reklama

Rodzeństwo dziecka z zespołem Downa

Temat na forum 'Rodzeństwo' rozpoczęty przez Hania77, 10 Listopad 2005.

1. Hania77

Hania77 Gość

Mamy niespełna miesięczną córeczkę z zespołem Downa. Czy możemy zdecydować się na następne dziecko, czy lepiej nie? Czy mieszkanie pod jednym dachem z innym dzieckiem wpływa korzystnie na rozwój dziecka z zespołem Downa czy raczej nie?

2. Kira25

Kira25 Fanka BB :)

Haniu... spotkalam sie podczas praktyk studenckich z dzieciaczkami, takimi jak Twoja coreczka. Niektore z nich mialy mlodsze rodzenstwo. Po pierwsze we wszystkich tych przypadkach maluchy drugie byly zdrowe a dzieki obecnosci drugiego dziecka te z zespolem rozwijaly sie lepiej. Mialy dzieki obecnosci rodzenstwa dodatkowa stymulacje, staly kontakt ze zdrowym dzieckiem i w ogole jakos to fajnie sie toczylo.
    Oczywiscie nie jestem lekarzem, specjalistom, czy kims w tym rodzaju, ale....
    No najlepiej zapytac kogos bardziej fachowego.

3. reklama
  4. Joanna@

Joanna@ Fanka BB :)

Hania ja uwazam ze rodzenstwo to dobra''sprawa''. Malutka napewno na tym skorzysta. Oczywiscie deyzja o 2 dziecku musi byc przemyslana . Sprawdzcie najpierw jak bedziecie sobie radzic z malutka. Moi znajomi maja podobma sytuacje, ich dziecko ma juz 4 latka i narazie sie wachaja czy sobie poradza z 2 ale mowia ze jka ich zabraknie to patryk bedzie przyjnajmniej mial na kogo liczyc....Pozdrawiam

5. kasiekr

kasiekr Zaciekawiona BB

Pewnie, że wpływ będzie korzystny. Sytaj się tylko jakie jest ryzyko urodzenia drugiego dziecka z zespołem. Mojej znajomej powiedzieli, że każda dziewczynka będzie miała zespół. Na szczęście następny urodził się chłopiec. Zdrowy oczywiście.
    Pozdrawiam

6. IlonaWrona

IlonaWrona Początkująca w BB

Witaj Haniu
    Pewnie że możecie zdecydować się na nastepnego dzidziusia, a nawet bym powiedziała że musicie to zrobić dla dobra Malutkiej. Rodzeństwo jest bardzo potrzebne naszym dziciaczką:tak:, piszę "naszym" bo my też mamy córeczkę z zespołem;-)i też jest to nasze pierwsze dziecko:-)
    Zastanówcie się kiedy bedzie na to najlepszy momęt i do roboty:-D
    Dla nas właśnie przyszedł ten moment i Oliwka w pod koniec kwietnia bedzie miała braciszka lub siostrzyczkę:-)
    Pozdrawiamy Was bardzo serecznie :)

7. Antiope

Antiope Fanka BB :)

Mam koleżankę, która ma dwoje rodzeństwa: starszą siostrę z zespołem downa i zdrowego młodszego brata. Gdybyś widziała jak oni opiekują się tą starszą siostrą. Nie uwierzę, że zdrowe dziecko mogło by mieć zły wpływ na chore rodzeństwo.
    kasiekr a co to za przypadek, że niby wszystkie dziewczynki miałyby być chore? Zawsze myślałam, że urodzenie dziecka z zespołem downa to tylko przykry zbieg okoliczności na który może mieć wpływ jedynie wiek matki.

8. IlonaWrona

IlonaWrona Początkująca w BB

Antiope
    Tak w ramach małego sprostowana;-) jeśli chodzi o ZD to najczęściej jest to zwykły "przypadek" ale nie zawsze bo są aż 3 typy tego zespołu i czasem zdarza się tak że jeden z rodziców jest nosicielem i w tedy urodzenie dziecka pierwszego czy kolejnego z tą wadą genetyczną jest 50/50 Ale nie będziemy się tu teraz rozwodzić na ten temat.
    No i nie jest prawdą że ma tu jakiś wpływ wiek matki :-) Coraz częściej odchodzi się od tego, bo dziś wiele kobiet młodych i bardzo młodych rodzi dzieciaczki z zD. Ja osobiście miałam 21 lat jak urodziłam Oliwkę:tak: i mam wiecej kolerzanek w które nie mają jeszcze 30 i też urodziły pociechy z tą wadą. Oczywiście prawdopodobieństwo urodzenia takiego dziecka wraz z wiekiem się zwiększa, ale obecnie jest wiecej kobiet przed 35 rokiem rzycia mających takie dzieciaczki nież po. A wiecie dlaczego?? Dlatego że młodym kobietą w Polsce nie poroponyje się robienia badań prenatalnych. Ze zwykłego USG nieststy lekarz nie rozpozna zD. Maja córka miała do tego jeszcze potęrzną wadę serca i też nikt tego nie widział:szok:
    O kurcze ale się rozpisałam:rofl2: chyba już na dziś wystarczy:-p Pa

9. Mójskarb2

Mójskarb2 Początkująca w BB

Witam Haniu.mam syna z zespołem Downa oraz syna w wieku 6 - lat.Powiem,Ci że nie ma to wpływu na dziecko zdrowe,tymbardziej że dzieci z zD muszą mieć autorytet jakiś do naśladowania i do prawidłowego rozwoju.Jest tak w przypadku moich dzieci,także głowa do góry będzie ok. A jeśli planujesz następne dziecko to skontaktuj się ze swoim ginekologiem,bo w przypadku gdy rodzice mają konflikt to musi upłynąć 5 lat różnicy pomiędzy dziecmi,tak było w moim przypadku.Pozdrawiam :-)

10. reklama
  11. bonusowa

bonusowa Moderator

Przepraszam, bo może czegoś nie wiem, ale jak badania prenatalne u większej ilości młodych kobiet miałyby sprawić, że będzie mniej dzieci z ZD? Chyba, że masz na myśli aborcję w przypadku wykrycia takiej wady :-(

12. irqa87

irqa87 Początkująca w BB

Witam,
    jestem studentka V roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej, pisze pracę magisterską dotyczącą operacji plastycznych dzieci z zespołem Downa, prowadzę badania dotyczące opinii rodziców na temat chirurgi kosmetycznej u dzieci z zD,
    mam wielką prośbę, jeżeli któreś z rodziców ma chwile czasu prosiłabym o wypełnienie ankiety, która wyslę na maila, ponieważ na forum nie można załączać plików w wordzie,
    ankieta jest w pełni anonimowa i posłuży mi jedynie w celach naukowych
    jeżeli, ktoś ma chwile czasu i ochotę, podaję maila m.stachyra@o2.pl
    z góry dziękuje
    pozdrawiam
    Marta

Poleć forum