reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Roczek"

to ja mam pytanie: jakie atrakcje przewidujecie? :-)
- kubeczki z pieniążkiem, różańcem, kieliszkiem to chyba już standard :-p
może jakież zabawy dla gości? kurcze żaby zabawnie było a nie jak typowa "posiadówka"

Tej zabawy nie kojarzę... nie zastanawiałam się nad atrakcjami jeszcze, może właśnie któraś z Was podsunie pomysł :-) W ostatnich latach byłam na 3 takich imprezach roczkowych i nie było żadnych zabaw.
 
Ostatnia edycja:
reklama
kania pod filiżanki (albo kubki) wkładamy drobne przedmioty: kieliszek, różaniec, monetę. Dziecia podprowadzamy do stolika - pod którą filiżanke zajrzy to czeka go w przyszłości;-) czasem robi sie też tak, że kładzie sie po prostu te przedmioty na stoliku, przykrywa czymś (np. chustką) i odkrywa przed dzieciem. I też po co pierwsze sięgnie sie patrzy

kieliszek - przyszłość hmm..powiedzmy upojna/nie będzie stroniło od alkoholu :-p
różaniec - duchowieństwo/ dziecie pobożne bedzie
pieniądz - bogactwo/ w pogoni za pieniądzem

czasem też dokładają inne jeszcze przedmioty:

pierścionek - szybko wyjdzie za mąż/ożeni sie
mała książeczka - będzie naukowcem/ mały mól książkowy ;-)

;-)
 
Ostatnia edycja:
Ja znam tą zabawę. Tylko u nas kładzie się wkoło dziecka: banknot, kieliszek, różaniec, książeczkę i chyba coś jeszcze (nie pamiętam muszę mamy podpytać) niczym tego nie przykrywamy tylko dziecko samo wybiera co mu pasuje.
A imprezki u nas będą 2. Jedna u moich rodziców a druga u teściów. Za daleko od siebie mieszkamy i trzeba byłoby rezerwować hotel żeby wszyscy się pomieścili więc urodzinki podwójne. A prezent od rodziców dla córci już wybrałam. Trochę drogi ale już na niego odłożyłam :)

LITTLE BIRD TOLD ME Ślimak na biegunach
 
U nas roczki będą tak jakby dwa. Bo 30 września w dzień urodzin będziemy pewnie go spędzać sami, może w gronie jednych znajomych z dziećmi. Na tą okazję upiekę sama tort specjalnie pod Łukasza. Mam nawet przepis, więc jakby ktoś chciał to mogę napisać. Do tego przyszykuję balony, serpentyny, czapeczki na głowę, ,świeczkę na tort, kotylion. Tą zabawę o której pisze alicja też znam i może spróbujemy zrobić. Jeśli ktoś coś jeszcze ciekawe zna niech się podzieli to chętnie wypróbuję w ten dzień.:-)
Natomiast drugi roczek będziemy odprawiać w Cieszynie a wtedy również ze mszą w kościele z tej o to okazji. Ksiądz robi u mnie w parafii w ostatnią niedzielę miesiąca,lecz niestety we wrześniu nie będzie to możliwe bo moja mama będzie w szpitalu dlatego przekładamy to na październik. Potem udamy się do takiej knajpki na obiad i coś słodkiego.
Wyprawianie pierwszych urodzin w klubach dla dzieci jak dla mnie nie ma sensu, bo nie wydaje mi się żeby roczne dziecko wykorzystało to jeszcze w pełen sposób, nabawiło się.
 
Ja juz myślałam nad roczkiem Patrysia bo to już tuż tuż :-) Podobnie jak u większości z was i tak jak moi bracia robili urodzinki swoim dzieciakom czyli impreza będzie u nas w domku, coby Patryk był u siebie ;-) w gronie najbliższej rodziny czyli nasi rodzice i bracia z żonami i dziećmi, a to już niezła gromadka :tak: zresztą podobnie jak na chrzcinach. Żadnych znajomych nie bede zapraszać bo większość jeszcze bezdzietna więc to średnia impreza dla nich, a na imprezy z dzieciakami innych koleżanek Patryś bedzie miał jeszcze czas ;-)
Nie planuje z tego robić obiadu czy zasiadanej imprezy, a raczej taki szwedzki stół z zimnymi przekąskami, oczywiście troche niezdrowego jedzenia dla milusińskich moich braci też będzie :-p
Na tort też już mam wstępne pomysły i będzie albo ze zdjęciem Ptyśka albo w kształcie ELMO :rofl2: alkoholu nie planuje, no chyba że szampan piccolo :cool2: poza tym baloniki serpentyny itd itp czyli standard ;-)

happy, fajny pomysł z takimi wspominkami z całego roku :tak:

czarodziejka, taki kotylion miał synek mojego brata i ciagle go ściągał :-D a zaproszeń nie będę dawać :no:

alicja, dzięki za przypomnienie o tej zabawie, znałam ją ale zupełnie o niej zapomniałam :sorry:

kruszynka
, wow jaki słodki ślimaczek :-) co prawda cena mnie powaliła, ale czego się nie robi dla uszczęśliwienia swojego skarba ;-)

Przyznam szczerze że o prezencie jeszcze nie myślałam :baffled:
 
Co do roczku to Nadia tez bedzie miala dwa.Jeden tutaj,bo przyjda tylko tesciowie(nie robimy nic,kawa ciasto i do domu).No i drugi w polsce jak wrocimy w grudniu.Tam beda moi rodzice i moi bracia z dziecmi wie okolo 14 osob bedzie:) wiadomo ze rozaniec ,kieliszek itd. bedzie to juz u nas tradycja.Nad innymi zabawami jeszcze nie myslalam,ale przy tylu osobach napewno bedzie ciekawie i wesolo:)) aaa itorcika takiego zamawiam:))!
Cukiernia Adama Sowy! maja piekne i dobre torty,my zamowimy ten z krowka:))
 
to ja mam pytanie: jakie atrakcje przewidujecie? :-)

- kubeczki z pieniążkiem, różańcem, kieliszkiem to chyba już standard :-p

może jakież zabawy dla gości? kurcze żaby zabawnie było a nie jak typowa "posiadówka"

No,tak,"wróżba" standardowo będzie...zabawy nie przyszły mi do głowy...może coś "wpadnie" fajnego w "międzyczasie",to się podzielę:tak:.
Choć z moich dotychczasowych doświadczeń imprezek rodzinnych,to żadnych zabaw nie trzeba będzie wymyślać,a i tak coś takiego się zdarzy,ze będziemy się turlać ze śmiechu- jakoś zawsze tak wychodzi.I nie to,że nasza rodzina to jacyś kawalarze czy dowcipnisie- to zawsze tak spontanicznie "niechcący" wyjdzie:))).
 
Mała_mi czekam na przepis :-)
Kruszynka śliczny ten prezencik :-)
Mona jeśli wklejałaś linka to niestety go niema, więc może to jakiś link widmo :-)

My też zaproszeń robić nie będziemy, uważam że kto będzie chciał przyjść to przyjdzie nawet i bez zaproszenia :-)
Rodzince oświadczę kiedy odbędzie się imprezka :-)
Nad prezentem nie myślałam w ogóle :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry