reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sączące się wody płodowe w 24 tc

martini31

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej, właśnie dziś trafiłam do szpitala z sączeniem się wód płodowych. Jestem dopiero w 24 tc. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? A może słyszałyscie o dziewczynach, którym mimo wczesnego odchodzenia wód udało się jeszcze przez jakiś czas utrzymać dzidzię w brzuchu? Potrzebuje takich historii jak tlenu a sama nic nie mogę znalezc na ten temat ☹Powiem szczerze, że jestem załamana ta sytuacją. Maleństwo waży dopiero ok 650g.

reklama

kasiaa91

Rozwiązania
0
Sączą się przez co? Pęcherz jest pęknięty czy po prostu przecieka ?

Pamiętaj, że wody płodowe ciągle się produkują. Jeśli to tylko niewielkie sączenie to masz dużą szanse na zasklepienie pęcherza i donoszenie ciąży nawet i do 40 tc.

Jak jesteś prowadzona, jak ze wstawaniem itp?
Wprowadzono antybiotyki? Jakie masz crp?
Jaki jest stan malucha?

Zagrożeniem przy sączących się wodach i leżeniu plackiem jest to, że w pochwie tworzy się małe bajorko będące idealnym miejscem dla rozwoju bakterii.
Stąd ważny jest antybiotyk, ważne są probiotyki i higiena. Nie martw się na zapas - niedługo w razie czego maluch będzie mógł dostać sterydy na płucka, które zabezpieczą go gdyby trzeba było go wcześniej urodzić.

martini31

Rozwiązania
0
Sączą się przez co? Pęcherz jest pęknięty czy po prostu przecieka ?

Pamiętaj, że wody płodowe ciągle się produkują. Jeśli to tylko niewielkie sączenie to masz dużą szanse na zasklepienie pęcherza i donoszenie ciąży nawet i do 40 tc.

Jak jesteś prowadzona, jak ze wstawaniem itp?
Wprowadzono antybiotyki? Jakie masz crp?
Jaki jest stan malucha?

Zagrożeniem przy sączących się wodach i leżeniu plackiem jest to, że w pochwie tworzy się małe bajorko będące idealnym miejscem dla rozwoju bakterii.
Stąd ważny jest antybiotyk, ważne są probiotyki i higiena. Nie martw się na zapas - niedługo w razie czego maluch będzie mógł dostać sterydy na płucka, które zabezpieczą go gdyby trzeba było go wcześniej urodzić.
Nikt mi nie mówił, czy to pęknięcie czy przeciekanie. Jutro zapytam. Wyników crp jeszcze nie było na popołudniowym obchodzie. Dostałam antybiotyk. Jakie probiotyki polecasz? Powiem mężowi, żeby kupił i dowiózł. Dostałam pierwsza dawkę sterydow. Idziemy tymi 4 dawkami co 12h.

martini31

Rozwiązania
0
Jest z nami mama z dzielnym urodzonym już chłopcem 🥰
Znam tę historię. Dzisiaj poczytałam, dziewczyny z grudniowek mi polecily. Mama Dominika jest mega silna osoba. Podziwiam ją bardzo. A sam maluszek walczy jak lew, jest mega silny i jesli chodzi o oddychanie i picie mleczka od mamusi. Super, że usg glowki wciąż bez zastrzezen. Idzie jak burza z rozwojem ten mały szkrab. I oby tak dalej i żeby jak najszybciej mógł trafić do domku, do kochającej i czekającej rodziny.

Eryka25

Rozwiązania
0
Znam tę historię. Dzisiaj poczytałam, dziewczyny z grudniowek mi polecily. Mama Dominika jest mega silna osoba. Podziwiam ją bardzo. A sam maluszek walczy jak lew, jest mega silny i jesli chodzi o oddychanie i picie mleczka od mamusi. Super, że usg glowki wciąż bez zastrzezen. Idzie jak burza z rozwojem ten mały szkrab. I oby tak dalej i żeby jak najszybciej mógł trafić do domku, do kochającej i czekającej rodziny.
Wcześniaki są bardzo waleczne. Mój jest z 33 tygodnia i był bardzo silny. Szybko doszedł do siebie po odmie opłucnej, śpiączce i litrach lekow jakie dostal. Teraz ma 4 lata i wogóle nie widać że jest wcześniakiem. Trzymam za Was kciuki

