reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rwa kulszowa

K

Kkk88

Gość
Czy któraś z Was zanim zaszła w ciążę cierpiała na rwe kulszowa? Czy podczas ciąży objawy się nasilily? Co polecacie basen, pilates??
 
reklama
Hej
Ja cierpię na rwę kulszowa od lat. W ciazy nie było tak zle do 2 tygodni przed rozwiązaniem. Wtedy mnie chwyciło na dobre.Ten czas był dla mnie horrorem i błagałam Boga abym juz urodziła nawet uszami, byleby ten bol znikł. Anestezjolog na 3 dni przed CC nie mógł uwierzyć, ze tak może chwycić i wezwał natychmiast fizjoterapeutę bo nie mogłam usiąść a potem zejść z fotela. Pomogli mi na tyle, ze mogłam wrocic do domu pod opiekę meza, ktory dosłownie robił wszystko dookoła mnie, bo nawet usiąść w toalecie nue byłam wstanie...
ja chodziłam na pilates dla ciężarnych ( nie pamietam od ktorego tygodnia ale na pewno nie wczesniej niż po 25 tygodniu, bo takie odległe terminy na refundację były). Na pewno mi duzo pomogły te cwiczenia, bo praktycznue cała ciaze dosc dobrze zniosłam " kręgosłupowo", tylko ten finisz straszny
 
Hej
Ja cierpię na rwę kulszowa od lat. W ciazy nie było tak zle do 2 tygodni przed rozwiązaniem. Wtedy mnie chwyciło na dobre.Ten czas był dla mnie horrorem i błagałam Boga abym juz urodziła nawet uszami, byleby ten bol znikł. Anestezjolog na 3 dni przed CC nie mógł uwierzyć, ze tak może chwycić i wezwał natychmiast fizjoterapeutę bo nie mogłam usiąść a potem zejść z fotela. Pomogli mi na tyle, ze mogłam wrocic do domu pod opiekę meza, ktory dosłownie robił wszystko dookoła mnie, bo nawet usiąść w toalecie nue byłam wstanie...
ja chodziłam na pilates dla ciężarnych ( nie pamietam od ktorego tygodnia ale na pewno nie wczesniej niż po 25 tygodniu, bo takie odległe terminy na refundację były). Na pewno mi duzo pomogły te cwiczenia, bo praktycznue cała ciaze dosc dobrze zniosłam " kręgosłupowo", tylko ten finisz straszny
No właśnie tego się obawiam więc chce zacząć jak najszybciej chodzić na basen chociażby:/ cesarka to konieczność? Zastanawiam się czy w uk ja w ogole robią
 
Rwa kulszowa nie jest wskazaniem do cesarki w UK. Ale! Ja rodziłam córkę w UK i miałam cesarkę na życzenie wlasnie ze wzgledu na problemy z kręgosłupem ( miałam cała dokumentacje medyczna z Polski i z UK, opinie ortopedyczną i neurologiczn, plus u mnie cukrzyca niestety z powikłaniami, wiec rozwiazanie 2 tygodnie przed terminem).
Jesli jestes pewna co do sposobu rozwiązania swojej ciazy to pamiętaj, ze masz prawo do cesarki na życzenie w UK, nie daj sobie wmówić inaczej.
 
Rwa kulszowa nie jest wskazaniem do cesarki w UK. Ale! Ja rodziłam córkę w UK i miałam cesarkę na życzenie wlasnie ze wzgledu na problemy z kręgosłupem ( miałam cała dokumentacje medyczna z Polski i z UK, opinie ortopedyczną i neurologiczn, plus u mnie cukrzyca niestety z powikłaniami, wiec rozwiazanie 2 tygodnie przed terminem).
Jesli jestes pewna co do sposobu rozwiązania swojej ciazy to pamiętaj, ze masz prawo do cesarki na życzenie w UK, nie daj sobie wmówić inaczej.
Dzięki! Ja to bym chciała naturalnie w wodzie ale oczywiście to zależy od stopnia bólu w danym momencie..bo sama doskonale wiesz że raz jest ok A raz się ruszyć nie można;)
 
Oczywiscie możesz sobie napisać plan porodu i dołączyć do dokumentacji u midwife. Tylko czesto jest tak, ze plan swoje a zycie swoje. Pamiętaj, ze jesli zdecydujesz sie na SN to cesarki juz nie dostaniesz z marszu na twoje życzenie " bo cie boli " No chyba, ze nastąpi coś nie tak w trakcie porodu SN ( np. spadek tętna płodu). Ja planowo miałam miec ja o 7.00 a wykonano dopiero o 11.45 bo przede mną az 6 kobiet musiało miec nieplanowaną cesarkę, bo porod naturalny nie przebiegał poprawnie.
 
Oczywiscie możesz sobie napisać plan porodu i dołączyć do dokumentacji u midwife. Tylko czesto jest tak, ze plan swoje a zycie swoje. Pamiętaj, ze jesli zdecydujesz sie na SN to cesarki juz nie dostaniesz z marszu na twoje życzenie " bo cie boli " No chyba, ze nastąpi coś nie tak w trakcie porodu SN ( np. spadek tętna płodu). Ja planowo miałam miec ja o 7.00 a wykonano dopiero o 11.45 bo przede mną az 6 kobiet musiało miec nieplanowaną cesarkę, bo porod naturalny nie przebiegał poprawnie.
O widzisz.. wizytę mam dopiero za ok 10 dni więc się wszystkiego dowiem. Tak czy inaczej najbardziej się stresuje tym że jakoś w 6-7 miesiącu będziemy się przeprowadzać na drugi koniec anglii..
 
Czy któraś z Was zanim zaszła w ciążę cierpiała na rwe kulszowa? Czy podczas ciąży objawy się nasilily? Co polecacie basen, pilates??
Ja nie byłem w ciąży ;) ale moja partnerka miała sporo problemów z kręgosłupem. Najlepszy i praktycznie jedyny skuteczny środek to ćwiczenia. Z pływaniem trzeba uważać bo jeśli ktoś pływa wyłącznie żabką to może sobie jeszcze zaszkodzić - najlepiej pływanie na grzbiecie. A poza tym ćwiczenia typu "zdrowy kręgosłup". WYrobienie mięśni brzucha i pleców może zdziałać cuda. Ja sam miałem problemy z rwą kulszową i od kilku lat nie mam wyącznie dzięki regularnym ćwiczeniom.
 
Zgadzam sie, ze cwiczenia potrafią cuda zdziałać ae nie kazdy w ciazy może je od początku wprowadzić w zycie. Ja przez pierwsze miesiące byłam na podtrzymaniu i zakaz jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej. Potem przy absorbującym dziecku i permanentnym zmęczeniu ciezko wrocic do cwiczen regularnych, bo tylko takie daja rezultaty. Moze jak córka do przedszkola pojdzie bedzie wiecej czasu dla siebie.
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży miałam rwę kulszową tak od 6go,albo 7go miesiąca i mocno wystraszyłam lekarza,bo złapało mnie akurat jak leżałam na patologii ciąży i nie wiedzieli,czy mam skurcze,czy to od kręgosłupa,ale potem się wyjaśniło,że kręgosłup. Niedogodność taka,że do końca ciąży już było tylko gorzej. Lekarz stwierdził,że i tak ze względu na ten kręgosłup musieliby robić cc,bo nie byłoby szans na poród naturalny,ale miałam cc z innych wskazań. Tak,czy owak ból unieruchomił mnie całkowicie już do końca ciąży tak,że nie mogłam się nawet na łóżku przewrócić bez wycia. Czasami brałam paracetamol i tyle. Ból przeszedł tak mniej więcej miesiąc po porodzie.
 
Do góry