reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Diana_16

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2020
Postów
28
Cześć, dziewczyny właśnie zaczęłam 25 tydzień ciąży i niepokoją mnie słabe ruchy dzidziusia, dodam że poraz pierwszy poczułam ruchy w 21 tygidniu a w tam tym tygodniu bardzo wyraźnie już czułam, ale od trzech dni jakoś słabo i rzadziej, mam łożysko na przedniej ścianie i wiem że może amortyzować ale jednak niepokoi to że wcześniej wyraźnie czułam a teraz nie
Czy może to znaczyć że dzidzia zmienił pozycje? Czy mam powody do obaw?
 
reklama
Ja też tak miałam na tym etapie ciąży. A teraz jestem w 28 tygodniu i czuję ruchy codziennie. Nic się nie martw. Nawiasem mówiąc ja gdy się stresowałam to nie czułam ruchów wystarczyło że się trochę wyluzowałam to i ruchy powróciły :)
 
Cześć, dziewczyny właśnie zaczęłam 25 tydzień ciąży i niepokoją mnie słabe ruchy dzidziusia, dodam że poraz pierwszy poczułam ruchy w 21 tygidniu a w tam tym tygodniu bardzo wyraźnie już czułam, ale od trzech dni jakoś słabo i rzadziej, mam łożysko na przedniej ścianie i wiem że może amortyzować ale jednak niepokoi to że wcześniej wyraźnie czułam a teraz nie
Czy może to znaczyć że dzidzia zmienił pozycje? Czy mam powody do obaw?

sądzę, że nie musisz się martwić :)
Dziecko jest jeszcze małe i ma dość dużo miejsca, więc nie wszystkie ruchy muszą być wyczuwalne. Dodatkowo możesz ich nie czuć przez umiejscowienie łożyska. Czasami ruch, którego nie czuć może być widoczny, więc można obserwować brzuch.
jeśli się niepokoisz, to Warto pojechać do szpitala na KTG.
 
Spokojnie, dzidzius ma jeszcze duzo miejsca, wystarczy, ze inaczej sie obroci. Ja też np. zauważyłam, ze aktywnosc mojej malej zależy od pogody więc tez moze tak byc, ze ma takie dni i tyle. Dobrze, że w ogole czujesz to, ze trochę słabiej to na tym etapie jeszcze normalne. :)
 
Do góry