reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych Maleństw

Ja w pierwszej ciazy ,Michalka poczulam w 18 tyg:tak: Na usg babka mi powiedziala ,ze mam juz nie pamietam jak :sorry2: blisko ? ale czego to nie pamietam ( mówila po holendersku a ja bylam strasznie przejeta) lozysko i ze szybko bede czula ruchy:tak: Wiec albo mam schize :sorry2:albo czuje juz cos:tak:
 
reklama
to ja dołączam do tych mamuś co już poczuły pierwsze bulgotanie :-) Jest dokładnie takie samo jak przy Natalce i dokładnie w tym samym czasie, poczytałam pamiętnik Natki, w którym w 15 tygodniu napisałam, że czuję bulgotanie a 2 tygodnie później czułam już wyraźne ruchy ;-) Narazie tylko delikatnie, kilka razy ale już sie nie mogę doczekać!! :-)
 
no witam dziewczynki w nowym temacie :) wiec ja z corka to poczulam gdzies w 16-17 tygodniu, duzo pewnie zrobila waga, poniewaz mialam niewielki brzuszek, i pamietam wyrazne wiry :) teraz zaczynam cos czuc, byc moze to juz maluch, jedyne co mi podopwiada gdzie moge to cos odczuwac to detektor, poniewaz kiedy sucham serduszka slychac jak dzidzia sie przemieszcza :) jezeli faktycznie w drugiej ciazy wiedzac czego mozemy sie spodziewac wylapujemy to szybciej to mysle ze niedlugo wiekszosc z nas pochwali sie ruchami :) ale co by nie bylo to kopniaki i gniecenie, przeciaganie jest najlepsze, pamietam jeszcze wypychanie mi skory jak bylam gdzies w 20tyg, masakra, napinala mi skore, jakby stawala w poprzek, ale doznania wizualne byly niesamowite :)
 
Tak się zastanawiałam czy nie za wcześnie na taki wątek ale z tego co widzę dużo dziewczyn coś tam już powoli czuje :-) tylko żadna się do tej pory nie wychylała z chwaleniem się :-) wiem że na typowe kopniaki to jeszcze trochę poczekamy, ale fajnie jak już cokolwiek się tam dzieje. No i przynajmniej dzięki Wam wiem że to wcale nie za wcześnie żeby zacząć się "wsłuchiwać" w swój brzuch :-)
 
Ja jestem na szarym końcu, więc pewnie będę Wam długo zazdrościć ;) Franka poczułam w 18 tygodniu tak na 100%. Być może bulgotał już wcześniej, ale nie za bardzo wiedziałam, czego się spodziewać :) Za to w tym 18 tygodniu kopał już tak mocno, że Tata go poczuł przez skórę :)
Teraz dopiero kończę 12 tydzień, więc jeszcze o wiele za wcześnie. Ale po cichu liczę, że może w 15-16 już coś poczuję :)
 
Dziewczyny czy to możliwe, w tym tyg już dwa razy po lewej stronie dużo poniżej pępka, poczułam i usłyszałam takie plum, na początku myślałam, że to jelita ale dziś przyłożyłam rękę powyżej spojenia łonowego i znów tam gdzie dotykałam macica twardsza niż gdzie indziej i takie plum. Nie wiem może jakieś urojenia:-)
 
Asia nie wiem niby wszystko jest możliwe ;-) za kilka tygodni będziesz mieć pewność :)

U mnie w pierwszej ciąży ruchy były późno gdzieś 18-20 tydzień
 
reklama
hehe ja poczułam dopiero 21-22 tyg. ale to ze względu na łożysko przodujące, mąż Laurę poczuł dopiero po 27tyg. więc nie podejrzewam, że u mnie będzie szybciej. podobno jak kobieta szczupła, to szybciej może ruchy wyłapać...;-) więc nie ma co się martwić, że w 16tyg. się nie czuje dziecka, kwestia ułożenia łożyska, wielkości dziecka i naszej fizjonomii :happy:
 
Do góry