reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie Pomocy !

C

Catar

Gość
Witam. Prawdopodobnie się przeziębiłam, obecnie jestem w 24 tyg ciąży i bardzo boję się żeby maluszkowi nie zaszkodziło to przeziębienie. Do lekarza na razie się nie wybieram bo sezon grypowy i mogłoby z tej wizyty w ośrodku wyniknąć niepotrzebnie jakieś inne chorubko.
Temp nie mam najwyższą jaką odnotowłam to 37.2. Głównie boli mnie gardło oraz deliktny katar i trochę ból głowy. leczę się 2xtaka saszetka z apteki dla kobiet w ciąży, herbaka rumiankowa do picia, herbata z sokiem malinowym i cytryną do picia. Mleko z czosnkiem miodem i masłem na wieczór, płuczę garło wodą z solą i psikam o nosa solą morską po pare razy dziennie. Większość czasu spędzam w łóżku pod kołdrą. I teraz pytanie czy macie jeszcze jakieś pomysły jak się wspomóc ? Oraz ile czosnku dziennie jest bezpieczne czy dwa ząbki + ten ekstrakt co jest w tych saszetkach będzie bezpiecznie ? Oraz czy któraś leczyła się kiedyś takim domowymi sposobami i się wyleczyła, po jakim czasie? Będę wdzięczna za pomoc bo bardzo się boję i jestem mega zła na siebie że dałam się złapać przeziębieniu.
 
reklama
Rozwiązanie
C
Kurcze właśnie cały okres zimowy piłam sok z żurawiny głównie na drogi moczowe ale niedawno zaprzestałam ze względu że zakwasiłam mocz i mnie coś teraz złapało to przeziębienie pierwszy raz w ciąży więc musi być coś na rzeczy z tym sokiem co mówisz i muszę do jego picia wrócić w takim razie ;)
Witam. Prawdopodobnie się przeziębiłam, obecnie jestem w 24 tyg ciąży i bardzo boję się żeby maluszkowi nie zaszkodziło to przeziębienie. Do lekarza na razie się nie wybieram bo sezon grypowy i mogłoby z tej wizyty w ośrodku wyniknąć niepotrzebnie jakieś inne chorubko.
Temp nie mam najwyższą jaką odnotowłam to 37.2. Głównie boli mnie gardło oraz deliktny katar i trochę ból głowy. leczę się 2xtaka saszetka z apteki dla kobiet w ciąży, herbaka rumiankowa do picia, herbata z sokiem malinowym i cytryną do picia. Mleko z czosnkiem miodem i masłem na wieczór, płuczę garło wodą z solą i psikam o nosa solą morską po pare razy dziennie. Większość czasu spędzam w łóżku pod kołdrą. I teraz pytanie czy macie jeszcze jakieś pomysły jak się wspomóc ? Oraz ile czosnku dziennie jest bezpieczne czy dwa ząbki + ten ekstrakt co jest w tych saszetkach będzie bezpiecznie ? Oraz czy któraś leczyła się kiedyś takim domowymi sposobami i się wyleczyła, po jakim czasie? Będę wdzięczna za pomoc bo bardzo się boję i jestem mega zła na siebie że dałam się złapać przeziębieniu.
Jeśli już płukać gardło, to nie woda z salą, a z woda utleniona. Zrób syrop z cebuli i pij ile potrzebujesz. Będzie lepszy na gardło niż płukanki. Możesz Tantum Verde na gardło. I choć nie polecają w ciąży, to ja plukalam glimbaksem. Jak najmniej, ale to działa cuda. Mi też pomagają cukierki z werbeny. Na przeziębienie Wit c 1000 i Wit d 3 2000. I mikstury domowe mleko miód czosnek tak jak pijesz, czosnek na kanapce, no i naprawdę polecam syrop z cebuli. Możesz rano na czczo całą ciążę pić sok z żurawiny. Zabezpieczy przed przeziębieniami, albo pół szklanki ciepłej wody z sokiem z połowy cytryny... Codziennie.
Jak tylko brało mnie przeziębienie to od razu piłam i działało. Piłam mleko miód z czosnkiem na hektolitry. Naprawdę mi pomagało. Herbata z imbirem, działa też na mdłości, herbata z kurkuma, dodawać imbir, kurkumę i cynamon do potraw. Innych rzeczy nie musiałam próbować. A jak po 2-3 dniach nie będzie poprawy to do lekarza.
 
Kurcze właśnie cały okres zimowy piłam sok z żurawiny głównie na drogi moczowe ale niedawno zaprzestałam ze względu że zakwasiłam mocz i mnie coś teraz złapało to przeziębienie pierwszy raz w ciąży więc musi być coś na rzeczy z tym sokiem co mówisz i muszę do jego picia wrócić w takim razie ;)
 
Rozwiązanie
Do góry