reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

reklama
gorgusia, to on bardzo dużo tego mleka je, Hania je mniej niż połowę z tego, serio
a Hania nie je kleiku ryżowego i tych gotowych kaszek z łyżeczki. nie umie, wyjeżdża jej ta kaszka. owoce je, obiadek je, a kaszki nie potrafi. za to jak jej jaglaną zmiksowaną dałam to nie było problemu. ten kleik ryżowy jakiś dziwny jest
 
A myślicie,że można dać sok malinowy domowej roboty? Wczoraj dałam na spróbowanie odrobinę soku z wodą i chyba jej posmakowało.
Irisson ja z grudkami czekam aż skończy 7 miesięcy
 
Irisson, ja niedługo będę próbować. Ale póki co czekam, bo jakiś dziwny czas Aniela ma, znowu ulewać zaczęła. Albo skok, albo zęby, albo nie wiem co :/
 
Ewa- a paprykę jak robisz? Obierasz ze skóry i gotujesz normalnie z innymi warzywami w zupce? Chyba i ja z papryką spróbuję. Dziś dokończymy królika z warzywami, a na jutro coś z papryką ugotuję.
Mięso podaje się 2 razy w tygodniu czy mogę już normalnie podawać częściej?
 
Gorgusia wlasnie mialam pisac to samo co Olga Raq ze Kacperek b. Duzo mleka pije I nie masz sie co martwic . Lila pije mleko 2 razy w dzien + raz w nocy no I raz kaszka na mm I raz sinlac.
Irissonja probowalam dawac grudki ale wypluwa wiec zaczekam jeszcze ze 2 tug.
Ewa Lila tez zaczela sporo ulewac jakos tydzien temu ale jej przeszlo. Teraz tylko sporadycznie.
 
no to git, zrobiłam kuraka na gładko z marchewką, pietruszką i ziemniakiem, myślałam, że tylko ja mam wrażenie, ze moje dziecię jeszcze malutkie i tak je oszczędzam :-p

Gorgusia ta babka dietetyczka w tvn, mówiła, że mięso 5 razy w tyg. może być, 2 razy powinna być tłusta ryba, no i gdzieś jajko, tylko, że ona się chyba odnosiła do tego dziecka 8 miesięcznego, ja jak na razie daję 2 razy rybę, 2 razy mięsko, teraz jajko chcę wprowadzić, powoli z tyg. na tydzień będę zwiększać ilość, nie chce jej zamęczyć żołądka :tak:
 
Ja muszę dobrą rybę dorwać, bo jeszcze nie dawałam. Jaką wy dajecie? Dorsz, łosoś?

Może faktycznie je sporo mleka....w sumie jakoś 3 nawet czasem 4 razy na dobę ma samo mleko. Muszę chyba bardziej słuchać jego potrzeb....
 
reklama
Irisson zdziwila mnie ta wypowiedz tej dietetyk. Na oddzialach pediatrii mowia o podawaniu miesa 2x w tyg, polowki zoltka jaja co drugi dzien I raz ryby. Mysle ze jej chodzilo wlasnie o tego chlopca bo dla takiego Maluszka to za duzk chyba ze jest na mm to inna bajka.
 
Do góry