reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety wcześniakom??

Marzena_29

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2020
Postów
102
Cześć mam w domu wcześniaka urodzonego w 36 tygodniu ciąży. Jest na mleku motyfikowanym. Ale chce jemu wprowadzać diety, tylko niewiem kiedy mogę i od czego powinnam zacząć?? Synek ma już 10 tygodni i 2 dni..
 
reklama
Moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie na rozszerzenie diety. Powinno się po skończonym 6 miesiącu. Więc nie spiesz się z tym zwlaszcza, że to wcześniak.
Tak właśnie myślałam żeby jeszcze poczekać. Na wizycie u lekarza pytałam kiedy mogę rozszerzyć dietę synkowi (wczesniakowi). Do usłyszałam od pani doktor że mogę po 4 miesiącu, ponieważ mój synek nie jest wczesniakiem..
 
reklama
Jak inaczej? Przecież liczy się dni od dnia narodzin (potem tygodnie,miesiące,lata).
Jak się urodzi wcześniak szybciej o cztery tygodnie to przecież się nie mówi "za 4 tygodnie powinien mieć jeden dzień" tylko że ma jeden dzień 🙄 czasu nie da się oszukać...
 
reklama
Jak inaczej? Przecież liczy się dni od dnia narodzin (potem tygodnie,miesiące,lata).
Jak się urodzi wcześniak szybciej o cztery tygodnie to przecież się nie mówi "za 4 tygodnie powinien mieć jeden dzień" tylko że ma jeden dzień 🙄 czasu nie da się oszukać...
U wcześniaków przez pierwszy rok liczy się ten korygowany. Ale 36tc to już nie taki wcześniak.
Patrz przede wszystkim na gotowość. Czy potrafi stabilne siedzieć, czy w ogóle chce jeść. Pamiętam, że dziecko musi siedzieć jak je, żadnych bujaków.
 
Do góry