reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety matki karmiącej piersią.

Zauważ, że mowa tu o sytuacji odstawiania na zapas, tylko dlatego, że kp. Gdy u dziecka występują objawy sprawa wygląda inaczej (o tym również jest fragment ale już na stronie). Dietę eliminacyjną stosuje się wtedy głównie w celu potwierdzenia/wykluczenia alergii lub w ciężkich stanach. Przy delikatnych objawach zaleca się najpierw zadbanie o jelita mamy (jeśli są w dobrym stanie to nie przepuszczają alergenów) i jelita dziecka - czyli probiotyki na pierwszy rzut.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przepraszam że się wtrace, ale przy stwierdzonej alergii dziecka na bmk bądź jaja w zależności od tego jak alergia się objawia należy rozważyć odstawienie tyc pokarmów.
Jedząc produkty mleczne i jaja moje dziecko miało dramatyczne wyniki krwi, a dodatkowo bardzo ostrą reakcję skórną. Gastroenterolog polecił odstawić i problem po pewnym czasie zniknął (ok 4-6tyg). O ile się orientuję to te właśnie alergeny przenikają do mleka.
Zdecydowanie popieram że decyzje o odstawieniu danej grupy pokarmów należy konsultowac z lekarzem i nie eksperymentować samemu.
No tak inna sprawa jak dziecko ma stwierdzoną alergię, przenikanie białka mleka krowiego itd. jest wywołane nieszczelnościa jelit mamy karmiącej. Wartości odżywcze przenikają do mleka ale nie stricte to co jemy
 
Zauważ, że mowa tu o sytuacji odstawiania na zapas, tylko dlatego, że kp. Gdy u dziecka występują objawy sprawa wygląda inaczej (o tym również jest fragment ale już na stronie). Dietę eliminacyjną stosuje się wtedy głównie w celu potwierdzenia/wykluczenia alergii lub w ciężkich stanach. Przy delikatnych objawach zaleca się najpierw zadbanie o jelita mamy (jeśli są w dobrym stanie to nie przepuszczają alergenów) i jelita dziecka - czyli probiotyki na pierwszy rzut.
No właśnie!
 
Dokladnie tak to nieszczelnosc jelit mamy. Moja corka kp nie miala zadnych objawow alergi a przy rozszerzaniu diety odrazu wyszla jej silna alergia na jajka. Przy malenkiej ilosci odrazu plamy czerwone na buzi a przy sprobowaniu ryby spuchla w oczach tak ze dzwonilam na pogotowie. Przy moim mleku nic sie nie dzialo i nawet po wystapieniu i stwierdzeniu alergi na jajka i ryby a ja te produkty jadlam dalej.
 
Zauważ, że mowa tu o sytuacji odstawiania na zapas, tylko dlatego, że kp. Gdy u dziecka występują objawy sprawa wygląda inaczej (o tym również jest fragment ale już na stronie). Dietę eliminacyjną stosuje się wtedy głównie w celu potwierdzenia/wykluczenia alergii lub w ciężkich stanach. Przy delikatnych objawach zaleca się najpierw zadbanie o jelita mamy (jeśli są w dobrym stanie to nie przepuszczają alergenów) i jelita dziecka - czyli probiotyki na pierwszy rzut.

Ale też o tym napisałam że trzeba konsultowac z lekarzem.
Po prostu stwierdzenie z wykrzyknikiem, że silne alergeny nie przenikają na pewno do mleka nie przemawia do mnie i tyle. Same piszecie o nieszczelności jelita co już jest przykładem że przenikają w pewnych sytuacjach. Nie moim celem było czepianie się i tyle.
Każdy robi co uważa i powinien konsultowac jakiekolwiek alergie i odstawianie pokarmów z lekarzem któremu ufa, jedynie o to mi chodzi.
 
Drogie mamy, a ja mam pytanie, czy to możliwe, aby nagle coś zaczęło uczulać? Do tej pory jadłam słodycze podczas karmienia piersią, i nie było z tym żadnych problemów, a teraz okazało się, że na skórze dziecka pojawiła się wysypka, i to zaraz po tym, jak najadłam się czekolady:/ czy to możliwe?
 
Drogie mamy, a ja mam pytanie, czy to możliwe, aby nagle coś zaczęło uczulać? Do tej pory jadłam słodycze podczas karmienia piersią, i nie było z tym żadnych problemów, a teraz okazało się, że na skórze dziecka pojawiła się wysypka, i to zaraz po tym, jak najadłam się czekolady:/ czy to możliwe?
A w jakim jest wieku? U nas np reakcja na bmk pojawiła się dopiero po 3m. Czasem nawet dorosłego coś nagle uczyła więc chyba nie ma nic niemożliwego. Ale równie dobrze wysypka może mieć inną przyczynę.
A jeśli alergia to zadbaj o swoje jelita ;)
 
właśnie tak się zastanawiam, czy po prostu mój organizm nie jest teraz jakoś szczególnie wrażliwy:/ma już ponad 10mc, obiecałam sobie karmić do roku (oczywiście dostaje jeszcze inną żywność), więc tak raczej dokarmiam. Ale często mam taką dziką ochotę na słodycze, więc pewnie trudno mi z nich zrezygnować. Kiedyś jak miałam problemy z laktacją, to brałam pro-laktan, który w miarę jest słodki w smaku, to miałam mniejszą chęć na słodkości:/ a teraz to jakaś masakra:/
 
Obecnie karmie piersią już 5 miesiąc i osobiście jem wszystko, nawet słodkie. Na początku gdy trzymał dietę, mój syn miał ogromny problem z kolkami. Kolki znikły gdy zaczęłam jeść wszystko. Nie rozszerzałam diety, po prostu zaczęłam jeść wszystko.
 
reklama
Udało mi się trochę pohamować apetyt na słodkie (przez to przybyło mi trochę kg) i jeszcze dokarmiam małego piersią, ale tak się zastanawiam, kiedy całkowicie odstawić go od piersi i przejść całkowicie na stałe pokarmy...
 
Do góry