reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety a wysypka

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam serdecznie, córka ma 6 miesięcy kp, sporadycznie dostaje od urodzenia mleko modyfikowane Nan optipro plus, od jakiegos czasu takie drobne krostki wychodza jej koło ust a pozniej schodzi, zaczelam rozszerzać jej diete od warzyw. Może u którejś mamusi było podobnie z dzieckiem i powie mi czy to od śliny czy alergiczne. Wysypka jest tez na brzuchu i pojedyncze na czole. Powoli zaczynam myslec ze to jest od jedzenia a nie od sliny, bo zaczęła tez więcej ulewac i ma lekkie zatwardzenie.
 

Załączniki

  • 20221110_095938.jpg
    20221110_095938.jpg
    860,5 KB · Wyświetleń: 553
  • 20221110_091045.jpg
    20221110_091045.jpg
    771,9 KB · Wyświetleń: 127
reklama
Właśnie wydaje mi sie ze to pokarmowa bo tylko ma gdy coa podaje do jedzenia. Tym bardziej ze jest na brzuchu i kilka na nozkach
To nie wyklucza kontaktowej. Może się przytulacie do dzidziusia, a ubrania są wyprane w zwykłym proszku, innym nic jej. Wygląda na pokarmową, ale kontaktowa również może być.
 
Właśnie wydaje mi sie ze to pokarmowa bo tylko ma gdy coa podaje do jedzenia. Tym bardziej ze jest na brzuchu i kilka na nozkach
A co konkretnego już je? Bo Twoje stwierdzenie jest zbyt ogólne. Od dawna wprowadzasz nowe produkty, pojedynczo i z odstępem czasowym by wiedzieć co konkretnie uczuliło?
 
Też myślałam że syn miał alergie pokarmową rozważałam również kontakt z moimi ubraniami chociaż prałam w tym samym płynie i proszku dla dzieci. Ostatecznie okazało się, że to AZS, tak jak na 1 zdjęciu u Twojej córki.
 
Jeśli to AZS to przyczyna jest alergia pokarmowa. Udaj się do alergologa i zwróć uwagę na to, co podajesz dziecku. To może być od mleka które pije, albo od tego, co wprowadzasz. Jednorazowe podanie nie musi uczulić. Czasem uczulenie widać dopiero po jakimś czasie, kiedy ciało wysyci się alergenami. Wtedy może już uczulać też to, co normalnie nie uczulony dziecka. Jak rozszerzasz dietę, to podawaj jeden produkt przez 7 dni zanim przejdziesz do kolejnego. Będzie łatwiej wyłapać, co uczula. Możesz na początku pominąć pietruszkę i seler, bo to dość silne alergeny. O tej porze roku też papryką i pomidor nie są zalecane. Mogą mieć dużo chemii w sobie. No chyba, że dajesz słoiczki. Wtedy czytaj skład, bo np. gerber dodaje skrobie. To też może uczulać. To taki przykład, bo moje dziecko tylko to lubiło jeść, a nie mogło. Więc gotowałam sama.
 
A o jeszcze przemywaj buziaka po jedzeniu i smaruj kremem, może sprawdzi się u was tak jak u nas bbino w metalowym pudełku. Tak, by ślina nie miała bezpośredniego kontaktu ze skórą. To jeszcze czas poznawania świata przez oblizywanie, no i ząbki. Więc może dawać odczyn. Warto zabezpieczyć maluszka
 
reklama
Do góry