reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety Maluszka

Oliwia rzeczywiście można się w tym pogubić ;-)

Mam pytanie - ile na jeden posiłek powinno zjadać dziecko? I skąd wiecie ile zjada ugotowanej przez Was zupki, mierzycie to jakoś?
Chodzi mi o to, żeby nie dawać dziecku za dużo na raz.
I jeszcze czytałam gdzieś, że powinno się dodawać do zupek odrobinę kleiku? Pierwsze słyszę o czymś takim :eek:
 
reklama
EDYSIEK ja kiedyś dosypałam kleiku bo mi się za rzadka zupa zrobiła,ale nie daję normalnie,za 2tygodnie planuję dodawać kaszy manny jako wprowadzenie glutenu;-).
Ja zostawiłam sobie słoiczki po obiadkach kupnych i jak gotuje na 2dni to przelewam do słoiczków.A jak wlewam z garka to wcześniej sprawdziłam dokąd sięga w miseczce 125ml wody i tyle lałam zupki potem;-)

OLIWIA te normy każda firma oznacza inaczej,u nas w Polsce pozno się wprowadza niektóre warzywa,jak kupiłam słoiczki z roosmana ich niemieckie to po 4miesiacu mamy wołowinkę z brokułami,jarzynki z kluseczkami a nasze po 4miesiacu to marchew,ziemniak i dynia strasznie ubogie.Ja wprowadzam po troszku wszystkiego i obserwuję.
 
Ostatnia edycja:
Z tymi normami to jest roznie - kazdy robi jak chce. Niestety nikt nie jest w stanie podac "sztywno" od kiedy co i jak dziecko moze jesc. Kazde dziecko jest inne, jedne zaczynaja wczesniej jesc a inne pozniej. Generalnie mozna cos przyjac, schemat zywienia, ale nalezy glownie obserwowac dziecko i jego potrzeby.
 
EDYSIEK zbieraj słoiczki po koncentracie pomidorowym,moja zaraz bedzie jadła 190ml a tyle ma większość koncentratów,zamrażałam tak słoiczki.
 
Kupię małej kilka słoiczków tak dla urozmaicenia diety np.z dynią bo tej nie mam na ogródku.
Milenka zastanawiałam się w czym mrozić, a można w słoiczku, akurat na raz.

A jeszcze napiszcie co robicie jak dziecko mozołu się przy jedzeniu i zanim zje to wystygnie, dajecie zimne ?
 
Mam pytanie ....są u mnie teraz na wsi są pyszne jabłka i czy jak zrobie z nich marmoladkę (bez cukru oczywiscie) to jak zapasteryzuje to ile mniej wiecej mogę to trzymać ? Bo dopiero po 5 września mogę mu to podawać? Tak samo z brzoskwinią.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
Mika pasteryzowane postoją kilka miesięcy :tak:
Mój tato narobił wnusi jabłuszek w słoiczki, tyle że on robił jabłka w parowniku a potem jeszcze pasteryzował. Będzie miała Kinia na całą zimę :-) A dla odmiany kupię jej jakieś inne deserki.
 
A robiłyście może malinki ? Bo też mamy swoje :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry