reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Self-employed w UK

Wiesz co? Mam na rozkladzie sweterek ktory skonczyl sie na polowie plecow... Wyroslam z niego nim zrobilam wiecej.:-D To byla moja drugo robotka na drutach w zyciu, mialam 7 lat, a welenka byla na druty dwojki, wiec cieniutka i szlo powoli.
Bolerko mowisz? Pewnie da sie zrobic!
 
reklama
Dziewczyny, jak to jest? Zarejestrowalam dzialalnosc dobrze ponad miesiac temu, podobno poczta ma mi przyjsc "kwitek" na skladki ubezpieczeniowe a tu nic. Zaczynam sie zastanawiac czy faktycznie ma przyjsc, czy ja czegos nie zapierniczylam... Jesli ma przyjsc, to jak dlugo sie czeka? Orientuje sie ktoras?
 
klaczek,

ja rowniez jestem na tym samym etapie, czyli czekania na nr UTR. Powiedzieli mi, ze okres oczekiwania to okolo 4-6 tygodni. Pozostaje nam uzbroic sie w cierpliwosc.
 
Spokojnie,kwitek przyjdzie. Mój TŻ ma działalność otworzoną i ten kwitek wysyłają co 3 miesiące bo płaci się kwartalnie.Do niego pierwszy kwitek przyszedł chyba po ok 2 miesiącach po zgłoszeniu działalności. A po nr UTR to musieliśmy dodatkowo dzwonić i prosić o przysłanie bo nam sami od siebie nie przysłali.
 
I dalej mi nic nie przyszlo... To juz ponad 3 miechy, ide do Revenue.

Okazuje sie ze oni w systemie nic nie maja - jakby nigdy nic, a przeciez maila z potwierdzeniem zgloszenia dostalam... Szczerze mowiac glupia jestem.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny przed porodem bylam self employed...poszlam na macierzynski 2 tygodnie przed rozwiazaniem
skonczyl mi sie w czerwcu macierzynski ...i jestem znowu self-employed ale jest mi ciezko sie rozreklamowac...przedtem mialam swoich stalych klientow ale tyle miesiecy minelo i teraz ciezko mi znowu w to wejsc...jakies pomysly z reklama???
Brak kasy i zastanawiam sie czy dobry pomysl jest wziasc pod opieke dziecko w wieku mojej corci...bo na wakacjach w domu bylo dwoje maluszkow w tym samym wieku, super sie bawili i milo bylo sie opiekowac..a corka i tak sie opiekuje do tego mama ze mna mieszka...co sadzicie?
 
reklama
Witajcie,chciałam troszke odkopać ten temat ponieważ szukam informacji na temat selfemployed .Chce zgłosić selfemployed w domu , jestem krawcową , dostałam pozwolenie z mojej spółdzielni gdzie mieszkam , teraz pytanie - czy mam też zgłosić do Cancil tax że mam w domu bisnes ? Czy podniosą mi podatek za mieszkanie z tego tytułu ?
 
reklama
Do góry