reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Schemat żywienia 5,5 miesięcznego niemowlaka

witam
Kataryna
, a może mu się ulewa z zupełnie innych powodów niż myślisz? Moja Natalka nigdy nie ulewała. Nigdy... aż do teraz. Też się zastanawiałam, co się dzieje, aż w końcu zrozumiałam. Wcześniej mało się ruszała, a teraz non-stop fika. Nóżki do góry- brzuszek się gniecie, myk na brzuch- brzuszek się gniecie. Wszelkiego rodzaju kopnięcia nóżkami to też wstrząsy. Może to dlatego mu się ulewa...?
A moja rada taka: jeżeli jest ciepło- karm go na spacerku. Moja dziumdzia ma duży apetyt na świeżym powietrzu.
Aha, i ja karmię tak:
8-9 rano 180 kaszki z mlekiem do picia + tak pół słoiczka owoców
zjada to i dopiero po ok 4 godz jest głodna
12: 160-180 mleka, zależy od nastroju ;)
14.30-15.00 160-180 mleka, plus marchewka,
18.00 Kaszka do picia
21.00 180- 270 ;) mleka
i spać. W nocy się nie budzi. Aha, i wypija tak 300ml herbatki w ciągu dnia.
 
reklama
Mój Kamilek zjada mleko 180ml z dodatkiem kaszki ryżowej od 4mca już mu dosypuję ponieważ przedtem ciagle chciał jeść,więc pediatra kazała spróbować.Pierśią karmiłam przez 1.5miesiąca ale On ciągle chciał jeśc więc przeszłam na butelke.
Zjada..
7.00-8.00 180ml mleka
11.00-12.00 słoiczek deserka (jabłko ze słodką marchewka lub jabłko z winogroną)
15.00-16.00 180ml mleka
20.30-21.00 180ml mleka
w nocy nie budzi sie do jedzenia czasami rano o 5.00 zjada ale żadko kiedy
 
Jak ja bym chciała,żeby moja tak jadła:dry: U mnie teraz nawet ciężko jej wcisnąć pół słoiczka.

Ile posiłków innych niż mleko może jeść taki maluch? czy kaszka,owoc czy deserek owocowy mały i mały obiadek to za dużo? Maja oczywiście nie zjada pełnych porcji ;-)
 
lolkak : mój Tomcio zjada cały słoiczek obiadku(125g) w południe, owocki po południu (100g), dwa(czasem trzy) razy daję mu kaszkę ryżową na mleku, taka do picia z butelki- jedną rano i jedną przed snem-po 150 ml (czasem jedną późnym popołudniem ok.120 ml, zależy to od tego ile czasu zostało do snu i czy jest bardzo głodny). Nie sądzę, że jest to za dużo. Tomcio nie ma problemów z robieniem kupki, nie boli go brzuszek, ładnie rośnie, ale nie jest za gruby. Myślę, że podając mu częściej pokarmy łyżeczką szybciej opanuje sztukę "dorosłego" jedzenia. Należy jednak pamiętać by wypijał wystarczającą ilość mleka, gdyż jest ono wciąż głównym źródłem witamin i składników odżywczych.

Na daną chwilę "nasz" schemat wygląda tak:
5:00 100-120ml mleka
8:00-9:00 150 ml kaszka na mleku do picia
11:00-12:00 słoiczek(125g) obiadku
13:30-14:30 słoiczek owocków (100g)
15:30-16:30 120-150 ml mleka lub kaszki na mleku
19:00-20:00 150-170 ml kaszki na mleku z kleikiem do picia
poza tym niestety budzi się około 1 w nocy i wypija około 120 ml. Niestety ponieważ jakieś parę dni temu był kilku dniowy okres kiedy przesypiał cała noc bez jedzeni tj. do 5 rano. Nie wiem dlaczego znów się budzi-może ząbkowanie, bo chyba się zaczęło.No i wciąż nie chce wypijać więcej niż 120ml mleka, no chyba że jest z kaszką. Mimo wszystko- jest coraz lepiej, a wydłużanie przerw między posiłkami idzie coraz lepiej.



 
Kataryna problem w tym,że ona za bardzo nie chce mi ssać piersi:dry: Pociągnie może z 5minut przy czym co chwila i tak się odrywa i przysysa. MM mi nie wypije,bo nie akceptuje picia z butli a raczej 150 ml łyżeczką nie będę w nią wlewać, bo i tak nie wytrzyma tyle czasu w jednym miejscu na tyłku :-D
 
Witam
Mój synek niedawno skończył 5 m-cy
Schemat naszego karmienia wyglada tak
ok 6 butla tak 100 ml
potem ok 9 - 10 100 ml kaszki ryzowej
ok 12 robie mu 210 ml mleka czego wypija ok 150- 150
ok 15 pol sloiczka marchewki z lyzeczka kaszy manny (chyba za malo mu podaje i zaczne dawac caly)
pozniej ok 17 mleczko tez nie wypija wiecej niz 160
po 18 deserek jabluszko mu od niedawna podaje zaczelam od paru lyzek a dzis dam pol sloiczka
i pozniej po 19 przed 20 a czasem po 21 kleik kukurydziany na 210 ml mleka mu robie i czasem wypije duzo a czasem pol
potem to juz ok 2 czy 3 w nocy karmienie dawalam do dzis cyca na noc ale od jutra juz podam butelke
Napiszcie czy dobrze karmie swoje dziecko ;)
Pozdrawiam
 
