reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

reklama
U nas dziś kolejne podejście do ziemniaka ze szpinakiem- trochę mniej jak 1/2 słoiczka się udało bez odruchu wymiotnego w niego wcisnąć, a na deser połowa słoiczka jabłuszek. I ogólnie dzień wyglądał tak:
5.30- cyc, około 120ml
11.00- cyc, około 150-180ml
14.30-15.- obiadek i deserek
17-17.30- cyc, około 180ml
20.30- cyc, około 200ml
1-3- cyc- około 150ml

Wygląda to tak jakby moje cyce miały podziałki :laugh2:

Strasznie dużo cyca co? Chcę wprowadzić kaszkę/kleik kukurydziany z owocami, ale nie wiem zamiast którego cyca....

Czy te kaszki gryczane, jaglane, orkiszowe można dostać w jakiejś normalnej sieciówce? Nie opłąca mi się kupować jednej kaszki na all, bo przesyłka droga, a więcej się boję, bo nie wiem co Kac będzie jadł.
 
gorgusia nie ma tych kaszek w sieciówkach. Znajdź jakiś eko sklep w pobliżu (tylko tam będą hoole albo sun coś tam za ok 15zł). Wam by się przydało bo po zwykłych ryżowych kaszkach takie zaparcie że hej. Ja kupiłam w tym eko sklepie green mama dwie kaszki i zaplacilam 30zł z przesyłką (kaszki po 9 z czymś). Głowy nie urywa lepiej sobie czegoś nie kupić i dla dziecka zaryzykować (a na all są przesyłki za 7zł ja mialam kuriera za 11 bom narwana;-)) Jeśli kleik to tylko kukurydziany w waszym przypadku
 
gorgusia kaszki Holle i generalnie eko produkty dla Bąbli poza "zielonymi" sklepikami są min. w Almie i Piotrze i Pawle :tak: Tyle, że drogie jak diabli, zdecydowanie bardziej opłaca się kupić kilka rodzajów u jednego sprzedawcy na Allegro i raz zapłacić za przesyłkę:tak:
 
o, bataty, muszę i ja tolce podrzucić. a brukwi to nie widziałam nigdzie, zaraz wygoogluję jak to wygląda, bo może nie umiem znaleźć ;)

u nas powoli łapiemy taka normę (a przynajmniej do niej dążymy):
7.30 pobudka
ok.9.00 kaszka plus jabłko lub gruszka: 120-150
ok.12.30 warzywka: 120-180, czasem z dobiciem mm lekkim
15.00 mm 120
18.00 mm 120
19.30 mm do zaśnięcia 60
po północy mm 150 rozwodnione, czyli 120
ok. 4.00-5.00 mm 120 rozwodnione czyli 100, coraz częściej mniej

z czasem któreś z popołudniowych mm (albo część przynajmniej) zastąpię samymi owocami, albo jakąś warzywną przekąską. no i być może będę obiadki zagęszczać kaszą jakąś, chociaż u mnie te przeciery gęste jak nie wiem co. więc prędzej spróbuje dodać mięsiwa.

przesuwam też od jutra spacer z poobiadowego - obiad trwa na tyle długo że tolka już jest gotowa do drzemki zaraz po - na pośniadaniowy. zobaczymy jak to wpłynie na długość i jakość drzemek i czasu aktywności. w dzień drzemie po śniadaniu, po obiedzie i przed kolacją na chwilę ;)

gorgusia ja bym tego cyca o 11.00 na kaszkę zamieniła, ale tak zupełnie na czuja ;)
 
A widzisz :)) tam nie chodzę Aia ile tam kosztują wiesz?

Ja generalnie też bywam z rzadka ;-), ale mam blisko i zawsze jest tam w miarę pusto w kasach w ciągu dnia, więc jeżdżę tam z wózkiem jak już koniecznie muszę. Nie chcę skłamać, więc dokładnie nie podam, ale Holle coś koło 17 zł z hakiem za sztukę są:confused2: Na Allegro płaciłam 13 zł. Kupiłam hurtem 7 :-p
 
Czym się różni holle od nominalu? Bo nominal za 9 zł za 300 g, to w zasadzie porównywalna cena do zwykłych ryżowych czy kukurydzianych bobovity, nestle itp.

I w ogóle - próbowałyście tych kaszek? Dobre to? Da się solo zjeść? Czy jakimiś owocami trzeba smaku dodawać?

***
Ja jutro robię obiadek z kaszą gryczaną. Ciekawe, czy mi się zmiksuje na gładko z warzywami...
 
ewa nominal nie są eko ale nie mają ani mm ani cukru. Super się robią na gładką papkę i naprawdę super smakują. Gryczaną bez dodatkow na mleku mogłabym jeść kleikiem ryżowego raczej nie. Owoce dodaję ale sama też jest ok. Tak po ludzku to smakuje;-)
 
reklama
Do góry