reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

reklama
Ostatnio jak leżałam czułam jakby coś mi przechodziło w brzuchu. Ale czy to ruchy czy tak coś to nie wiem.
 
ja jakoś nie czuję...poczułam wcześniej ze dwa razy i od tamtej pory cisza... więc poszłam za sposobem Wiolci:) poleciałam po colę do sklepu, dwie szklanki wypite, więc czekam czy będzie coś się działo czy nie:) wiem, że to głupie, ale tak strasznie bym chciała poczuć TO ponownie:D
 
:szok: panie pierworodki.. wzywam was do ochloniecia:-D hhehe jak to powszechnie wiadomo najbardziej prawdopodobne jest ze pierwsze ruchy odczujemy pomiedzy 17 a 22 tyg, oczywiscie sa wyjatki jesli dziecko jest spore, lub matka doskonale zna swoj organizm ale przy pierwszej ciazy to malo prawdopodobne bysmy potrafily rozroznic prace jelit, zoladka i innych tam od ruchow bobasa na etapie 13,14,15 tygodnia:sorry:
wiadomo ze kazda by chciala, ja tez bym chciala i cos mi sie wydawalo ale nie moge powiedziec ze to to wiec sobie czekam kiedy poczuje stanowcze lupniecie, wiec luuzik dziewczynki i cierpliwosci bo sie nakrecacie ze czulyscie a nie czujecie albo ze wogole nie czulyscie i panika;-)
 
Hehehe Ewwe daj znać czy mały cię skopie po tej coli :) Ale tak jak pisała Salomii nie martw się jeśli tak nie będzie, możesz nawet nie wiedzieć że to jest TO. Ja wiedziałam bo było dość wyraźne :)
 
zgadzam się z salomii

ja jestem w drugiej ciąży i od kilku dni wyczuwam coś w rodzaju ruchów (17 tydzień). Mimo, że mam doświadczenie nie jestem na 100% pewna, czy to to.
W pierwszej ciąży poczułam w 20-21 tyg.
Dziecko jest maleńkie, leciutkie, ma dużo miejsca w macicy i wody doskonale amortyzują figle:tak:
ale już niebawem wszystkie będziemy czuły kopniaki:)))
 
Nie pijcie za często coli , bo jest niezdrowa zwłaszcza w ciąży. Jak pisałam sama podpijam troszkę jak mam pod nosem. Pamiętajcie ,ze dziecko ma swój rytm i nie mozna go zmieniać. Nie myslcie,ze sie mądrze, bo wcale nie ale bym chciała ,zeby wszystkie nasze maleństwa były zdrowe.
 
no niestety:) nic nie poczułam po za gazem z coli spacerującym sobie po kiszkach:D
Wiem, ze macie rację, i postanawiam od teraz nie głupieć:) tylko cierpliwie czekać,
a to dzisiejsze "oczekiwanie" na znaki życia w brzuszku, to pewnie moja beznadziejna podświadomość znów płata figle, ona chce wiedzieć pierwsza przed wizytą czy z dzidziunią jest wszystko ok, nawet jeśli sprawdzenie tego będzie miało wyglądać dość irracjonalnie.Taka już ona jest:)


Elena, spoko, nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz piłam colę:) więc znaczy to że przyjmuję ją w bardzo bezpiecznych ilościach oraz odstępach czasu:) swoją drogą bardzo mi się dzisiaj jej chciało hehe
 
Ostatnia edycja:
Mi sie zdarzyło wypić colę w ciąży moze z dwa razy ale piłam ją ze świadomością ,ze nie powinnam. Też bym chciał juz poczuć ruchy i mieć większy brzuch ale sama sobię mówię ,ze jeszcze trochę. Wiem ,ze jakby sie czuło ruchy to przynajmniej wiadomo by było ,że z dzieckiem wszystko w porządku.
 
reklama
na wielkie brzuchy to jeszcze bedziemy narzekaly ;D ja bym wolala miec jak Antylopka bo potem byloby latwiej mi sie poruszac zima a nie licze tu w tym roku na lagodniejsza zime, a co do ruchow to tez sie boje z jednej strony ze cos jest nie tak bo nic nie czuje i mam wrazenie ze nic nie ma w srodku ale z drugiej wiem ze nie mam czego jeszcze oczekiwac:D taka paranoja ciezarnych heeh
 
Do góry