reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych Maleństw

Ja najbardziej lubię ruchy z końca ciąży - przewalanie się po całym brzuchu. Czasem nawet bolesne :) Zdarzało mi się podskoczyć z krzykiem w tramwaju od jakiegoś kopniaka ;)


też to uwielbiałam, albo jak Natka dostałą czkawki - wtedy wszyscy co trzymali rękę na moim brzuchu podskakiwali z okrzykiem - czka, czka, ale jaja!! :-D
 
reklama
O tak, czkawka :D Strasznie mnie to rozśmieszało zawsze :D
Ale ruchów nie udało mi się nigdy nakręcić - Franek na widok aparatu przestawał się ruszać ;)
 
ja miałam tak samo, jak tylko mąż włączał aparat to mała przestawała się ruszać, śmialiśmy się, że niezły z niej spryciarz rośnie, raz nagralismy tylko na komórkę ale niezbyt to ciekawe ;-)

natomiast ja potwierdzam oficjalnie - czuję już wyraźne ruchy, w dole brzucha,nieregularne ale o stałych porach (rano, wieczór), nawet udało się mężowi poczuć przez brzuszek ;-) że to TO nie mam już żadnych wątpliwości ;-)
 
katjusza ale masz fajnie :-) zazdroszczę!! Ja kilka dni temu miałam wrażenie że czasem coś tam czuje takie bulgotania itp. Więc zaczęłam się przysłuchiwać szczególnie wieczorem ale nie tylko bo jak sobie leżę w ciągu dnia to też z ręką na brzuchu. No i co? I lipa :-( jak na złość nic nie czuje od dwóch dni. Już sobie powtarzam że to za wcześnie, że sobie wmawiam i na siłę próbuje coś wyczuć, a pewnie będzie tak że poczuję w najmniej oczekiwanym momencie. No trudno muszę się uzbroić w cierpliwość. Tylko że jakoś mam dzisiaj kiepski dzień i chyba dlatego mnie to tak denerwuje.
 
Marcia Ty jesteś bardzo drobniutka ale to i tak za wcześnie na pierwszą ciążę i ruchy. Lada dzień powinny się zacząć ale tak delikatne, że możesz jeszcze przeoczyć za to za dwa trzy tygodnie nie będziesz miała watpliwości

Kurde a mnie się wydaję, że czuję mówię sobie że to za wcześnie ale wcześniej takich ruchów jelit i gazów nie miałam .... czekam już coraz bliżej
 
no ja, jak już pisałam Natkę też czułam wcześnie, to pewnie dlatego, że miałam nisko ułożone łożysko, teraz pewnie jest podobnie, no a poza tym wiem czego się spodziewać ;-)
 
Katjusza ale masz fajnie :-)

Ja na razie nic nie czuję, ale też się nie nastawiam jakoś bardzo, bo to przecież jeszcze wcześnie - przynajmniej jak na pierwszą ciążę. Na pewno nie zamierzam się tym dołować, że jeszcze nie czuję, nie przesadzajmy :-p

Choć ostatnio jak się nakręciłam tymi ruchami, że inne zaczynają czuć, to tez wieczorem próbowałam wyczuć. Rano się obudziłam i pamiętałam, że czułam delikatne puknięcia, ale pewnie mi się śniło :-)
 
Ja też już wyraźnie czuję delikatne ruchy. W sumie trochę się dziwię, że tak wcześnie, jak byłam w ciąży z Majką to pierwsze ruchy czułam dopiero w 21/22 tygodniu, wcześniej czułam takie "pękające bąbelki" ale takie wyraźne ruchy to dopiero po 21 tyg.
 
Ja mam od jakichś dwóch dni wrażenie, że mi pękają jakieś bąbelki w dole brzucha, ale potem sobie uświadamiam, że to jeszcze spooooro za wcześnie. Czekam więc cierpliwie na dalszy rozwój sytuacji :)
 
reklama
natomiast ja potwierdzam oficjalnie - czuję już wyraźne ruchy, w dole brzucha,nieregularne ale o stałych porach (rano, wieczór), nawet udało się mężowi poczuć przez brzuszek ;-) że to TO nie mam już żadnych wątpliwości ;-)
ale super :) no mam nadzieje ze ja juz tez niedlugo poczuje :) ach :) jak mi sie przypomina to uczucie :)
Ja też już wyraźnie czuję delikatne ruchy.
super :) sprobuje sie dzis wsluchac w siebie :)
 
Do góry