reklama

Przeziębienie, grypka, bóle głowy w ciąży

Temat na forum 'Archiwum lipcowe mamy 2014' rozpoczęty przez dzikuska, 9 Listopad 2013.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. dzikuska

dzikuska Wrześniowe mamy'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wiecie może co można brać na przeziębienie a co na bóle głowy?

2. malgorzatkar

malgorzatkar Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    syrop dla ciężarnych *spam* czy jakoś tak, syrop z cebuli, mleko z miodem, czosnek jak ktoś toleruje, a na ból głowy szklanka wody, a jak nie przejdzie to apap. na ból brzucha nospę. na uczucie pełności można espumisan, nawet po 4 tabletki na raz

3. reklama
  4. bakaalia

bakaalia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ból gardła - tabletki isla, tantum verde, woda z solą, tabletki do ssania *spam*

katar - krople euphorbium , tarty chrzan , czosnek, cebula, inhalacja wodą z solą fizjologiczną, olejkiem miętowym, można zrobić sobie parówkę z ziół: rumianku i lawendy z dodatkiem olejku eukaliptusowego , maść majerankowa żeby nie podrażnić nosa , wit. C po uzgodnieniu dawki z lekarzem

kaszel - syrop prawoślazowy, syrop z babki lancetowatej, ibmir (z wodą i miodem) , sok z cytryny z oliwą

w ciąży i podczas karmienia piersią tylko PARACETAMOL można brać na ból głowy/ zęba itp

Ostatnia edycja: 10 Listopad 2013
  5. .jagódka

.jagódka Moderatorka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na katar zatokowy można Sinupret

6. blueberrry

blueberrry Szczęśliwa :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mnie ostatnio bolała bardzo mocno głowa.. I zadzwoniłam do położnej plus poszłam do apteki, tam zalecono mi wziąć 500 mg paracwtamolu (tabletka).
    Pomogło, mega ból ustąpił, a ja męczyłam sie cały dzien aż do wieczora, bo nic nie pomagało, a tabl bałam sie wziąć.

A to znalazłam w internecie

7. j.von.papillon

j.von.papillon Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja też właśnie się rozchorowałam, ból głowy, zatkany nos, ból zatok, suchość w gardle, zmęczenie, kichanie, dreszcze, nie mam gorączki, ale czuje się rozpalona
    Cały weekend przesiedziałam w domu, herbata z miodem i sokiem z aroni, czosnek, miód nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.
    Na oczyszczenie zatok i bul głowy mam rewelacyjny przepis - kasze gryczaną podgrzać w kuchence mikrofalowej, albo na patelni (tylko rozgrzać). Rozgrzaną kasze załadować do skarpety i położyć się w łóżku z tym cudem na czole. Brzmi trochę dziwnie, ale rewelacyjnie działa na zatoki, ból głowy i katar.

Ja dodatkowo kupiłam dziś sobie syrop *spam* - pani w aptece powiedziała, że to jedyna rzecz jaką bezpiecznie mogę przyjmować na początku ciąży

8. anetuska89

anetuska89

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ostatnio na zatoki dostałam antybiotyk nie zapeszając pomógł. Bardzo bolała mnie głowa, wydzielina z nosa gęsta, zielono-żółta. Zanim sięgnęłam po antybiotyk, stan ten utrzymywał się przez 7 dni. Brałam priobiotyk plus domowe sposoby w postaci inhalacji, syropu z cebuli. Ostatnio miałam też bół głowy, okropny skroniowy, najprawdopodobniej ciążowa migrena. Ból głowy w ciąży | parenting.pl Z tego artykułu dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy na temat bulów głowy w ciąży.

9. lui85

lui85 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziewczynki chyba cos mnie rozkłada...... ech.... ja naprawde nie chorowalam nigdy w zyciu raz bylam przeziebiona jak bylam mala i raz w tamtej ciazy i teraz czuje ze mnie łamie w gnatach jest mi cholernie zimno, goraczki brak, wypilam goracy sok z czarnego bzu, troche pomoglo ale czuje sie słabiutka..... co jeszcze moge?
    czosnek i cebulka odpada, miod tez chocby mnie cieli i solili nie jestem w stanie przełknac......

10. reklama
  11. blueberrry

blueberrry Szczęśliwa :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    "Przede wszystkim należy dużo wypoczywać i wypijać znaczne ilości przejrzystych płynów. W żadnym wypadku nie można dopuścić do odwodnienia. Aby zwalczyć zatkany nos, warto sięgnąć po spraye do nosa z roztworem soli lub zrobić kąpiel parową. Mimo iż w trakcie przeziębienia może dojść do spadku apetytu, nie należy zaniedbywać zdrowej diety bogatej w owoce i warzywa. Jeśli ciężarnej dokucza bolące lub podrażnione gardło, powinna wypijać gorącą wodę z miodem i cytryną. Taka mieszanka to prawdziwa bomba witaminowa. Jeżeli jednak mimo podjętych kroków objawy przeziębienia nie ustępują przez ponad tydzień lub stają się wyjątkowo dokuczliwe, należy zgłosić się do lekarza. "

12. dzikuska

dzikuska Wrześniowe mamy'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    i ja padłam :) psikam nos zatkany oczy łzawią ból gardla :) od trzech dni leżakuje i popijam syrop cebulowy....

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum