reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

RYDUŁTOWY, lekarze ginekolodzy

A ja ostatnio slyszalam bardzo niemile opinie o dr rutkowskim...chociaz osobiscie zlego slowa na niego nie powiem...coz nie kazdemu sie dogodzi;-)
 
reklama
Rodzilam w marcu w Rydultowach- ogolnie bardzo sobie chwalę szpital, położne i lekarzy...co do doktora Rutkowskiego-trudno mi sie wypowiedzieć..mam mieszane uczucia- ogolnie nie był tragiczny, ale powiem Wam tyle: prowadzona bylam przez lekarza w Katowicach -dr Nowak-super fachowiec -pełni pieczę nad ginekologią na śląsku i niejednokrotnie do niego wydzwaniają lekarze w szpitalach by poradzic się w naglych przypadkach-polecam tego lekarza, ale chcialam powiedzieć że poniewaz bylam prowadzona w Katowicach -mialam tam rodzić, jednak z uwagi na daleki dojazd rodzilam u siebie-mam do tego prawo- natomiast gdy dostalam się na oddzial z powodu krwawienia w polowie ciąży do Rydultów spotkalam się z niemilym zachowaniem tego doktora- nie rozumiem dlaczego..? Rodzilam tez w Rydultowach-bo slyszalam że dużo ludzi chwali ten szpital- i ogolnie nie załuję. Doktor podczas porodu już byl znacznie milszy dla mnie- nie wiem może dlatego że mimo iż miałam rodzić w Katowicach-wybralam Rydultowy?:-) Poza tym, fajny personel, połozne super, wszystko inne mi sie podobalo.Polecam!
 
No wlasnie bardzo duzo osob mi mowi ze zrobil sie bardzo gburowaty i niemily...ja w sumie nie moge powiedziec zeby do mnie jakos szczegolnie cieplo sie odzywal, ale zawsze ze szacunkiem. Jako fachowiec dla mnie pierwsza klasa:tak: I zgadzam sie polozne w rydułtowach sa naprawde super, pomagaja jak moga
 
Dodam jeszcze coś: w wielu szpitalach matka po porodzie dostaje swoje dziecko od razu pod opiekę całodobową...w Rydultowach jest o tyle fajnie, że dzieciaczki trafiają na salę noworodków i swieżo upieczona mama może wypocząć po porodzie. Oczywiście jeśli ktoraś chce, może dziecko mieć przy sobie- jedna z pacjentek w mojej sali w drugiej dobie wzięła sobie dziecko na noc-więc taka mozlwiośc jest. Nie wyobrażam sobie, padnięta i wyczerpana tę pierwsza dobę po porodzie zajmowac się maluszkiem caly czas...to mi się podoba, że jest mozliwość odregenerować siły.Nie tak jak np w niektorych szpitalach, dziewczyny nawet po cesarce musialy zajmowac się calą dobę dzieckiem- to jest przesada już:-(
 
Choć wątek już dawny,ale wtrącę moje trzy grosze!
Bardzo polecam szpital w Rydułtowach,a zwłaszcza ginekologa-położnika,dra Rutkowskiego!Wcześniej prowadził moją ciążę dr Słomczyński,ale...wyznaczył mi termin porodu o miesiąc za wcześnie!Nie wziął pod uwagę moich nieregularnych cykli,unikał odpowiedzi na moje pytania.Stąd moje dwa pobyty w szpitalu,niejako po terminie,a tak właściwie przed!Na szczęście dr Rutkowski przejął koniec mojej ciąży i szczęśliwie urodziłam zdrową i dużą córcię!Na co mój wcześniejszy prowadzący stwierdził:"No,widzę,ze to był już ten czas..."
Poziom szpitala-na 5+,położne - zależy od dyżuru,ale ogólnie są dobre.Lekarze-jak widać..Ale ten jeden jest najlepszy!!!!!!!
 
Witam! Ja również chodzę do dra Rutkowskiego (prywatnie) i zamierzam rodzić w Rydułtowach. Dr Rutkowski, mam wrażenie, jest bardzo dobrym specjalistą i rzeczywiście - nie jest jakoś tam wylewny, ale zawsze z szacunkiem traktuje pacjentki i cierpliwie odpowiada na wszystkie moje (może nawet śmieszne) pytania. O doktorze Słomczyńskim też słyszałam wiele dobrego.
 
kiedys chodziłam do dr. Słomczyńskiego jak dla mnie dobry lekarz ale tez nic szczegolnego w nim nie zwrocilo mojej uwagi, wedlug mnie jak np przepisuje sie tabletki antykoncepcyjne to powinien tez zlecic badania hormonalne a on tego nie zrobil, zreszta malo ktory lekarz takie badania zleca... teraz mieszkam w sporo wiekszym miescie, cennik uslug i wszelkich innych rzeczy jest inny ale jakosc uslug tez inna z wyzszej polki... tutaj nie spotkalam sie z lekarzem ktory w prywatnym gabinecie mial tylko normalne usg a nie takie 3d i 4d... gdybym mieszkala nadal w pszowie to nadal bym chodzila do dr. slomczynskiego... kolejko do niego w przychodni swiadcza o tym ze jest dobrym lekarzem bo do drugiego lekarza o dziwo kolejek nie ma...
 
Witam :)

Za niedlugo czeka mnie wyprawa na porodówkę i do rodzenia wybrałam właśnie Rydułtowy mimo, że mieszkam w Rybniku.

Chciałam się zapytać Panie, które rodziły w Rydułtowach, co trzeba mieć ze sobą dla siebie i dla dzidzi? Bo już słyszałam tyle wersji, że musialabym mieć ze 3 torby chyba...


I jak jest ze znieczuleniem? Narazie nie planuję czegoś takiego, ale dobrze byłoby wiedzieć
 
Ostatnia edycja:
Witaj , dla siebie musisz mieć oczywiście piżamę, szlafrok , ręcznik itp. oprócz tego radzę ci wsiąść nakładki silikonowe do karmienia mogą się przydać , wodę mineralna niegazowana z dzióbkiem sztućce kubek, majtki jednorazowe! podkłady są !
Dla dzidzi, chusteczki nawilżające , pampersiaki, krem na odparzenia też może się przydać ! To chyba na tyle!
 
reklama
Zdecydowanie polecam szpital w Rydułtowach. Atmosfera bardzo przyjemna, jest przytulnie i opieka niesamowita. Niedawno urodziłam tam córcię i czas spędzony w szpitalu wspominam bardzo miło, czułam się "zaopiekowana". Ze szpitala wróciłam do domu spokojna i radosna. Lekarze są bardzo dobrzy a opieka położnych niesamowita. Oddział jest wyremontowany i bardzo ładnie wygląda. Rodzenie w takich warunkach to sama przyjemność i nawet ból łagodnieje :)))
 
Do góry