reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

reklama
Moja koleżanka z pracy z kolei twierdzi, że czkawki jej nie przeszkadzały, wręcz prawie płakała bo jej było Maleństwa żal :-) Bo jak dorosłego czkawka meczy, to co dopiero takiego Bąbla :-) Mnie czkawka Tymka tez męczyła po 10ciu minutach podskokow w moim brzuchu ;-) Z drugiej strony jest to takie uczucie, którego się do końca życia nie zapomina, wiec ma swój urok. Ale mnie i tak po dłuższym czasie wkurzalo ;-)
 
A ja Wam zazdroszcę (ale tak pozytywnie) przelewań, wypięć czy czkawek... Ja nie czuję nic.... I oczywiscie się martwię bo już 18 tydzień i nic :((((((
 
quchasia wizytę miałam w środę, ale mój gin nie ma w gabinecie usg... Przez pięć sekund posłuchał detektorem serduszka (ale i tak słabo słychać było, poprzednio wyraźnie i głosno słyszałam bicie). Usg połówkowe mam dopiero 31 lipca.... :baffled:
Dwa razy wydawało mi się, ze "coś" poczułam, ale to było kilka dni temu. I tyle. Poza tym ruchów jelit też nie czuję... :no:
 
marcysiaa83 żeby się uspokoić zjedz czekoladę- ponoć dzidzia wtedy zaczyna bardzej fikać. Ja też więcej czuję jak po posiłku położe się. A jak się bardzo będzies martwić to może idź gdzieś na samo usg, chociaż ja bym z paniką w związku z brakiem ruchów czekała do 20 tc.
 
marcysiaa83 tak jak pisze Quchasia czekolada lub sok pomarańczowy pobudzają zwykle maluszka. U mnie mała odzywa się tylko kiedy jej się podoba i 1 na 2 dni zwykle.
 
marcysia - nic się nie martw! :-) masz jeszcze spokojnie czas na poczucie ruchów malucha, szczególnie, że to Twój pierwszy maluch. Zwykle wtedy sie czuje ciut później, jestem pewna, że zaczniesz czuć na dniach :tak:
Najlepiej na początku coś zjeść np. właśnie czekoladę i położyć się na plecach - na początku ruchy są bardzo subtelne, więc ciężko je wyłapać - z czasem stają sie bardziej wyraziste.
Ja czuję malucha juz od jakiś 2-3 tygodni codziennie praktycznie - ale są dni, że czuję go 3 razy dziennie, lub tak jak dziś tylko raz i też już się zastanawiam czy to taki senny dzień czy co? :eek:

Ale na spokojnie trzeba podejść do tematu i nie dać się zwariować, Wiem, że czekanie jest ciężkie - wiesz o tym bardzo dobrze - czekanie na punkcję, transfer - betę pierwszą, drugą, usg pęcherzykowe, serduszkowe etc. Mamy to wszystko za sobą i zobacz gdzie jesteśmy już - mówię Ci, że nagroda za cierpliwość jest wielka, a to już na dniach sama poczujesz :tak:
 
reklama
Ja czułam najpierw coś na zasadzie prądzików po prawej lub lewej stronie pępka - póżniej takie delikatne bulgotki, aż coraz wyraźniejsze. Przed zaśnięciem gdy się obracałam na boki były bardziej wyraźne i np jak myłam głowę na wanną to ewidentnie dziecku to nie odpowiadało i bulgało konkretnie :D
 
Do góry