reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Refluks przy kp

Patii_666

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2018
Postów
4 234
Hej dziewczyny podepnę sie pod temat, może któras będzie umiała pomoc, córka urodzona 31.03 z waga 3730spadla do 3520 karmiona piersią plus dokarmianie moim mlekiem butelka po trzech tygodniach sprawdzaliśmy kontrolnie ledwie odrobiła swoją wagę 3780,kazali dalej kp i dokarmiać mm, teraz po kolejnych dwóch tygodniach 3952, znów karzą mi kp i dokarmiać problen jest w tym ze mała po piersi nie chce już butli, czasem wypije 5-10ml, gdy podam jej samo mm wypije max 60ml, po moim mleku ulewa się jej i to nawet sporo, powiedziałabym że chlusta, po mm troszeczkę tylko w kącikach ust, zależy mi bardzo na kp syna karmiłam 15-17miesiecy bez żadnego problemu, nie wiem jak podejść do sprawy, kolejna kontrolę mamy za tydzień, dziś podałam jej zagęszczacz przed kp mimo to ulewa, nie wiem czy próbować podawać więcej zagęszczacza, czy przez ten tydzień podawać tylko mm i zobaczyć czy waga wzrośnie, jestem strasznie rozbita, zależy mi bardzo na kp ale gdy myślę że ma taki mały przyrost to chce zejść na mm dla jej dobra i tak się miotam, nie jestem w stanie zdecydować.. ani złapać jakiekolwiek dobrego rozwiązania aby zostać przy kp..
 
reklama
Ona ulewa po piersi czy po tym jak dokarmiasz ja butelka ? Dziecko w ogóle je efektywnie, czy tylko trzyma sutka i sobie go ssie ?
Więzadelko sprawdzone ?
 
Ona ulewa po piersi czy po tym jak dokarmiasz ja butelka ? Dziecko w ogóle je efektywnie, czy tylko trzyma sutka i sobie go ssie ?
Więzadelko sprawdzone ?
Ulewa po samej piersi i jak ja dokarmie butelka po piersi, ale zawsze gdy jest moje mleko, gdy jest same mm to tylko w kącikach ust ma tak malutko, po moim mleku czy z piersi czy z butelki zwraca duża ilość, je efektywnie słyszę jak przełyka, dostawiam ją dobrze bo sprawdzali, mała je krótko na piersi max do 20minut, ja mam mleko napewno bo odciągam laktatorem spore ilości, wędzidełko sprawdzone jest ok 🤷🏼‍♀️
 
Jedyne co mi przychodzi do głowy to alergia. Gdyby to był refluks to ulewania byłyby takie same po piersi i po mm. Może spróbuj diety eliminacyjnej. A jakie mm pije?
 
Ulewa po samej piersi i jak ja dokarmie butelka po piersi, ale zawsze gdy jest moje mleko, gdy jest same mm to tylko w kącikach ust ma tak malutko, po moim mleku czy z piersi czy z butelki zwraca duża ilość, je efektywnie słyszę jak przełyka, dostawiam ją dobrze bo sprawdzali, mała je krótko na piersi max do 20minut, ja mam mleko napewno bo odciągam laktatorem spore ilości, wędzidełko sprawdzone jest ok 🤷🏼‍♀️
Jak ja miałam duże ilosci mleka, bo miałam nawał to syn opróżniał pierś w 10min o ile dobrze się „podłączył”. Czyli te 20min powinno być ok. On jadł na żądanie co 1,5-2h czasem 3h. Jak było duzo mleka, to miał problem złapać pierś i łykał powietrze potem ulegał. Bo pierś była nabrzmiała. Jak był nawał to mleko tez szybko z piersi leciało i czasem się krztusił. Spróbuj trochę spuścić mleka przed karmieniem, popatrz czy dobrze łapie pierś. No i spróbuj pozycji innych, może źle leży. Jak karmisz butelką swoim mlekiem to popatrz czy butelka się nie zapowietrza. I wysoko główka. Jeżeli karmisz swoim mlekiem przez butelkę to zmień smoczek/ butelkę bo czasem dziurka jest za duza. U mojego syna avent był najlepszy. Początki mogą być trudne bo ten mały układ pokarmowy dopiero zaczyna coś trawić :-) może warto z doradcą laktacyjnym pogadać. Ja niestety nie jestem położną, ani doradcą wiec to co pisze to tylko moje obserwacje. Niekoniecznie mądre :-)
 
Zrób USG brzuszka pod kątem refluksu.
Moja córeczka karmiona piersią bardzo ulewała.
Czasem aż chlusnęlo.
Bałam się zasnąć, żeby się tą cofającą treścią nie zakrztusiła.
Spała na mnie a ja na siedząco.
Trzy miesiące wyjęte z życia a potem już ok.
Minęło.
Nadal karmię piersią a córka ma prawie 10 miesięcy.
Jem wszystko. Nie ma czegoś takiego jak dieta karmiącej matki (chyba, że coś ewidentnie uczula purchlaka [emoji16])
 
reklama
Ulewa po samej piersi i jak ja dokarmie butelka po piersi, ale zawsze gdy jest moje mleko, gdy jest same mm to tylko w kącikach ust ma tak malutko, po moim mleku czy z piersi czy z butelki zwraca duża ilość, je efektywnie słyszę jak przełyka, dostawiam ją dobrze bo sprawdzali, mała je krótko na piersi max do 20minut, ja mam mleko napewno bo odciągam laktatorem spore ilości, wędzidełko sprawdzone jest ok 🤷🏼‍♀️
jak u Ciebie się skończyło ??
 
Do góry