reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Jeszcze nie samotna ja rodzilam na karowej i jesli chodzi o porod super- rodzilam z moja mama, mialam wlasna sala, i nie oplacalam poloznej. Jednakze chodzilam w ciazy do lekarza pracujacego tam, wlasnie po to bym sie dostala, a poza tym fajny jest. I wszystko super podczas porodu - no moze zbyt dlugo zwlekali z nacieciem i przez to nameczylam, a tak czy siak w efekcie koncowym trzeba bylo naciac. Gorzej po porodzie, bo tam wszystko i wszystkich maja w d****. O wszytsko trzeba sie doprosic, mi przy wypisie okazalo sie ze zapomnieli o jakis waznych badaniach dla malucha, a dzien po porodzie lekarka przyszla i powiedziala mi ze moje dziecko jest chore, ja mialam lzy w oczach, a potem wrocila i dodala ze pomylila dzieci. Hardcore, wiec podsumowujac porod ok, potem ch****.

Cukiereczek u mnie podobnie, dostalam bebilon pepti, malyy nie chcial go pic i potem nutramigen. I co to znaczy ze lekarz nie chce? Popros o skierowanie do alergologa i od tego lekarza bedziesz dostawac.

Carlaa ja poslalam synka do zlobka i jest super. Maly sie swietnie tam czuje, a ja moge pieniadze zarabiac. Fakt ze jest to prywatny zlobek i opiekuja sie nim bardzo dobrze, jest malo dzieci okolo 12, ale widac ze Mikolaj sie tam dobrze czuje. Jakbys miala jakies pytania, to smialo.

wybaczcie ale ja znowu jestem chora, choruje co miesiac od porodu, nie rozumiem dlaczego.
 
reklama
Jeszcze nie samotna ja rodzilam na karowej i jesli chodzi o porod super- rodzilam z moja mama, mialam wlasna sala, i nie oplacalam poloznej. Jednakze chodzilam w ciazy do lekarza pracujacego tam, wlasnie po to bym sie dostala, a poza tym fajny jest. I wszystko super podczas porodu - no moze zbyt dlugo zwlekali z nacieciem i przez to nameczylam, a tak czy siak w efekcie koncowym trzeba bylo naciac. Gorzej po porodzie, bo tam wszystko i wszystkich maja w d****. O wszytsko trzeba sie doprosic, mi przy wypisie okazalo sie ze zapomnieli o jakis waznych badaniach dla malucha, a dzien po porodzie lekarka przyszla i powiedziala mi ze moje dziecko jest chore, ja mialam lzy w oczach, a potem wrocila i dodala ze pomylila dzieci. Hardcore, wiec podsumowujac porod ok, potem ch****.

Cukiereczek u mnie podobnie, dostalam bebilon pepti, malyy nie chcial go pic i potem nutramigen. I co to znaczy ze lekarz nie chce? Popros o skierowanie do alergologa i od tego lekarza bedziesz dostawac.

Carlaa ja poslalam synka do zlobka i jest super. Maly sie swietnie tam czuje, a ja moge pieniadze zarabiac. Fakt ze jest to prywatny zlobek i opiekuja sie nim bardzo dobrze, jest malo dzieci okolo 12, ale widac ze Mikolaj sie tam dobrze czuje. Jakbys miala jakies pytania, to smialo.

wybaczcie ale ja znowu jestem chora, choruje co miesiac od porodu, nie rozumiem dlaczego.

Dziekuje pieknie za odpowiedz, czyli na Karowej warunki w miare? na ich stronie te sale wygladaja bardzo schludnie, ale zawsze warto poznac czyjas opinie, a co do opieki po to wlasnie dlatego mysle o tym zeby wynajac polozna zeby mial mi kto pomoc.
 
