reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

hejka kobietki!

witam się tylko i za chwilę zmykam bo padnięta jestem... chyba jeszcze nie jestem calkiem zdrowa

gratki kroczków wszystkim sierpniowym maluszkom które na dniach je postawiły :-)

a co do szczepienia to po tym szczepieniu tempka itp zwykle nie pojawiają sie odrazu tylko z opóźnieniem ok 7-10 dnia nawet dłużej więc tak jak pisze Pajka trzeba obserwować dziecko

buziaki i spokojnych nocy!
 
reklama
Witajcie Dziewczyny:) ja tylko tak na chwilkę żeby napisać że u nas wszystko w porządku, Jasiu tydzień temu w piątek już dobrze się czuł, więc akcja z wymiotami i złym samopoczuciem była jedno dniowa, w tym tygodniu miał katar i kaszel, ale chodził do żłobka, miał apetyt i dobry humor:)może choroba Jasia była przez ząbki bo w weekend przebiła mu się górna jedynka, a drugą i dwie dwójki też już praktycznie widać i na dole dwójki też już prawie wyszły, tylko jakoś nie mogą się przebić:). A co do szczepienia to ja też narazie przesunęłam o miesiąc, pani doktor to miała chęć szczepić Jasia na początku września jak byliśmy na kontroli, ale powiedziałam że bym wolała poczekać, bo mały rano i wieczorem ma katar, szczepienie teoretycznie mamy 3 października, ale to poniedziałek więc dziś będę dzownić żeby przełożyć to na jakiś piątek:) Moja mama rozmawiała z taką zaprzyjaźnioną lekarką i powiedziała, że skoro Jasio jest dzieckiem żłobkowym to lepiej go zaszczepić, powiedziała że wszystkie swoje wnuki szczepiła Priorixem, wszystkie miały szczepienie w terminie oprócz najmłodszego, bo się też trochę bali bo mały czasem się zachowywał tak jakby miał chorobę sierocą, więc odczekali ze szczepieniem jakieś 3 miesiące, a i powiedziała żeby szczepić tą szczepionką to dziecko musi być super zdrowe, więc jeśli Jasio nadal będzie miał katar na początku października to nie pozowolę go zaczepić i przełożymy na inny termin:) A z wagą u nas lepiej, od marca do czerwca przytył 80g, a od czerwca do września wg wagi w przygodni już 1200g, wg naszej w domu trochę więcej:) więc pani doktor stwiedziła że jak na Jasia to i tak dużo:) i wg wagi w przychodni waży teraz 8kg:) więć wkońcu nie ma już tej szóstki z przodu bo w lutym Jasio podwoił swoją wagę i ważył 6,4kg no i potem to 6 kg z przodu ciągnęło się za nim aż do czerwca. Uciekam popracować, bo za jakieś 2 godzinki jedziemy dziś do szczecina na wesele:) MIŁEGO WEEKENDU i GRATULACJE dla chodzących Maluchów
 
U nas reakcji po szczepieniu żadnej, nie miałam żadnych obaw, Wojtuś nawet nie zapłakał przy wkłuciu. Z jego waga nie wiem jak jest, nie waże go i nie rzywiązuje do tego zbytniej uwagi, pani doktor przy badaniu stwierdziła że waga powyżej średniego centyla ok 11 kg a wzrost idealny. Je jak ma ochotę, trochę z kaszkami się opuścił ale to z powodu innych pyszności które mu posmakowały i woli to.
 
Witam się piątkowo,
na dworze już chłodniej, choć nadal słonecznie. Marcin coś zaczął marudzić...może spać Mu się chce....wczoraj była niania, zapomniał ją :-( ma przychodzić na "przyzwyczajanie", bo październik już tuż, tuż....
Madzia dobrze, że z Jasiem ok i przybrał na wadze :-)miłej zabawy na weselu:tak:
andzia gratki za pierwsze kroczki :-)
Miałam przerwę w pisaniu, bo musiałam uśpić Małego. Teraz smacznie śpi...ciekawe jak długo:confused2:wczoraj zdrzemnął się 20 minut i był gotowy do zabawy ale o 15:25 Go zcięło;-)
Może zrobię sobie kawkę:tak:posiedzę troszkę, a co;-) w niedzielę przyjedzie do nas mój Tato, pewnie posiedzi tydzień:-D Dziś przyszły mi 2 kg orzechów piorących, wczoraj kupiłam, ekspresowa przesyłka:-) muszę pójść do znajomej i się podzielić, będziemy miały na dłuższy czas :-)
Miłego dnia!
monika zagłosowane!
 
