reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszności........-czyli przepisy na żarełko

masa truskawkowa do tortow i nietylko

600ml smietany 30%
2 galaretki struskawkowe
opcjonalnie 300g truskawek moga byc mrozone

galaretki rozpuscic 1,5szkl wody
smietane ubic na sztywno, dodac tezejaca galaretke i zmiksowac
wstawic do lodowki do lekkiego stezenia i gotowe

jezeli z truskawkami to wyciagnac truskawki, po 5min daja sie pokroic na czastki i takie truskawki mozna wrzucic do masy, wymieszac i gotowe
ja osobiscie wrzucam zawsze zmiksowane z cukrem i wtedy mam slicznie rozowa mase
 
reklama
A macie przepis na Krówkę ??? Bardzo dobre ciasto już dawno nie jadłam przez tą dietę z powodu choroby, ale myślę żeby je w końcu upiec bo jest pyszne. Jakbyście miały ochotę to piszcie to podam przepis bo tak jak widzę wszystkie jesteście na diecie to nie wiem czy byście skorzystały z tego przepisu ;-)
 
mycha ja zawsze robie karmelowca o takie ci chodzi?
kruche ciasto bita smietana kruche ciasto karmel orzechy:-)
 
marzenka ja taki sernik robilam tylko z podwojen ilosci sera i nie az tylu jajek i nie dawalam ciasta na wierzch
a tu masz przepis kochana
Sernik krakowski
zrobilas mi takiego smaka ze chyba ja tez sie skusze na sernik albo na makowiec
i tutaj tez jest fajny przepis na sernik http://mojewypieki.blox.pl/2008/12/Sernik-tradycyjny.html
marzenka mozesz sobie przeszuakc jej blog ma tak super przepisy a zdjecia ma obledne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ciateczko dzieki:-)
ten krakowski rzeczysiwiscie piekny,niebo w gebie napewno,chyba sie na niego skusze tylko radelka nie mam:dry:
 
A ja wlasnie taki sernik robie zawsze, moja babcia taki robila i od niej sie nauczylam. I nie peka na wierzchu jesli po upieczeniu zostawi sie go w piekarniku ;) mozna dodac bakalie do srodka ale ja osobiscie wole bez :)
 
ciasteczko to ile dac jajek do tego sernika?mam duze
wyczytalam ze jak sie upiecze to zostawic go jeszcze w piekarniku przy uchylonych drzwiczkach zeby nie opadl jak ty robisz?
 
marzenka a chcesz dac mniej jajke bo sie rozpada? a dajesz jakis budyn albo make ziemniaczana?
ja bym dalam 5 nie wiecej, i sernik rzeczywiscie zostawialm do lekkiego przestudzenia w uchylonym piekarniku
 
reklama
tak kochana:-)jak ostatnio robilam to dalam make ziemniaczana,moze dac wiecej?
a rodzynki wczesniej sparzyc tak?
 
Do góry