reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

Lewek- Kacper na mm reaguje tak samo. Soczek pije, zupkę je, kaszkę zajada, a każde mleko jest złem. A przecież jest za mały żeby mleka nie jeść. I tak w sumie mleka ma nie za wiele, bo zjada rano 100ml mleka z kaszką,czasem 120ml mleka, później jest obiad około 200g, mleko koło 150ml, na kolację około 200ml mleka z kaszką i w nocy zjada około 200ml w sumie. Wiem,że zmuszac jest nie dobrze, ale inaczej on już w ogóle by to mleko odstawił. Pewnie za jakiś miesiąc przejdę na mm, bo coraz mniej ściągam... a wtedy to przejść na mleko następne? Teraz czasem daję mu Nan Pro 1.

byłam w środe u pediatry i się pytałam kiedy mogę przestac wogóle podawac piers... podobno niemowlęta 6-8miesięcy potrzebują 500ml mleka na dobę reszta mogą to byc warzywa owoce i mięso
z tego co piszesz to miesci się w tej granicy


mój najstarszy syn od 6miesiąca do 2lat jadł zupki i obiadki z BUTELKI!!! I TO PRZEZ SEN!! co ja wtedy przeszłam za gehenne... nagle butle wurzucił i zaczął jesc widelcem hihihi
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lewek, Franek jak miał skoki, to zawsze mu ulewanie wracało, więc podejrzewam właśnie coś takiego. Albo zęby, ale w tym wieku wszystko można na zęby zwalić ;)

Gorgusia, nie obieram papryki ze skórki, chyba bym się zaświechtała :) Myję dokładnie i wrzucam do parowara. Czasem przy miksowaniu jakiś kawałek skórki zostanie, ale można to ominąć przy karmieniu. Zresztą Anieli to raczej nie przeszkadza.

***
Schematów nie śledzę, ale na własny użytek zrobiłam sobie taki schemat, że co trzeci dzień jest całe żółtko (do samych warzyw, bo żółtko dość sycące jest). A w tych dwudniowych przerwach między kolejnymi żółtkami jest raz mięso, raz ryba, raz same warzywa. Czyli wychodzi tak:

2 x mięso
żółtko
2 x ryba
żółtko
2 x warzywa
żółtko
2 x mięso
i tak w kółko ;)

Na razie się tego trzymam ;)
 
Sempe super ze napisalas wlasnie nie bylam pewna czy dobrze pamietam a nie chcialo mi sie notatek wertowac :) 500ml to nie tak duzo , kurcze ale duze te nasze dzieci
 
wg mojej lekarki mięso bądź ryba powinny być podawane dziecku w siódmym miesiącu życia raz dziennie w ilości 10g czyli dwóch łyżeczek.
 
Ewa u nas podobnie tylko zoltko co drugi dzien Czyli pon sroda piatek , wtorek , sobota miesko a niedziela rybka, czwartek zostaje na same warzywka.
 
Lewek, ja daję całe żółtko. Dlatego rzadziej.

Karolina
, 10 g? Uuu... Ja daję 50 - tak mniej więcej. Takie mam porcje ryby, mięso to bardziej na oko. To dlatego Drobina taka gruba się robi :/ Mięsa całego nie dojada, ale rybę wsuwa na baczność i jeszcze mlaska jak się skończy.

Weronka, a proszę proszę :) Nie będę się przy prawach autorskich upierać ;)
 
Ewa chyba nie posądzasz mnie o ważenie ;-) ale ja jakoś mniej więcej tyle staram się dawać może ciut więcej no ale zawsze coś zostawi to się wyrówna. no i jak dajesz co drugi dzień to jej się wyrówna
 
Ogolnie z ta rybka mieskiem i zoltkiem to chodzi o dostarczenie dziecku zelaza takze codziennie cos powinno byc z tej serii :) a co, to juz sobie rodzic sam wybiera. Ale ja tam wierze w róznorodnosc dan i produktów w kazdej diecie .

Ewa a zapytam Cie jeszcze, w jakiej formie twarozek podawalas i ile ?
 
reklama
mi wychodzą 2 porcje dużego słoika 190g, więc daje 4 łyżeczki mięsa czy ryby, z tym jajkiem muszę pomyśleć jak go wepchać, Ewa fajny schemat :tak:
 
Do góry