reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

RYTM naszych maleństw

Sara- 4 m-ce, 1 tydz. i 5 dni
6-7 rano- pobudka i cyc i zabawa
9-10 jeszcze godzinna drzemka
10-11 cyc i zabawa
ok 12-13- spacerek(przed spacerkiem mały cyc)
13,30-deserek lub kaszka
14-16 lulu
16-17 zabawa
17,30-18 cyc
18-20- marudzenie sie zaczyna
20 kąpanko+cyc i lulu
24- cyc przez sen
4 cyc przez sen
*cyc zamieniany jest na butle jak jestem w pracy
 
reklama
Lilia::-D:-D:-D3 miesiące i 3 tygodnie
6.30-8.00 Dzień dobry mamo!!! /wahania/
ok.9.00 Cyclandia i cudowanie /rozglądanie się na boki/
ok. 10.00 błogi sen nawet do 2h i...huuuura...czas dla mamy;-), mama pędzi do komputera...!!!
ok. 12.30 Cyclandia i próby mamy wmuszenia we mnie mlenia jak chcę gadać, śmiać się i mahać wszystkim co się da...
ok. 13.00 spacerek i odkąd budka jest opuszczona bo jest cieplutko - rozglądanie i jeszcze raz rozglądanie dopóki nie zachce mi się jeść...
ok. 15.00 łeeeeeee...ja chcę jeść a mama pędzi do domu mało się nie zabije i huśta mnie w tym wózku jakby tam była lalka. czy mama nie wie że ja już muszę zjeść:confused:???
ok. 15.10 jedzenie...wreszcie mniam, mniam, mniam
ok. 17.00 darcie bo już jestem taaaka maruda...a co, niech wiedzą że mają dziecko
ok. 17.10 Cyclandia...a ja chcę żeby mnie ktoś ponosił po mieszkanku...
ok 17.45...wraaaaca taaaatuś!!!!huuuura!!!!
ok. 18.15 hmmmm...mama gdzieś zniknęła...chyba ma mnie dość...
ok. 19.00...jejku na biegu szykują kąpiel bo już nie daję tym ludziom żyć...
19.00-20.00 chlap, chlap, chlap...cała łazienka mokra a mama i tata cieszą się jak dzieci...no to nasiusiam jeszcze do wanny hi, he, ha
ok.19.40 łeeełeee, dlaczego mnie ubieracie...ja chcę Cycunia...dajcie mlenio...chlip, chlip, chlip...
po 19.40 mnniam, mniam, mniam
ok. 20.30 hrrrrrrr, hrrrr, hrrrrrr
ok. 2.00-3.00 łeeeee, mniam, mniam, mniam
ok. 6.30-7.00 łeee...idę do mamy łóżka...mama jest wkurzona i mówi do mnie że idzie spać a jak ja chcę tak rano wstawać to mam się bawić sama...hmmm...ale widzę że spogląda na mnie ukradkiem i się uśmiecha...kochana mama...:-D:-D:-D
 
Oleńka, 3m-ce 1 tydz i 6 dni :-)

6-6.30 pobudka + cyc
9.00-9.30 cyc
międzyczasie krótka drzemka
11.30-12 cyc
spacer (o ile jest możliwość z dwójką) i spanie, chyba najdłuższe w ciągu dnia
14 i 16 cyc
drzemka
około 18 cyc (zazwyczaj przed)
kąpiel miedzy 19 a 20
19.30-20 cyc
zazwyczaj o 20 już śpi
w nocy 1-2 cyc
3-4 cyc
"i w koło Macieju" :-D

No moja Ola to chyba najbardziej cycowe dzidzi listopadowe. Ostatnio w ciągu dnia strasznie się wierci i je na raty, nadrabia pewnie za to nocą i czasem nie dwa a trzy karmienia w nocy :-(, oj wasze małe to już ładnie nocki przesypiają.
 
A teraz Chomis 3 miechy i dwa tyg.
7:30pobudka + cycus zabawa trwa
9:00 cycus
10:30 cycus przed spacerkiem
11:00 zasypiam
12:00 wracamy ze spaceru i cycus
bawimy sie do
14:00 cycus i drzemka ok 1h mama odpoczywa zjada obiad i prostuje nogi
15:30 -16:00 cycus i drugi spacer do17:00
17:30 cycus i hulamy po domu
19:00 cycus
20:30 kapiel dwa trzy razy w tyg. cycus
21:00 zasypianie
4:30 cycus albo do rana czasem mu sie zdaza wytrzymac
tak to u nas wyglada:tak:
 
i jak tu ustalic rytm jak tem dziecku co troche sie zmienia?? teraz juz u nas jest inaczej chomik wczesniej chodzi spac wczesniej wstaje wiecej je... oj zgupieje.....:tak:
 
Lucy...witaj w klubie. Lila zasypia na noc wcześniej i ni jak nie mogę p[rzedłużyć tego okresu, je w nocy teraz dwa razy nie raz:wściekła/y: no i budzi się bardzo wcześnie. w nocy też jakoś czasem zapomina żeby spać. a ja wiecznie chodzę niewyspana, w dzień jak Lila uśnie to jakoś ja zawsze czymś się zajmę i nie mogę odespać...hmmmm...dobre jest powiedzenie że wyśpimy się po śmierci...
 
No bo to taki m-c. Gdzies czytalam ze miedzy 3 a 4 mc dziecko znow ustala sobie nowy rytm. Nasz Kuba juz dluzej wytrzyma w dzien bez cyca co mnie cieszy :-) Ale za to budzi sie w nocy na zarelko juz o 23:30 a potem o 3.30 ....echhhh
 
sa takie dni ze mam ochote skonczyc z karmieniem piersia...tak jak dzis. Jestem glodna ale tak mi sie spac chce ze nie mam sily stanac przy kuchni...a nie moge zjesc kanapki z kielbasa... zwariuje chyba :(
Kuba budzi sie w nocy kiedy chce. Je co prawda dwa razy ale co ztego skoro karmienia mnie tak wybudzaja ze potem nei moge dlugo zasnac... co mam zrobic?
 
Megusek skończysz z cycami to będziesz musiała przygotowywać małemu inne jedzonko. Wtedy będziesz jeszcze bardziej zmęczona. Jak masz pokarm to nie rezygnuj.Z cycem to jednak najwygodniej, jedzonko zawsze gotowe i pod ręką. Ja sama jestem strasznym śpiochem, a mój Kamil budzi się w nocy co 2,5h. Wycwaniłam się bo biorę go do łóżka daję cyca i zasypiam jeszcze przed nim. Wiem, potem będzie ciężko go odzwyczaić od spania z nami, ale teraz jeszcze ciężej jest czekać aż zje i go przenosić do łóżeczka. Spróbuj pospać w ciągu dnia jak Kuba śpi (jeśli są takie chwile).
 
reklama
U nas już odpadło nocne wstawanie, Oliwka jak zaśnie koło 20 to ładnie śpi do rana :-) i mam nadzieję, że tak pozostanie :tak: no ale nadzieja matką głupich :baffled: .Poza tym w ciągu dnia mało co śpi, czasem tylko i wyłącznie na spacerku.No i trzeba jej poświęcać w ciągu dnia mnóstwo uwagi, bo jeśli się tego nie robi to można ogłuchnąć :-D
 
Do góry