reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Dziewczynki, ja mam skleroze:) Na poczatku ruchy nie musza byc odczuwalne codziennie? pierwsze poczułam kilka dni temu i czułam niemal codziennie wieczorem a wczoraj nie poczułam, ale to chyba jeszcze nic złego, prawda?

martaik tak na początku to dzidzi nie jest tak silne by codziennie dawać znać o sobie, a z kolei to często dużo sobie śpi, a jak sobie się porusza w czasie naszych zajęć to też nie odczuwamy, ja z racji tego że duuużo leżę,to czuję je od 16 tygodnia i mimo że dokładnie wiedziałam jakie to jest nie codziennie je czułam, ostatnio co prawda jednak coraz częściej to szmyranie w brzuszku

pieszczoszka wiem jak trudno jest oczekiwać ruchów szczególnie (jak sądzę z suwaczka) w pierwszej ciąży, ale spokojnie, skoro w czasie spokoju poczułaś odpowiedź na kuksańca, to bądź spokojna wszystko ok. daj maluszkowi trochę czasu, a on cię niedługo poszmyra :-D
 
reklama
Ja porządnie czuję ruchy od jakiegoś tygodnia, fakt pojawiają się regularnie i o tych samych porach dnia, ale wcześniej też nic nie czuła,, albo czułam, a nie wiedziałam, że czuję. Też martwiłam się, że inne mamy już czują a ja nie, ale cierpliwie czekałam. Teraz Kluseczka mi to wynagradza.
Pieszczoszka cierpliwości!
 
Ja też pierwsze ruchy czułam na poczatku grudnia ,pożniej juz nic .A wczoraj od 20 tak zaczeła dzidzia wariować,żę czułam już jak rękę przystawiłam :-)i tak do 23 pozniej spanko ,adziś od 8rana znowu się coś działo , zjadłam śiadanie i spokój ,pewie drzemka.
No ale tak to jest predzej czy póżniej poczujemy :tak:
 
Kochane zmartwione,spokojnie podejdzcie do wszystkiego i glowy do gory.
Jak dziecko malo sie rusza,to znaczy ze sie mu tak podoba,jak duzo idem :tak:
Ja wiem jak pobudzic Leo do "dania znaku",ale go nie zameczam niepotrzebnie,a co wcale nie znaczy ze tez sie czasem nie martwie.
 
Pieszczoszka na usg Maluszek miał głowę do dołu i pani dr nacisnęła w tym miejscu mój brzuszek i powiedziała "odwróć sie do nas i pokaż twarzyczkę" i faktycznie się odwrócił. Także myślę, że u Ciebie było na tej samej zasadzie i Maluszek dał o sobie znać. Myślę, że możesz spać spokojnie :tak:

Pierwsze ruchy poczułam 17grudnia. Są delikatne, choc czuje że z każdym dniem coraz mocniejsze. Uwielbiam to wiercenie w brzuchu i delikatne kopniaczki :)
 
pierwsze ruchy dziecka poczulam 18 grudnia a moj maz w wieczor wigilijny. super uczucie!!!!!!!!!!!! mala kopie jak zawodowy pilkarz ehehhe
 
reklama
Do góry