Kupiłam kaszkę na Dobranoc Bobovity zamierzam jutro spróbować ją podać na kolacje. Jak dostała kleik to różnicy nie było,a nawet miałam wrażenie,że może ją brzuszek bolał. najgorzej mnie martwi to,że w dzień już prawie nic nie "cycoli "-no chyba,że odbija to sobie nocą,ale jak dla mnie to i tak za mało pije podczas tych częstych pobudek.
lolkak u nas tez sie zaczelo od niejedzenia w dzien.pociagnelo to za soba czestsze jedzenie w nocy-przktycznie wisial mi cala noc na cycku.ja bylam wycienczona bo "spalam" na siedzaco a on glodny i zachudzony od tego niedojadania.w koncu sie wkurzylam bo ilez tak mozna.tez nie chcial butli na poczatku i fochy byly.ale trzeba przetrzymac dziecko.jak zglodnieje to w koncu sie dossa do tej butli-tylko nie drastycznie naraz tylko np tal jak ja zacznij w dzien od butli.nie chgce ciae martwic ale u nas tez czasem bywalo nieciekawie...np karmilam mlekiem lyzeczka czasem przez pare dni albo w ogole nie raczyl mleka jesc-dostawal wtedy kaszke.do tego nie chcial pic nic (do tej pory nie chcial dopiero od 3 dni laskawie popija herbatke).wrtedy jeszcze bardziej stracil na wadze.dopiero teraz przestaje miec niedowage i zaczyna wszystko wygladac lepiej.

kataryna no to gratuluje :-) dawno tu nie wchodzilam a widze ze u was postepy duze :-) super :-) a bedzie jeszcze lepiej.nie martw sie-u nas tez dopiero od niedawna je po 150 ml mleka a czasem wiecej a ma juz 9 miesiecy.u moich forumowych kolezanek (dzieciaczki w wieku mojego) tez nie wszystkie jedza duze ilosci mleczka.takze spokojnie-bedzie dobrze.wazne ze te przerwy udalo ci sie wydluzyc...poza tym moj stasiek do tej pory wstaje w nocy na butle.znaczy czasem jest to o 3 czasem o 4 ale zawsze wstaje-nie przespalismy jeszcze ani jednej nocy w calosci.a zjada naprawde duze porcje np obiadku (300-350 ml) czy kaszy na gesto z deserkiem (220 ml)
baska a nie za malo razy w ciagu dnia je twoj maluszek?ostatnio patrzylam w schemat zywienia dla mojego malca a jest starszy i on powinien jesc 6-7 razy na dobe

lolkak u nas pamietam w 5-6 miesiacu jedlismy deserek kolo 10-11 ale niecaly, obiadek maly albo duzy kolo 17 i na kolacje kaszka-nie zawsze.niedlugo potem mieszalam juz zamiast deserku kaszke z owocami. i dosypywalam kleik do mleka wieczornego.wiec wydaje mi sie ze nie za duzo tych innych niz mleko posilkow.ale i tak trzeba obserwowac dziecko czy je brzuszek nie boli np i czy nie ma zaparc.no i waga oczywiscie :-)
 
Niestety kaszka na noc nic nie pomogła :dry: Już wymiękam z tym jej jedzeniem. Rano nic nie pije, koło 9 zje może z 70-80ml kleiku/kaszki. W obiad od czasu do czasu pół małego słoiczka zupki. Później tylko cyc 2 razy, czasem parę łyżeczek owocu. o 19 zaczyna kolację cyc.

Louise nie da rady jej napoić z butli,bo się dławi,wymiotuje,pluje. Jedynie z Medeli Calma udało mi się w nią wlać 30ml,ale później zaczęła gryźć smoczek:dry: Próbowałam juz ze swoim mlekiem,mm i pół na pół.,
 
lolkak a np herbatki nie pije z butli? a wklada rozne rzeczy do buzi i mamla?bo jak tak to sprobuj moze z niekapkiem z miekkim ustnikiem-ja kupilam na probe z tesco.maly troche mymlal troche pil ale chodzi o to ze sie przyzwyczail do tego ze cos leci do picia z butli.albo daj jej butle do zabawy z herbatka albo woda i niech probuje troche sama pic moze sie przekona...popytam sie dziewczyn moich jak rozwiazaly ten problem ze dzieci nie chca butli bo wiem ze pare mialo ale jakos mi umknelo szczerze mowiac.u mnie bylo latwo bo maly od poczatku przyzwyczajony do butli-ja dokarmiallam wieczorem i czasem w poludnie przed spacerem albo jak gdzies szlismy albo jak piwko wypilam.wiec niby przyzwyczahjony a tez czasem cyrki byly a 2 tyg w ogole butli nie chcial.my mamy aventa
 
reklama
Ja też kupiłam w tesco taką butelkę -kubek z miękkim ustnikiem:tak:Dawałam najpierw do zabawy,później trochę nalałam picia,ale jak wzięła do buzi to się zakrztusiła,bo za dużo poleciało. Dziś byłam u znajomej i tam o dziwo zjadła cały mały słoiczek obiadku a po powrocie do domu mały słoik owoców.Muszę częściej żywić ją po za domem ;-) Do tego parę razy krótki cyc ;-)
 
Do góry