reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeterminowane mamusie

Susanna123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Luty 2017
Postów
18
Hej dziewczyny. Termin mialam na 7 lipca no i niestety nic. W czwartek mam isc na wywolanie jak nie urodze. Moze tutaj tez sa jakies przeterminowane mamy u ktorych wszystko skonczylo sie dobrze i chcialby mnie jakos wesprzec na duchu. Do tego czwartku wydaje mi sie ze to wiecznosc :(
 
reklama
Hej dziewczyny. Termin mialam na 7 lipca no i niestety nic. W czwartek mam isc na wywolanie jak nie urodze. Moze tutaj tez sa jakies przeterminowane mamy u ktorych wszystko skonczylo sie dobrze i chcialby mnie jakos wesprzec na duchu. Do tego czwartku wydaje mi sie ze to wiecznosc :(
Spokojnie:) moze do czwartku jeszcze się wszystko dobrze skonczy:) jestes w domu czy w szpitalu.?
 
Tylko 3% kobiet rodzi w terminie. Pozostałe, albo wcześniej, albo 2 tyg po i to nadal jest normalne. Jeśli czujesz, że dziecko się normalnie rusza i nic cię nie niepokoi spokojnie czekaj. Jak czujesz się niepewnie jedź na IP niech cię podłączą do KTG. Będzie dobrze:)
 
Urodziłam 14 dni po terminie. Chodziłam na ktg i usg, wszystko było w porządku więc czekaliśmy. Masaż sutków towarzyszył mi codziennie :p Plus inne naturalne metody. Ostatecznie zgodziłam się na oksy przy słabych skurczach i 3cm ;) Poszło gładko. Trzymam kciuki i powodzenia ;)
 
Ktg mam robione co tydzien. Teraz bede miec w srode i jak nie urodze to od razu skierowanie na czwartek na wywolanie. Mam co tydzien wizyty u lekarza prowadzacego. Mowi ze wszystko jest Okey, przeplywy tez. Tylko synek duzy 4 kg wazyl w zeszla srode.
 
Ale usg tez czasem lubi przeklamac wage. Ja dzień przed porodem poszlam na nordic walking na 3.5 km. Zrobilam to w 35 min i w nocy się ruszylo ;)

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rodziłam równo 7 dni po terminie. Nie miałam żadnych skurczy przepowiadających i w ogóle żadnych oznak zbliżającego się porodu. Najpierw założono mi cewnik do szyjki macicy, na drugi dzień miałam indukcja porodu oksytocyną i urodziłam w 3 godziny. Najlepsze jest to, że od 8 do 9.30 miałam kroplówkę z oxytocyną i żadnego skurczu nie miałam, dopiero po przebiciu pęcherza płodowego o 9.40 od razu pojawiły się skurcze co 3 minuty. Urodziłam o 12.35 i to był mój pierwszy poród. Życzę powodzenia:-) będzie dobrze:-)
 
Do góry