reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przebicie woreczka owodniowego

Dołączył(a)
1 Listopad 2019
Postów
4
Hejkaa! Mam pytanie... Jestem aktualnie w 36 tygodniu, lekarz zapytał mnie kiedy chciałabym urodzić (dodam jeszcze ze miałam trochę dziwną sytuacje z terminem porodu i z samopoczuciem) powiedziałam lekarzowi ze chciałabym jak najszybciej. Powiedział mi ze w 37 tygodniu można juz normalnie rodzic i powiedzial ze pomoże mi za pomocą przebicia woreczka owodniowego. To moje pierwsze dziecko i trochę sie zastanawiam czy to bezpieczne. Nie mam zadnych skurczy przepowiadających Doradzicie cos?
 
reklama
Rozwiązanie
Trafiłam na porodówkę prosto z USG na którym lekarz widział skurcze których ja jeszcze nawet nie czułam. Też miałam przebijany (nie mogę powiedzieć, ze to boli - to raczej dziwne, nieprzyjemne uczucie).
Co jest powodem do wcześniejszego wywoływania porodu bo nie rozumiem? Jeśli Tobie ani dziecku nic się nie dzieje to nie ma sensu wywoływać szybciej porodu. Dziecko wciąż się rozwija i nie każde dziecko w 37 tygodniu będzie w pełni rozwinięte.
Jeśli nie ma powodów do wywoływania to powiem ci zmień lekarza.
Ogólnie moje dziecko jest za duże i ciągle mdleje wiec lekarz stwierdził ze nie ma sensu dłużej czekać skoro dziecko jest juz gotowe a ja ciągle sie mecze. I nie wiem czy mam sie zgodzić czy raczej czekać
 
Nie znam dokladnie sytuacji, Twojego samopoczucia i sytuacji zyciowej, ale gdyby chodzilo tu o mnie to wrzucilabym na mega oszczednosciowy tryb zycia i czekala do samoistnego rozpoczecia porodu....
Jeśli chodzi o samopoczucie to mam tak silne zawroty głowy ze zataczam sie jakbym była pijana a czasem mdleje dodam ze kręgosłup tak bardzo boli ze mam wrażenie ze sie łamie a moje dziecko jest za duże przy czym brzuch strasznie mi opadł
 
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, zrobisz jak uwazasz. Ja osobiscie wolalabym, zeby moj porod rozpoczal sie samoistnie niz byl wywolywany w 37tyg. Po prostu wydaje mi sie to za wczesnie i mialabym obawy, ze bedzie rzutowac w rozwoju dziecka chociazby niedojrzaly uklad nerwowy itd. Pisalas, ze mialas dziwna sytuacje w wyznaczeniu terminu, czy jest mozliwe, ze ciaza jest starsza niz myslisz???
 
T
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, zrobisz jak uwazasz. Ja osobiscie wolalabym, zeby moj porod rozpoczal sie samoistnie niz byl wywolywany w 37tyg. Po prostu wydaje mi sie to za wczesnie i mialabym obawy, ze bedzie rzutowac w rozwoju dziecka chociazby niedojrzaly uklad nerwowy itd. Pisalas, ze mialas dziwna sytuacje w wyznaczeniu terminu, czy jest mozliwe, ze ciaza jest starsza niz myslisz???
Tak właśnie mysle, moja corcia jest dwa tygodnie wieksza niż w 37 tygodniu lekarz mówił ze będzie dość duza mimo ze jestem w 37 tc położna twierdzi ze urodze dopiero za półtorej msc ale lekarz twierdzi tez inaczej ze poród i tak byłby szybciej i tak wiec sama nwm kogo słuchać
 
Hejkaa! Mam pytanie... Jestem aktualnie w 36 tygodniu, lekarz zapytał mnie kiedy chciałabym urodzić (dodam jeszcze ze miałam trochę dziwną sytuacje z terminem porodu i z samopoczuciem) powiedziałam lekarzowi ze chciałabym jak najszybciej. Powiedział mi ze w 37 tygodniu można juz normalnie rodzic i powiedzial ze pomoże mi za pomocą przebicia woreczka owodniowego. To moje pierwsze dziecko i trochę sie zastanawiam czy to bezpieczne. Nie mam zadnych skurczy przepowiadających Doradzicie cos?

Moim zdaniem lepiej czekac, a jeśli już to zgodzić się na wywoływanie w szpitalu pod okiem lekarzy,a nie na własna rękę przez lekarza. Przy wywoływaniu porodu niezbędne jest podłączenie ktg i monitorowanie tętna dziecka. Serio nie ma co ryzykować.tobie zalecam leżeć w domu i ograniczyć poruszanie to nie będziesz mdlała.
 
reklama
USG moze przeklamywac i w jedna i druga strone. Mam nadzieje,ze porod u Ciebie zacznie sie samoistnie. Szczerze to osobiscie nie slyszalam,zeby ktos w taki sposob wywolywal porod.... Wyobrazam sobie,ze jest Ci ciezko i masz dosyc,ale ja bym sie wstrzymala....
 
reklama
Do góry