reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sałatka - pomysły??

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 162
Mam ochotę zjeść na kolację sałatkę, ale wszystkie, co mi przychodzą do głowy już mi się przejadły.
Podrzucicie jakieś pomysły??
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki za pomysły!!

A co do wczoraj - to okazało się, że mam w lodówce łososia z terminem "do jutra" i kilka napoczętych serków almette... Więc skończyło się na kupieniu bagietki i wykonaniu kanapeczek: bagietka/serek/łosoś/sok z cytryny/pieprz. I miałam jeszcze wino do tego ;-)

Ale niektóre pomysły powyżej ciekawe i na pewno wypróbuję :)
Czy to ma być sałatka z węglowodanami?

Ja proponuję, składniki dla jednej- dwóch osób, sałatkę z ryżem i tuńczykiem:

Pół torebki ryżu (ulubiony rodzaj, u mnie zazwyczaj jaśminowy),
Pół puszki tuńczyka w kawałku z wody,
Ogórek kiszony,
Czerwona papryka,
Kawałek cebuli,
Dwa suszone pomidory,
Oliwa z oliwek,
Pieprz ziołowy, pieprz, zioła prowansalskie.

Ugotować ryż, przełożyć do miski, dodać tuńczyka, pokrojone w kostkę: ogórek kiszony, paprykę czerwoną i cebulę, pokrojone drobno suszone pomidory, łyżeczkę oliwy, doprawić i wymieszać.

Smacznego:)
 
reklama
Dzięki za pomysły!!

A co do wczoraj - to okazało się, że mam w lodówce łososia z terminem "do jutra" i kilka napoczętych serków almette... Więc skończyło się na kupieniu bagietki i wykonaniu kanapeczek: bagietka/serek/łosoś/sok z cytryny/pieprz. I miałam jeszcze wino do tego ;-)

Ale niektóre pomysły powyżej ciekawe i na pewno wypróbuję :)
 
Rozwiązanie
Do góry