reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pusty pęcherzyk ciążowy

Dołączył(a)
31 Styczeń 2023
Postów
12
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa i przerażona. Pomóżcie! Ostatnią miesiączkę miałam 28-go grudnia, cykle trwały średnio 26-29 dni. W piątek zrobiłam dwa testy, wyszły na każdym dwie kreski. W sobotę poszłam na badanie beta hcg wyszło ponad 2000, powtórzyłam w poniedziałek: wynik ponad 5000. Lekarz stwierdził na poniedziałkowej wizycie, że pewnie będzie już „wszystko widać”. Na usg ukazał się 12 mm pęcherzyk, pusty. Lekarz uznał, że trzeba powtórzyć badanie za dwa tygodnie, żeby jeszcze nie informować rodziny i nastawić się na wszystkie ewentualności. Czy przy takim wyniku beta i rozmiarze pęcherzyka coś już powinno być widać? Chociaż pęcherzyk żółtkowy?
 
reklama
Zazwyczaj pęcherzyk żółtkowy pojawia się gdy pęcherzyk osiąga pomiędzy 8 a 10 mm.
Graniczna wielkość pęcherzyka to 25 mm i dopiero wtedy można zdiagnozować puste jajo więc nie pozostaje nic innego jak czekać.
Chociaż ja poszłabym szybciej niz za 2 tygodnie
 
U takiego właśnie byłam. W dużym mieście, ze super sprzętem, w swojej prywatnej klinice 😔 więc myślę, że usg miał dobre.
 
U takiego właśnie byłam. W dużym mieście, ze super sprzętem, w swojej prywatnej klinice 😔 więc myślę, że usg miał dobre.

No to po prostu umów się na szybsza wizytę, lepiej się wcześniej uspokoić, a wierzę, że już za tydzień coś tam sie pojawi 🥰
 
Pociesza mnie myśl, że od razu zlecił mi wszystkie badania krwi i wymazy, choć karty nie założył.

Kartę większość lekarzy zakłada dopiero po uwidocznieniu akcji serca więc jest na to na spokojnie jeszcze dużo czasu, nie ma się tym co przejmować
 
reklama
A mam jeszcze jedno pytanie: czy wdrożenie luteiny jest działaniem normalnym w tej sytuacji? Czy to też znak, że mój pęcherzyk jest zagrożony 😔
 
Do góry