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Hej, właśnie dziś trafiłam do szpitala z sączeniem się wód płodowych. Jestem dopiero w 24 tc. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? A może słyszałyscie o dziewczynach, którym mimo wczesnego odchodzenia wód udało się jeszcze przez jakiś czas utrzymać dzidzię w brzuchu? Potrzebuje takich historii jak tlenu a sama nic nie mogę znalezc na ten temat Powiem szczerze, że jestem załamana ta sytuacją. Maleństwo waży dopiero ok 650g.
Witaj. Takich historii jest mnóstwo. Dobre prowadzenie pozwala donosić ciążę nie tylko do bezpiecznego dla malucha terminu, ale do dnia porodu. Póki co jest wcześnie i dobrze, gdyby udało wam się pozostać w dwupaku ok 5 tygodni. Tak do 29tc. Jeśli jednak się nie uda to z całą pewnością zrobią wszystko, by dać mu szansę na życie. Tu każdy dzień jest na wagę zlota.
Z całą pewnością nie wolno ci chodzić, bo grawitacja może sprawić, że pęcherz pęknie, wody odejdą i zacznie się akcja porodowa. A trzeba zrobić wszystko, by jeśli się da, to ja powstrzymywac.
Musisz dbać teraz bardzo, by nie mieć zaparc, by nie spinać brzucha, by leżeć, bo siedzenie też powoduje nacisk na pęcherz plodowy. A więc dużo pij, jedz kiszonki (to też naturalny i jeden z lepszych probiotyków), dziewczyny polecały sobie błonnik z pingwinkiem. Mi wystarczyły buraki. Podmywaj się szarym mydłem, można kupić w płynie. Z probiotyków ginekologicznych dobrze działa TRI.vagin. jest super, bo go łykasz. Mankament taki, że przechowuje się w lodówce. Teraz najważniejsze to opanować stan zapalny i by nie rozpoczęła się akcja porodowa. Wody płodowe oprócz tego, że się odnawiają (trzeba dużo pić) to też można je dolewać.
A więc leż i pachnij. Teraz jesteś inkubatorem, najlepszym jaki ma dziecko. Kradnijcie dzień po dniu do jak najbezpieczniejszego terminu. Poczytaj książkę, słuchaj muzyki, oglądaj głupie filmy by odciążyć głowę. Może masz jeszcze inny sposób na stres... Teraz wszystko dozwolone. Ja dużo gadałam do dziecka. Oprócz tego wierzę w cuda... One się zdarzają każdego dnia. Takiego cudu ci życzę, byś wytrzymała do conajmniej 38tc

martini31

Rozwiązania
0
Witaj. Takich historii jest mnóstwo. Dobre prowadzenie pozwala donosić ciążę nie tylko do bezpiecznego dla malucha terminu, ale do dnia porodu. Póki co jest wcześnie i dobrze, gdyby udało wam się pozostać w dwupaku ok 5 tygodni. Tak do 29tc. Jeśli jednak się nie uda to z całą pewnością zrobią wszystko, by dać mu szansę na życie. Tu każdy dzień jest na wagę zlota.
Z całą pewnością nie wolno ci chodzić, bo grawitacja może sprawić, że pęcherz pęknie, wody odejdą i zacznie się akcja porodowa. A trzeba zrobić wszystko, by jeśli się da, to ja powstrzymywac.
Musisz dbać teraz bardzo, by nie mieć zaparc, by nie spinać brzucha, by leżeć, bo siedzenie też powoduje nacisk na pęcherz plodowy. A więc dużo pij, jedz kiszonki (to też naturalny i jeden z lepszych probiotyków), dziewczyny polecały sobie błonnik z pingwinkiem. Mi wystarczyły buraki. Podmywaj się szarym mydłem, można kupić w płynie. Z probiotyków ginekologicznych dobrze działa TRI.vagin. jest super, bo go łykasz. Mankament taki, że przechowuje się w lodówce. Teraz najważniejsze to opanować stan zapalny i by nie rozpoczęła się akcja porodowa. Wody płodowe oprócz tego, że się odnawiają (trzeba dużo pić) to też można je dolewać.
A więc leż i pachnij. Teraz jesteś inkubatorem, najlepszym jaki ma dziecko. Kradnijcie dzień po dniu do jak najbezpieczniejszego terminu. Poczytaj książkę, słuchaj muzyki, oglądaj głupie filmy by odciążyć głowę. Może masz jeszcze inny sposób na stres... Teraz wszystko dozwolone. Ja dużo gadałam do dziecka. Oprócz tego wierzę w cuda... One się zdarzają każdego dnia. Takiego cudu ci życzę, byś wytrzymała do conajmniej 38tc
To mnie zaskoczyłaś. Lekarze pozwolili mi siadać a nawet chodzić i tak też robiłam 😱 tzn nie chodziłam dużo ale do toalety, pod prysznic, na badania na sam koniec korytarza szłam po nogach ☹

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
To mnie zaskoczyłaś. Lekarze pozwolili mi siadać a nawet chodzić i tak też robiłam tzn nie chodziłam dużo ale do toalety, pod prysznic, na badania na sam koniec korytarza szłam po nogach
U mnie wody się nie sączyły tylko odeszły. Może dlatego postępowanie było inne.
Czytałaś drogę @Wiola35* ona z tego co pamiętam też leżała pupa do góry. Może w Krakowie inaczej się postępuje.
Najważniejsze, to zachować spokój. Wiem, że czasem pozwalają do ubikacji chodzić, ale nie wiem od czego to zależy.
Teraz proponuje się przespać, a jutro porozmawiać z lekarzami

reklama

martini31

Rozwiązania
0
U mnie wody się nie sączyły tylko odeszły. Może dlatego postępowanie było inne.
Czytałaś drogę @Wiola35* ona z tego co pamiętam też leżała pupa do góry. Może w Krakowie inaczej się postępuje.
Najważniejsze, to zachować spokój. Wiem, że czasem pozwalają do ubikacji chodzić, ale nie wiem od czego to zależy.
Teraz proponuje się przespać, a jutro porozmawiać z lekarzami
Za 1,5 godziny przyjdą z zastrzykiem ze sterydem więc dużo nie pospie ale spróbuję.

