reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pysia29 i jej pytania

Pysia sprawdzony sposób mojej mamy na anginę ropną to:
w kieliszku łączysz jodynę z gliceryną w ilości 1:1 (jedna część jodyny i jedna część gliceryny), zakładasz na palec wskazujący kawałek gazy lub bandaża, zanurzasz w tym roztworze i smarujesz tylną ścianę gardła i ścierasz ten nalot. Zabieg ten należy sobie powtórzyć 2-3 razy dziennie przed jedzeniem (pojawia się odruch wymiotny) - na wszelki wypadek dobrze jest robić to w ubikacji:rofl: i odczekać około 5 min przed spożyciem płynów czy pokarmów.
Ja stosuję ten zabieg sobie i moim dzieciom zawsze przy zapaleniach gardła, anginach itp - i możesz mi wierzyć, że moje dzieci nigdy nie brały antybiotyków:tak:.
A sposób ten podała mojej mamie lekarka w Dziekanowie Leśnym, kiedy mój brat był chory na celiakę i nie mógł przyjmować żadnych antybiotyków.
 
reklama
Pysia sprawdzony sposób mojej mamy na anginę ropną to:
w kieliszku łączysz jodynę z gliceryną w ilości 1:1 (jedna część jodyny i jedna część gliceryny), zakładasz na palec wskazujący kawałek gazy lub bandaża, zanurzasz w tym roztworze i smarujesz tylną ścianę gardła i ścierasz ten nalot. Zabieg ten należy sobie powtórzyć 2-3 razy dziennie przed jedzeniem (pojawia się odruch wymiotny) - na wszelki wypadek dobrze jest robić to w ubikacji:rofl: i odczekać około 5 min przed spożyciem płynów czy pokarmów.
Ja stosuję ten zabieg sobie i moim dzieciom zawsze przy zapaleniach gardła, anginach itp - i możesz mi wierzyć, że moje dzieci nigdy nie brały antybiotyków:tak:.
A sposób ten podała mojej mamie lekarka w Dziekanowie Leśnym, kiedy mój brat był chory na celiakę i nie mógł przyjmować żadnych antybiotyków.


gdzie mogę dostać jodynę z gliceryną?
 
pysiu,
o jodynie z gliceryną nic nie wiem.ale zapytaj lekarza i spróbuj...myślę,że nie zaszkodzi.
odpisuję,bo mam ten sam problem...od kiedy pamiętam -jestem podziębiona....lato czy zima -moje gardło wygląda fatalnie.od tego powyskakiwały mi węzły chłonne na szyi i zejść już nie chcą.migdały są ogromne,sinawe lub biało-bordowe.....masakra....gdy dowiedziałam się,że jestem w ciąży(sierpień 09) też miałam stan podgoraczkowy.zrobiłam wymaz z gardła.okazało się,że mam gronkowca złocistego.niby sporo ludzi go ma i nie należy panikować.leczyć nikt go w ciąży nie będzie,bo mój jest wrażliwy na leki,które w ciąży nie wchodza w grę.od początku listopada brałam już rovamycynę i bioparox(podobno bezpieczne w ciąży)...nie czuję się lepiej.drugi miesiąc mam kaszel i boli mnie gardło...lekarz poz mówi,że w płucach nic złego nie slychać...to co robić???zajmę się tym po porodzie,ale co przed porodem???kolejny antybiotyk nie wchodzi w grę!!!pysiu,też jestem w kropce...i ani sobie ani tobie nie potrafię nic poradzić.zrób może wymaz z gardła i antybiogram.przynajmniej będziesz wiedziała jakie świństwo powoduje te anginy...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie masz przypadkiem zaparc?bo jak tak to moga to byc jelita, ja czasem tak mam, ze jakies jelitko mi sie bardziej wypcha i czuje je jak pomacam:-p
 
Do góry