reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przejście z KP na MM

Iwona_90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2018
Postów
56
Witam Drogie Mamy, bardzo proszę o pomoc.

Mój synek skończył w grudniu rok i chciałabym powoli odstawić go od piersi. Nigdy wcześniej nie podawałam mu MM, bo nie było takiej potrzeby. Z butelką też nie jest jakoś szczególnie związany, w okresie wiosennym i letnim pół różne płyny, później pod koniec wakacji dostał kubeczek. Za to bardzo jest związany z piersia... Chodzi też o to, że bez cyca nie zaśnie, jest już coraz starszy i chciałabym to zmienić.

Ostatnio podałam mu butelkę z mleczkiem modyfikowanym, posmakowal, ale nie przypadło mu do gustu.

Mam nadzieję, że w końcu przełamie się, czekam na Wasze historie :)
 
reklama
A może podaj zwykłe krowie mleko? Po co jeszcze mm? Nie musisz w butelce ze smoczkiem. Może być w kubeczku.
 
Twój synek ma dopiero rok - jest mały. Jeśli ma potrzebę piersi, to zostaw mu ją tylko do snu :) Chyba, że po tym roku bezwzględnie musisz zaprzestać kp ze względu na jakieś przyjmowane leki. Jeśli nie, to pozwól mu jeszcze pobyć na piersi.
W dzień proponuj mu inne mleko - w kubeczku lub kup mu jakiś kolorowy bidon :) Skoro ma rok, to nie musisz się też bawić w mm - kupuj mu mleko świeże butelkowane, pełnotłuste 3,2 % .
 
po roku można podać dziecku krowie mleko, lub inne np roślinne, nie ma wogole potrzeby podawania mm. akurat mam nawet zrzut z bloga hafiji, bo sama zglebiam ten temat powoli ;)
 

Załączniki

  • Screenshot_20191227-123439.jpg
    Screenshot_20191227-123439.jpg
    210,5 KB · Wyświetleń: 170
O proszę krowie. To wygodniej. My też zbliżamy się do roku i powrotu do pracy, więc powoli po roku będę zmniejszać częstość karmienia piersią, ale nocne chciałabym jeszcze utrzymać. Na razie potrzebujemy tego oboje, i ja i moje dziecko :)
 
Do góry