Kasia to masz teraz zagadkę z tym byłym... Ja też tak miałam, że chodziłam spać bardzo późno, a wstawałam koło południa, ale już się przestawiłam.
Justysia jak na kasę chodzisz to chyba przez całą ciążę 3 usg robią, ale nie wiem dokładnie, tak czytałam. Ja chodzę od początku prywatnie do jednego z najlepszych w moim mieście, bo kiedyś to latałam do takiej kliniki na kasę, to mi tabletki przepisywały bez badań i nigdy cytologii mi nie zrobiły, a wystarczyło że też tam poszłam prywatnie, to nawet usg mi zrobiła!! Wolę płacić i mieć pewność, chociaż tak też nie powinno być, bo nie każdego stać. Mnie te wizyty finansowo rujnują, co 3 tygodnie chodziłam, teraz co 2. Ale końcówka więc wytrzymam... A jeśli chodzi o witaminy to możesz kupić tańsze, ja dostałam od koleżanki falvit mama, tam jest wszystko co trzeba, ale biorę je wtedy gdy skończy mi się centrum materna z dha. Wcześniej brałam feminatal metafolin z dha, ale centrum ma więcej witamin i minerałów więc je kupouję. Ale po porodzie będę brała ten falvit.
I też jestem ciekawa co do pępka, bo niby najlepiej nie używać niczego (było tak w gazecie) ale przecież każda mama czegoś używa, tylko czego??
Alicja ja właśnie słyszałam że hipp jest dobry, ale sama się przekonam co małej podpasuje... A z dniem babci i dziadka to nie wiem, moja będzie miała tylko moich rodziców i nie wiem jakbym się zachowała na Twoim miejscu...
Katerinka tak jak pisałaś poszłam do okulisty- i mam nosić okulary!! Ale takie badania mi zrobiła że szok, z 30 minut trwały, i jeszcze takie krople mi do oczu wpuściła że długo nic nie widziałam, wszystko rozmazane, a samochodem pojechałam i wracałam na pamięć :) Ale zanim te okularki wyrobie to trochę minie, wózek trzeba kupić i jeszcze tatę muszę do okulisty wysłać...

wstrzymaj sie narazie zkupnem okularow bo mi tez kazala sie wstrzymac,jeszcze czeka cie porod wiec tez sie pogorsza ale po okolo 3 miesiaca zycia dziecka ma wszystko wrocic do normy to moze wtedy warto isc na badania i zamowic okulary

a ja juz wiem czemu sie zle czuje,mam zle wyniki,lekarz zalecil odpoczywac:baffled: i zaleca zmiany diety ,bo widocznie przez karmienie maly wszytsko ssie a na tym cierpi moj organizm,,ale nie przestane karmic,o nie,dal mi pare wskazowek,troche swiezego powietrza i powinnam odzyskac swoja energie.i zasugerowal ze ktos inny moze powinien mnie troche odciazyc od malego zeby dojsc do siebie,latwo powiedziec jka maly nie chce z nikim zostac ,bo zaraz placze. jakos to bedzie.
ps.ja dzwonie na dzien babci i dziadka ,bo na to zasluguja.takie moje zdanie,
pozdr
 
U mnie w mieście jest tylko jeden żłobek, a miasto ma ok 100 tyś mieszkańców :) Ale władze mają to w d.... bo ich ten problem nie dotyczy. Prywatnego niestety nie ma żadnego... Mam jeszcze trochę czasu żeby to przemyśleć, ale fajnie Kabaretka że synkowi jest tam dobrze, pewnie miałaś obawy i nasłuchałaś się, że żłobki nie są dobre. Przynajmniej ja tak słyszę, że jak coś to tylko opiekunka. Ale znajdź dobrą nianię i za przyzwoite pieniądze- wiadomo że ja chcę zaoszczędzić, a opiekunka zarobić :)
Jeszcze nie samotna ja też miałam dylemat- czy rodzić w szpitalu blisko domu, czy starać się dojechać do szpitala, gdzie ordynatorem jest mój lekarz, bo tam ponoć jest świetnie, a tu blisko to nie za bardzo. Ale zobaczymy jak będzie.
A mi tatuś właśnie awanturę zrobił bo zupa się zepsuła, powiedział że jak tak będę karmiła dziecko to coś tam, zaczął trzaskać drzwiami, to ja do niego żeby mnie uderzył jak mu ulży, a on na to- mogłem to zrobić 9 miesięcy temu... I wyszła prawda, wiem, że go zawiodłam, ale kur.. mać, on zawsze mi takie sceny robi jak jest zły, a mnie teraz brzuch z nerwów boli. I jeszcze ta cała awantura bo on głodny odbyła się na oczach chłopaka mojej siostry, ale tatuś w dupie to ma i morde drze. Dzień w dzień ma obiad pod nos podany, kanapki do pracy zrobione, wyprane, wyprasowane, w domu palcem nie kiwnie, nawet w remoncie mi nie pomógł. Ciężko pracuje, ale ja w domu też mam robotę, ale to facet i nigdy kobiety nie będzie szanował, nawet jeśli jest jego córką...
Katerinka ja i tak teraz bym ich nie kupiła, szkoda mi pieniędzy, aż tak ślepa nie jestem :) Ona mówiła że po porodzie się nie polepszy, ale ja i tak później pójdę jeszcze raz dla pewności, i to do innego lekarza.
 