kasiaa91

Rozwiązania
0
Nikt mi nie mówił, czy to pęknięcie czy przeciekanie. Jutro zapytam. Wyników crp jeszcze nie było na popołudniowym obchodzie. Dostałam antybiotyk. Jakie probiotyki polecasz? Powiem mężowi, żeby kupił i dowiózł. Dostałam pierwsza dawkę sterydow. Idziemy tymi 4 dawkami co 12h.
Może być spokojnie lakcid doustny

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Sączące się wody płodowe w 15 tc?? Potrzebuję porady 5
villandra8 Niemowlę 5 mieisęcy - dziwne sączące się krostki na głowie / TRIDERM Forum pediatryczne 2
Paulinade 7 miesięczne niemowlę mniej się uśmiecha Rozwój i zabawy 3
L Martwię się o mojego 5 latka. BB psycholog dziecięcy radzi mamom 0
aniaslu Podzielę się z tobą. Idea i regulamin. Podzielę się z tobą. Miejsce wymiany. 8
Madziuska324 Ból piersi Potrzebuję porady 23
A Ciąża po poronieniu. Jak przestać się bać? Ciąża, poród, połóg 33
Węgorz Mam 17 lat a potrzebuje udać się do ginekologa. Potrzebuję porady 72
Węgorz Czy ten test jest pozytywny? 3 dni spóźnia mi się okres myślę spróbuję. Druga kreska bardzo bladziutka... Potrzebuję porady 15
V Kupa ? Jest się czym martwić ?- zdjęcie Niemowlaki 8
ratenmahenhofff Sączenie się wód płodowych Potrzebuję porady 11
M 6 tydzień boje się ze coś jest nie tak Potrzebuję porady 18
B Prężenie się, gazy niespokojny sen Noworodek 44
F Starzejące się przedwcześnie lozysko Potrzebuję porady 2
Ewelina7x Cześć ja się chciałam was spytać na który wam to miesiąc wygląda ciąży??! Ciąża, poród, połóg 43
I Czy mogę zacząć się cieszyć ? Test Potrzebuję porady 20
Katarzyna32 Zbliżajacy się termin porodu a brak skurczy Ciąża, poród, połóg 11
Wiedźma_z_gór On niby się zgodził... Relacje rodzinne 5
M Mój 3 latek nie chce jeść ani załatwiać się w przedszkolu Przedszkolaki 14
Flowersik Starać się czy nie ;( Staramy się 32
U Katar i slinienie się Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 1
marina7 Co ile dni się starałyście w udanym cyklu? Staramy się 18
C Kiedy mogę się spodziewać owulacji? Potrzebuję porady 4
Domamicia Bardzo się niepokoje proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 35
aniaslu Proszę, nie ucz dziecka, że zabawnie jest bać się kogoś, kto wygląda inaczej Pytanie tygodnia 3
M Poród SN z tokofobią - zmusić się? Ciąża, poród, połóg 21
M Stymulacja - Późna Owulacja - Staranie się o dziecko Staramy się 6
R Dzieci, które nie chcą bawić się same. Potrzebuję porady 23
A Czy jest się czym martwić? Proszę o pomoc Potrzebuję porady 3
O Spóźnia się Staramy się 34
Olgaocz Po jakim czasie wiadomo ze udala się transfer?? Ciąża po inseminacji 13
A Brak miesiączki Potrzebuję porady 6
Marzena_29 Jak rozwijają się wcześniaki Potrzebuję porady 9
D Ciąża z krwiakiem - czy któraś z mam się z tym zmaga? Przyszłe mamy 23
agatella93dw 4 tygodniowe dziecko zsunęło się z kolan na podłogę, z wysokości narożnika Noworodek 5
N Poczęcie w dni niepłodne Staramy się 34
Paulinax Kilkumiesięczne starania się o ciążę. Co dalej? jak działać? Jak sobie radzić? Staramy się 4
L Miesięczne niemowlę obraca się na brzuszek Potrzebuję porady 2
N po jakim czasie starań udało się wam zajść w ciążę? Staramy się 26
s.magdalena339 Pomocy! Poród się zaczyna???? Potrzebuję porady 9
s.magdalena339 Zbliżający się poród Ciąża, poród, połóg 3
nowamloda12 Spóźniająca się miesiączka Potrzebuję porady 3
A Napinanie się dziecka Potrzebuję porady 7
T Kiedy pierwszy raz się umówić do ginekologa Potrzebuję porady 3
8 Zanim się zdecyduje Adopcja 5
M Trzęsącą się Brodka, warga u niemowlaka Potrzebuję porady 2
L Jak można zarazić się cytomegalią Ciąża, poród, połóg 8