anussia jak dla mnie to fajna i ekonomiczna sprawa. Piorę w nich od jakiegoś czasu i jestem zadowolona. Na początek kupiłam sobie 0,5 kg na próbę. Jako wybielacz można stosować sodę oczyszczoną, jeśli chcesz zapach, to dodajesz kilka kropel olejku (ja dodaję sporadycznie). Ceny możesz sprawdzić na all, ale np ja kupiłam 2 kg za 44 zł, a wg dostawców 1 kg starcza na ok rok :-)
 
Hej :-) Odsprzedam pieluchy Dada. Mały jest na nie niestety uczulony, a dziadek kiedyś zaszalał i kupił trochę przydużo
sorry2.gif
Mamy 4 paczki rozmiaru 5. Sprzedam za 19,99 za paczkę
biggrin.gif
Oczywiście nie sprzedaję tego tylko w opcji 4 paczek łącznie, jeśli ktoś chce kupić 1 to nie ma problemu :-) Odbiór osobisty w Warszawie, mieszkam na Mokotowie (dokładnie Służew), mąż pracuje na Ochocie (na Banacha) więc nie ma problemu, żeby on je podrzucił gdzieś w okolicy w umówione miejsce. Może być i jakaś stacja metra czy coś w tym stylu bo blisko mamy. Jesli ktoś jest zainteresowany to proszę o wiadomość na priv :-)
 
reklama
Hehe no tak w mieście są.Fakt,pamiętam że w piwnicy u mnie w bloku tzn.teraz u moich rodziców ciągle wysypywali trutkę na myszy.Kurczę przestraszyłaś mnie tymi chorobami,jest Nati,ja w ciąży...:-(
I też z dwojga złego wolę myszy niż pająki i prusaki :-)
A ile synek teraz waży? Jutro jedziemy z Nati na szczepienie,też się dowiem bo mało ostatnio przybierała na wadze i malutko je.Boję się tego szczepienia :baffled:
MAly wazy 10 kg, a w lipcu wazyl ok. 9150. Ale jeszcze nie potroil wagi urodzeniowej.
hej mamusie

ja na szybko, bo z czasem u mnie kiepsko

od kilku dni jestem na praktykach w poradni psych. ped., do tego masa zleceń nie wspominajac oczywiście o moim małym łobuzie

chciałam się tylko pochwalić, że dzisiaj Gabryś zrobił swoje pierwsze, samodzielne kroczki :D

pozdrawiam!
gratki. :)

Koralowa u nas też waga skacze np przez 1,5miesiąca Sebek przybrał tylko 70 g, ale lekarka mi mowi, czy ząbkowal? czy nie był przeziębony? itd bo to wpływa na wagę dziecka i raz widzę, ze jest bardziej pucowaty, czasami mniej...
akurat z ta wga to u nas nie zalezy od niczego(?), bo z ta waga to u niego dziwnie jest od urodzenia. Teraz w 2 miesiace duzo przybral, gdzie dawno tak nie przybieral. A teraz jest jeszcze bardziej ruchliwszy, wiec to troche dziwne.

annusia my trafiłyśmy podczas szczepienia na zastępstwo lekarki i też żadnych badań poza ważeniem nie było:/ Brawo dla Nati!
andzia dla Gabrysia też:-)
U nas też katar pojawił się con. tydzień od szczepienia.
A Maja w końcu dobiła do 10 kilo:-) W 3 i pół miesiąca tylko 1 kg :/ Mam nadzieję, że to przez to ,że cały czas biega.
1 kg w 3 miechy to i tak duzo. ;)

monikazagłosowane:)
agulek a jak się orzechy sprawdzają na meeega zabrudzonych rzeczach, np. marchewką?
tez mam to cudo i srednio dopieraja mi bardziej przybrudzone rzeczy. bielizny poscielowej mi nie dpralo np, a az taka brudna nie byla.
Hej :-) Odsprzedam pieluchy Dada. Mały jest na nie niestety uczulony, a dziadek kiedyś zaszalał i kupił trochę przydużo
sorry2.gif
Mamy 4 paczki rozmiaru 5. Sprzedam za 19,99 za paczkę
biggrin.gif
Oczywiście nie sprzedaję tego tylko w opcji 4 paczek łącznie, jeśli ktoś chce kupić 1 to nie ma problemu :-) Odbiór osobisty w Warszawie, mieszkam na Mokotowie (dokładnie Służew), mąż pracuje na Ochocie (na Banacha) więc nie ma problemu, żeby on je podrzucił gdzieś w okolicy w umówione miejsce. Może być i jakaś stacja metra czy coś w tym stylu bo blisko mamy. Jesli ktoś jest zainteresowany to proszę o wiadomość na priv :-)
oho, do 5tek nam jeszcze dalekooooo...
 
Do góry