reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety Maluszka

Zovitka to patrząc na wagę urodzeniową Olafa to waży normalnie, Hubert miał 3700 a teraz ma 7kg z małym haczykiem.

Macie może jakąś aktualną tabelę z rozszerzaniem diety? przydałaby się na lodówce :-p a ja żadnej sensownej nie znalazłam.

:dry:dzisiaj zupka już tak nie smakowała małemu i robił wszystko żeby miseczka wylądowała na podłodze :cool2:
 
reklama
Hmm Hubert też robi gęste i bardzo ciemne kupki odkąd zaczęliśmy kombinować z jedzonkiem.
Może też powinnam mu śliwkę podać żeby się tak biedaczysko nie napinał.
 
Ja jeszcze przy pierwszym porannym przebudzeniu Ola podam mu przegotowana wode przed mleczkiem. Czytalam ze to tez pomaga na zaparcie. W ostatecznosci kupie czopek glicerynowy bo juz z kazdym dniem coraz wiecej wysilku wklada w to robienie kupy niestety.
 
Zovita Olaf trzyma linię jak moja Kinga :-D
2,5 tygodnia temu ważyła 5,5 kg a teraz ją zważyłam i już waży 6 kg :tak:

Ancona ja nie będę już potrzebowała drukować żadnej tabeli, bo ciągle coś czytam w necie o rozszerzaniu diety i chyba znam ją na pamięć ;-)

Na stronie Hippa całkiem sensownie jest wyjaśnione jak zacząć rozszerzanie diety HiPP: W jaki sposób należy rozszerzać dietę niemowlęcia?

A tutaj znalazłam jeszcze tabelę jak wprowadzać warzywa i owoce https://www.bobovita.pl/assets/Uploads/Plan-wprowadzania-warzyw-i-owocw-do-diety-dziecka.pdf

A tutaj nowe zasady wprowadzone w 2014 Nowy schemat żywienia niemowląt 2014! | Baby online
właśnie tutaj jest o całym jajku
 
Ostatnia edycja:
U Nas też kupy twarde dziś poszła śliwka w ruch,ale chociaz bezboleśnie przechodzą.

ANCONA ja podczytuję troche o diecie ale sztywno się trzymać tego nie będę,co chwile sie zmienia to znaczy ze jak np synowi dałam gluten pozniej a teraz każą wczesniej to syn na tym ucierpiał?

My już przetestowaliśmy większość początkowych rzeczy i jutro już będzie zupka z większą ilością warzyw a za pare dni już z mięsem polecę.
 
Dziewczyny jak u Was rozszerzanie diety? bo u nas lipa :baffled: Mały nic jeść nie chce wszystko wypluwa, tylko mleko doi.

Dzisiaj mu zrobiłam kaszkę na kolację i dałam mu łyżeczkę do buzi to zrobił tak zdziwioną minę jakby chciał powiedzieć "chyba zwariowałaś że ja to zjem" i zaczął się śmiać a ja razem z nim :-D.
Może ja nie umiem kaszki robić, może woda nie taką ma temperaturę bo i konsystencja była jakaś dziwna. Jak Wy robicie kaszkę???
 
ancona ja kaszki jeszcze nie robilam ale kupilam gotowa z bobovity i tam trzeba tylko dolac wody i wymieszac. U nas lekarz powiedzial ze jak kaszke to na poczatek zmniejszy proporcje, jesli na opakowaniu jest ze na 100 ml dac 5 lyzeczek to ona mowila zeby wystartowc np. z 1 łyzeczka na 100 ml. To przyklad bo nie wiem jakie tam sa proporcje :)

Co do sloiczków to na razie idziemy z marchewka i jabluszkiem i jest rewelacja. Mlody uwielbia jedno i drugie i jak idzie łyzeczka to juz sam buzke otwiera do jedzenia :) i an koniec nie mamy problemów z balaganem bo jak juz skonczymy to jeszcze sie sam pooblizuje :-D na tym etapie ja wiecej nie wprowadzam, kolejne beda ziemniaczki i inne warzywka, ale mysle ze nie wczenisje jak za ok 2 tygodnie.
 
ANCONA u nas rozszerzanie idzie pełną parą,chyba juz wszystkie słoiczki po4 miesiacu przetestowałam,deserki uwielbia,wszystkie owoce,dziś robimy brzoskwinia,malinka i jabłuszko z naszego podwórka;-).a jutro gotuję zupkę jarzynowa z indykiem.
Jak pisałam na ogólnym z kaszkami się wstrzymuję bo to dodatkowe spore kalorie a i tak domaga się jedzonka co 2,5-3h.
 
reklama
Dziewczyny a wiedziałyście o tym (bo ja dopiero przeczytałam) że jesli na słoiczkach jest napisane że "od 4 mies" to jedzonko jest dla dzieci które zaczeły 4 mies, a jeśli jest napisane "po 4 mies" to dopiero dla dzieci które skończyły pełne 4 mies i zaczeły 5 mies.
 
Do góry