dziewczyny te z wawy, gdzie rodzilyscie, wiem ze to nie watek o tym ale tak kilka zdan tylko prosze:) bo mnie tu strasza ze jak poloznej nie wynajme to bedzie kiepsko:( a chce jechac na karowa, bo ladne sale pojedyncze i porod rodzinny bezplatny.

Ja rodziłam na Inflanckiej. U mnie była sprawa tego typu, że mój gin nie pracował w tamtym czasie w żadnym szpitalu, więc w żadnym nie miałam pewności, że mogę rodzić (zresztą wiesz jak jest w Wawie). Jak byłam po terminie, to wybrałam się do jednego ze szpitali, ale tam byli tak chamscy, że po każdej wizycie z płaczem wychodziłam. Robili mi łaskę, że zrobią ktg, raz w ogóle nie zrobili, więc pojechałam na Inflancką i tam mnie przyjęli od razu jak tylko powiedziałam, że jestem 10 dni po terminie. Rodziłam z mamą, na sali ogólnej, ale za darmo było rodzenie z osobą towarzyszącą. Byłam oddzielona ścianką i zasłoną. Ja bym się zastanowiła nad wynajęciem położnej, wg. mnie to zbędne, bo jak jesteś w bólach i czekasz na rozwarcie to tak naprawdę nic Ci nie da położna, ona nie urodzi za Ciebie, a jak będzie już druga faza porodu, parcie, to wtedy położna przecież przyjdzie, powie, kiedy przeć, kiedy nie. Dla mnie najważniejsza była obecność mojej mamy. Na Inflanckiej przyjmują wszystkich, ale za to wypuszczają po jednym dniu...Dla mnie to akurat było na plus, bo czułam ogromny dyskomfort w szpitalu. Wstydziłam się karmić, nie umiałam nic zrobić przy dziecku. Dopiero w domu czułam się swobodnie.A z jakiej dzielnicy jesteś jeśli można spytać? Ja z Bielan, ale o szpitalu Bielańskim nawet nie myślałam mimo iż mam do niego z kilometr.
 
W tej chwili mieszkam juz pod Warszawa, a jak to jest, czy jak sie zacznie to moze ja powinnam najpierw podzwonic i sie spytac czy przyjma, bo jak maja mnie tak odsylac to sie moge troszke zirytowac a po co mi to? jak przyjezdzasz do porodu to robione sa jeszcze jakies badania? jakies pobieranie krwi mimo ze np tydzien temu mialam je wszystkie robione?
 
Dziewczynki
Jutro jade na diagnostykę :-):-) Nie mogę się doczekać :-):-)
Wczorajsza Moja wizyta u dentysty nie doszła do skutku, ponieważ coś im się zepsuło i przełożyli Mi wizytę na 28 :| ...
Miłegooo dnia :*
 
reklama
Moje dwa Skarbki: córka i siostrzenica :-*
Wiktoria z dziadkiem i swoją zastawą stołową :-D
 

Załączniki

  • zdjęcia 044.jpg
    zdjęcia 044.jpg
    24,2 KB · Wyświetleń: 36
  • zdjęcia 060.jpg
    zdjęcia 060.jpg
    22,1 KB · Wyświetleń: 32
Do góry