liczyć od 22 października, czyli obecnie były juz jakiś 7 tydzień dzisiaj (7+0 wg moich obliczeń). Dodatkowo na podstawie USG lekarz również szacuje wiek ciąży, który może się trochę różnić od tego wyliczonego na podstawie OM, głównie z uwagi na późniejszą owulację na przykład. Lekarka podała 5 tydzień, bo podałaś złą datę miesiączki.
 
Miałam pierwszy dzień okresu 22 października a skończył mi się 27 października, 28 października uprawiałam sex z mężem skończył we mnie, lecz wydaje mi się ze to niemożliwe żeby po okresie w ciąże zajść (dni niepłodne), 10-11 listopada również doszło do sexu z wytryskiem w środku, lecz nie zgadza mi się co mówi ginekolog.. ze jestem w 5 tygodniu ciąży, może dlatego ze podałam jej zła datę ostatniej miesiączki? Zamiast 22 października podałam ze 27 października mi się zaczął (na odwrót, zakręcona byłam bo to będzie pierwsze dziecko). I już sama nie wiem czy stwierdziła 5 tydzień przez to ze podałam jej zła datę rozpoczęcia okresu? Mi się wydaje ze do zapłodnienia doszło 10-11 listopada tylko ze to 4 tygodnie i 1 dzień mijają do dnia dzisiejszego.. pomóżcie bo już mam natłok myśli
A co to za roznica kiedy doszlo do zaplodnienia? I ktory tc? Wazne ze jestes w ciąży:) gratuluje. U mnie pomiedzy wiekiem ciazy z ostatniej miesiaczki a wiekiem z usg jest 9 dni roznicy ;)
 
Wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czyli u Ciebie jest juz 7 tydzień. Wiek zarodka według usg określa się na podstawie jego wielkości i tu lekarzowi mógł wyjść 5 tydzień bo być może akurat przesunął Ci się cykl. Zajście w ciążę tuż po okresie jest mało prawdopodobne ale możliwe. Przy ani jednej z podanych wyżej metod nie uwzględnia się daty poczęcia. Ale jeżeli już tak bardzo Ci zależy żeby to określić to w tym wypadku 10-11 listopada jest bardziej prawdopodobny.
 
Rozwiązanie
Do góry