reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sałatki i inne lekkie przekąski:)

Hmm ja z ryżu (ale z troche mniejszej ilości) robię sałatkę. Tuńczyk, gotowane jajka, puszka kukurydzy, ryż, wszystko zmieszane z majonezem, doprawione solą pieprzem. Prosta i smaczna.
 
reklama
Ja z ryżem też sałatkę robię. "Żółta" ją nazywam. Ryż, wędzony kurczak lub tuńczyk, ananas, ser żółty w kosteczkę, kukurydza, majonez....
 
Tygrysku-pisałaś, że piekłaś to bounty. Ja właśnie tak myślę, ze upiekę je na urodziny jak przyjdzie rodzinka. Mam jednak pytanko: czy tą polewę podgrzewałaś na parze??? Jesli tak to jak. bo szczerze mówiąc jeszcze nie robiłam tak polewy. Aha, i czy jest smaczne?:-)
 
ciasto jest rewelacyjne, a co do polewy to nastawiasz garnek z wodą i nastawiasz na gaz czy co tam masz a do aluminiowej miseczki włożyłam czekolade i margaryne i jak woda zaczynała się gotowac to polewa topniała i składniki sie łaczyły.
 
Dzięki Tygrysku!:-) Jutro zabieram się za pieczenie, mam nadzieję że też wyjdzie mi przepyszne.
 
Tak się naczytałam i tez postanowiłam zrobic jutro BOUNTY :-). Ciekawe czy nam tez tak bardzo posmakuje (pewnie tak, bo w sumie to mało jakie słodkości mi nie smakują - taki ze mnie słodyczowy potwór).

W zeszły weekend jałam przepyszna sałatkę i tak nam posmakowała, że robiłam ją 2 razy w ciągu tygodnia. Nazywa się GYROS (albo KEBAB) i jest banalna. To jest sałatka warstwowa więc nie mieszamy składników tylko układamy jedno na drugim.

Składniki:


* 2-3 piersi z kurczaka
* przyprawa Gyros (ja używam Kotanyi)
* 1 cabula albo 1/2 pora
* ogórki konserwowe
* 1 puszka kukurydzy konserwowej
* ketchup
* majonez
* kapusta pekińska
* łyżka vegety
* olej do smażenia

Przygotowanie:

Pokroic kapustę pekińską, posypać vegeta i odstawić. Mięso umyć, pokroić w kostkę, usmażyć z przyprawą i wyłożyć do miski. Cebule albo por drobno pokroić i wyłożyć na usmażone mięso. Następnie pokroic ogórki i dodać miski. Rozsmarowac warstwe ketchupu. Wysypać kukurydzę i rozsmarować warstwę majonezu. Na koniec wszystko przykryć warstwą kapusty pekińskiej.

Ostatnim razem miałam zostały mi 2 nogi z rosołu, obrałam je, podsmażyłam z przyprawą i dodałam do sałatki zamiast piersi. Smakowało równie dobrze.



 
ciacho się udalo?
co do gyrosa to ja układam arstwami tak:
kapusta pekińska
mięskkkkkko dobrze przyprawione gyrosem i obsmarzone na szybko
cebula w dorobna kostkę
ogóreeeeeeeeeeek kiszony drobna kostka bez soku
papryka czerwona w drobna kostkę
kukurydza
sos czonsnkowy (majonezzzzzzz, śmietanka do zup i sosów i moc czosnku)
ketchup kotlin albo pudliszki
kapusta pekińska

co do ilości składników to wszstko na oko w zalezności od liczebności chętnych i wielkości misy
 
Niestety nie za bardzo udało mi sie to ciasto :-:)-:)-(. Cos musiałam spie***yć bo biszkopt za mało wyrósł, a masa trochę za rzadka. Nastepnym razem będzie w sam raz :-)
 
mase tzn mleko z wiórkami gotuje sie 20 minut, a proporcje są na małą blaszkę i tu pewnie przedobrzyłaś, szkoda że nie wpadłam wcześniej żeby ci zwrócic na to uwagę, bo moja bratowa tak samo zrobiła biszkopt za mały a masa za rzadka
 
reklama
Mi też biszkopt wyrósł mizernie!!! Na początku się załamałam, ale jak zrobiłam masę (wyszła gęsta) i polewę, to stwierdziłam, że mogę nim poczęstować gości:-) Wszystkim bardzo smakowało oczywiście łącznie ze mną:-D:-D
 
Do góry