reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Reakcja bliskich a ciąża :)

Pracowalam w wakacje i dosc dobrze zarobilan wszystko odlozylam bo wiedzialam ze chcemy sie wyprowadzic i teraz mam na jedzenie i swoje zachcianki a rodzice daja mi na czynsz ;)
Ewa0 wlasnie wiem dlatego planujemy przeprowadzke :)
 
reklama
Pracowalam w wakacje i dosc dobrze zarobilan wszystko odlozylam bo wiedzialam ze chcemy sie wyprowadzic i teraz mam na jedzenie i swoje zachcianki a rodzice daja mi na czynsz ;)
Ewa0 wlasnie wiem dlatego planujemy przeprowadzke :)
też liczę na to że dadzą mi na czynsz ;)

w57vyx8d0y5gtqc5.png
 
na razie to ja nie oceniam ich reakcji bo są w szoku. za tydzień będę mogła powiedzieć coś więcej. Ogólnie mama ok, tata źle. Zawiodlam się bardzo na nich że są źli, że nie wzielam tabletek po. i nie mogą zrozumieć, że ja nawet nie dopuszczalam do siebie myśli że mogę być w ciąży. To poki co będą ciężkie tygodnie

w57vyx8d0y5gtqc5.png
 
na razie to ja nie oceniam ich reakcji bo są w szoku. za tydzień będę mogła powiedzieć coś więcej. Ogólnie mama ok, tata źle. Zawiodlam się bardzo na nich że są źli, że nie wzielam tabletek po. i nie mogą zrozumieć, że ja nawet nie dopuszczalam do siebie myśli że mogę być w ciąży. To poki co będą ciężkie tygodnie

w57vyx8d0y5gtqc5.png
Dacie rade :) Trzymam za was kciuki a zobaczysz że z czasem wszystko się ułoży ;)
 
Bellax a co Cię obchodzi ich zdanie? To jak by nie było będzie twoje dziecko i to ty będziesz się nim opiekować. Oczywiście fanie jak teściowie i rodzice są z nami i nas wspierają ale jeżeli tak nie jest to nie ma się co załamywać. To nasze życie i nasze dzieci więc na spokojnie do tego podchodzę :p
 
Ostatnia edycja:
Bellax a co Cię obchodzi ich zdanie? To jak by nie było będzie twoje dziecko i to ty będziesz się nim opiekować. Oczywiście fanie jak teściowie i rodzice są z nami i nas wspierają ale jeżeli tak nie jest to nie ma się co załamywać. To nasze życie i nasze dzieci więc na spokojnie do tego podchodzę :p
w pewnym sensie tak. I jeśli będzie tak jak teraz to super ;) ale jeśli będę czuła że moje dziecko jest niechciane. To się wprowadzimy od nich. będzie ciężej ale mój bobas ma mieć mnóstwo miłości i nie może czuć się nie chciany, bo to nie jego wina że się urodził tak wcześnie;)

w57vyx8d0y5gtqc5.png
 
reklama
Nie przejmujcie się opinią innych i dajcie się wygadać rodzinie bo to na prawde norma. Wiem,że ciężko jest na pewno tym,które nadal się uczą ,mieszkają z rodzicami i mają młodych chłopaków,którzy nie są finansowo ustabilizowani ale na pewno dacie sobie rade!!! W tych czasach ciąża w młodym wieku to nic strasznego,a przy dziecku zmienia się całkowicie nasze nastawienie do życia. Ludzie zawsze będą gadać głupoty typu "zniszczyłaś sobie życie " itd ale to taka typowa zawiść i nie ma sensu się tym przejmować. Śmieszy mnie też kiedy słysze tego typu zdania od ludzi , którzy mają własne dzieci bo to brzmi tak jakby oni sami żałowali,że je urodzili. Zauważyłam też ,że często niektórzy rodzice przejmują się bardziej tym co powiedzą sąsiedzi,babcie,wujowie itp.... pamiętajcie żeby uświadomić im,że to jest wasze życie i tutaj chodzi o dobro waszego dziecka. Zawsze znajdzie się ktoś kto wam pomoże i to właśnie teraz uświadomicie sobie kto jest waszym prawdziwym przyjacielem bo ci fałszywi często odchodzą kiedy wiedzą,że już nie dotrzymacie im towarzystwa na imprezce ;) Głowa do góry,brzuch do przodu :) Znam dziewczyny,które urodziły w bardzo młodym wieku i są szczęśliwe ...nawet te samotne :) Posiadanie dziecka nie oznacza zamknięcia sobie życia...wiadomo początki na pewno będą trudne ale to nie oznacza,że nic już w życiu nie osiągniemy i nic ciekawego nas nie spotka. Ci,którzy mają takie zdanie są po prostu nudni ale na to już nie poradzimy ;)
 
Do góry